[Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: AniaP »

Muszę się pochwalić, a właściwie moją Niuńkę - po dwóch tygodniach nieufnego zaglądania do "gniazdka" wczoraj pierwszy raz Niuńka zasiadła w gniazdku, a dzisiaj już go nie opuszcza, cały dzień tam spędziła schodząc tylko na jedzonko, a w nagrodę dałam jej przysmaczek do gniazdka :P
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: lajla »

ie no strasznie mi sie podba takie gnaizdko jszt super :) az sobie zrobie :)) starsznie mi sie podoba :))
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: bronka »

lajla, ale ja nie wiem, czy gdzies takie znajdziesz, zebys sie zmiescila ;)
pomysl rzeczywiscie swietny, bo te niby karuzele to ja w koncu wykorzystalam jako pojemnik na plyty cd-r. tylko.. Efiks chyba już się tam nie wcisnie, ale dam mu szansę :)
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: krwiopij »

w malutkiej klateczce, ktorw wlasnie kupilam, bylo takie koleczko... mialam nadzieje, ze moze diabel bedzie sie w nim bawil, ale on lubi tylko swoje duze... :) tak wiec to nowe wykorzystalam do zrobienia balkonika... jeszcze nie wiem, co mefit na to, ale powinno sie jej spodobac... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: krwiopij »

w malutkiej klateczce, ktorw wlasnie kupilam, bylo takie koleczko... mialam nadzieje, ze moze diabel bedzie sie w nim bawil, ale on lubi tylko swoje duze... :) tak wiec to nowe wykorzystalam do zrobienia balkonika... jeszcze nie wiem, co mefit na to, ale powinno sie jej spodobac... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: Ania »

No to wzięliśmy się do roboty.
Kółko chcialłam przytwierdzić i to zrobiłam, po półgodzinnej męczarni ze sznureczkami posklejanymi super glue bo się nie chciały związać ;)
Nasypałam w końcu tych trocin, papieru toaletowego i wpuścilam szczury
Rano patrzę, a wszystko powyjmowane z kółka porozwalane na dole klatki na żwirku leży.... a w kółku jedynie widziłam Bąbla i to tylko raz, gdy przesuwałam inną klatkę ten ze strachu wskoczył do kółka i tyle radości z mojej pracy było ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Rattygirl
Posty: 24
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:34 pm

Ko?owrotek

Post autor: Rattygirl »

Kupiłam dzisiaj Puśce kołowrotek...(Pusia ma roczek). To był jej pierwszy kontakt z takim "urządzeniem"... i doszłam do wniosku że nie potrafi chyba się nim "posługiwać". Nie potrafi biegać, tylko albo siedzi w miejscu albo przewraca się na plecki. Co prawda jest jeszcze druga szczurka kilku miesięczna...ale nie mam pojęcia czy dobrze zrobiłam kupując kołowrotek...proszę o radę??? :roll:
Obecnie ze mną ...::: Poosia & Smoochy :::...
& Zgredek (od 21.10.04)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Kołowrotek

Post autor: GoHa »

O kolowrotku bylo juz mowione nie raz. Wystarczy uzyc opcji Szukaj.
Kolowrotki sa dla szczurkow niewskazane, ze wzgledu na mozliwosc uszkodzenia kregoslupa, kiedy ogonek "utknie" w szczebelkach i szczurk ruszy. Proponuje oddac go komus.
Dodatkowo szczurki sa zbyt inteligentne zeby biegac w kolko w takim prymitywnym urzadzeniu... i zadko ktore to robia... a jesli juz to mlodziutkie.
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Kołowrotek

Post autor: maua_czarna »

tak,to prawda.
przypatrz sie,jesli szczurcia zechce wejsc na kolowrotek,gdzie jest jej ogon.z pewnosca,gdyby zaczela sie krecic zrobilaby sobie krzywde.oddaj kolowrotek komus,kto ma chomiczka,a ten napewno bedzie sie doskonale bawil :wink:
jesli chcesz wymyslic szczurci jakas inna zabawe,poszukaj na forum-jego uczestnicy nierzadko wykazuja sie inwencja tworcza :lol:
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Rattygirl
Posty: 24
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:34 pm

Kołowrotek

Post autor: Rattygirl »

Dobrze że kołowrotek jest koloru złotego :P będzie służył jako ozdoba ;)
Obecnie ze mną ...::: Poosia & Smoochy :::...
& Zgredek (od 21.10.04)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Kołowrotek

Post autor: OlaA »

Jak kolowrotek jest plastykowy z jedna "scianka" to mozesz go wykozystac jako gniazdko.
Widzialam cos takiega u jednej forumowiczki(zdj. Bella i Skipi).
http://szczurek.magma-net.pl/ (mam nadzieje ze sie AniaP nie obrazi za to ze uzylam jej adresu w poscie :P )
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

Kołowrotek

Post autor: AniaP »

Hehe nie obrażę się, a nawet bardzo się cieszę, że komuś może się przydać (ja też ten pomysł odgapiłam chyba od Aś, był taki temat o kołowrotku można poszukać). Powieszony bokiem kołowrotek służy świetnie za gniazdko :D, nawet początkowo nieufna Niuńka ( dwa tygodnie jej to zajęło) też się do tego przekonała i teraz jest jej ulubionym miejscem do spania. Można go przymocować drucikami do klatki w kilku miejscach i napewno szczurek go polubi.

Znalazłam i dodaję http://szczury.org/viewtopic.php?t=1208
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

[Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: Kapka »

Kupiłam mojej szczurci kołowrotek, zeby sobie mogła biegać, jednak ona zupełnie się tym nie interesuje. Weszła raz czy dwa, tak więc wie o co w tym chodzi, ale wychodzi już po chwili. Czy Wasze ogonki biegają w tym wynalazku?? bo jeśli nie i jest to normalne, ze ona nie chce, to po prostu wyjmę to z klatki, bo po co ma zabierać miejsce.
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 8:07 am przez Kapka, łącznie zmieniany 1 raz.
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Meggy »

[quote="Stwona Główna=> Mieszkanko => Wystrój"]
UWAGA

Nigdy nie kupujcie karuzeli dla chomików!!! Po pierwsze szczur się do niej nie zmieści, a po drugie, nie jest taki głupi jak chomik, żeby chodzić w miejscu [/quote]

najpierw trzeba było poczytać podstawy, a dopiero potem kupować

edit:
ale zawsze możesz kołowrotek przewrócić albo podwiesić i zrobić z niego legowisko...
Ostatnio zmieniony śr kwie 06, 2005 5:20 am przez Meggy, łącznie zmieniany 1 raz.
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Szczur i kolowrotek.

Post autor: jutka »

Zupełnie normalne. Szczury są zbyt inteligentne, żeby biegać w kołowrotku, to je po prostu nudzi. Biegać powinny po pokoju (zabezpieczonym).
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”