Spółka z.o.o. ♥

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Spółka z.o.o. ♥

Post autor: xiao-he »

Hej :)
Zanim zacznę pisać o moim stadzie, powiem tylko, że baaardzo lubię się rozpisywać więc będzie to długie, ale też jak sądzę ciekawe i wciągające (mnie wciągnęło ;D ) Więc nie omijajcie proszę pierwszej części :P

No to zaczynam:
Od mojego urodzenia w domu są szczury. Najpierw miała je moja siostra, a potem ja. Niestety wtedy nie wiedzieliśmy o ich stadności, więc wszystkie były same :-[
Po śmierci mojej szczurci Frygi [*] załamałam się i stwierdziłam, że na razie nie chcę mieć ogonów. Postanowiłam więc mieć świnkę morską. Nie chcę nijak dyskryminować świnek :P , więc powiem tylko, że nie mam bladego pojęcia jak mogłam woleć ją od ciura.
Ale przejdźmy do rzeczy. W końcu się rozmyśliłam i postanowiłam ( Bogu dzięki ;D ), że jednak chcę szczura :D Wtedy to znowu (po roku nieobecności) zaczęłam wchodzić na forum i czytać. Duuuuużo czytać. Dowiedziałam się, że szczury są silnie stadne i muszą być co najmniej 2. Zaczęły się więc nachalne prośby i błagania, żeby mama pozwoliła mi na 2 ogony, a nie na 1. Oczywiście mama jak to mama stwierdziła, że będzie za dużo kłopotu i się nie zgodziła :( , ale ja się nie poddawałam. Koniec końców wynegocjowałam z mamą umowę: Jeżeli na koniec roku szkolnego będę mieć średnią 5.0 (lub wyżej), dostanę te upragnione 2 ciury.
Oczywiście zaczęłam się starać (poprawiać oceny, uczyć się :o i w ogóle) i szukać potencjalnych kandydatów na moje ogony. I wtedy zobaczyłam ten wątek: "[Kraków] Biała szczurka szuka domu!". Oczy mi zabłysły i stwierdziłam, że to świetna okazja, bo zawsze chciałam mieć albinoska, a poza tym mieszkam w Krakowie :D Napisałam więc do Norki (ówczesnej właścicielki białej szczurki). Jak chodzi o tych którzy chcieli albinoskę, to powiem tyle, że podobno było ich kilku, ale nikt się w końcu nie zdecydował. Ostatecznie postanowiłyśmy z Norką, że jak okaże się że mogę te szczury to napiszę, a tymczasem szczurcia, którą Norka ochrzciła Inką jedzie na DT do Limanowej, do emi ;D
No więc zaczęłyśmy z emi pisać i ona zaproponowała mi, żebym razem z Inką wzięła od niej drugiego ogonka - jednego z DTciaków, które u niej były. Oczywiście zgodziłam się i bardzo ucieszyłam. Za niedługo emi założyła DTciakom temat. Oglądała zdjęcie i czytałam opis każdego ciura chyba z 10000 razy i po długich przemyśleniach zdecydowałam się na Nescę, ówczesną Jadzię.
Zaraz po konferencji, gdy oceny zostały zatwierdzone wybrałam się w podróż do Limanowej, po moje Królewny ;D . Oczywiście wymiziałam i wyczochrałam wszystkie 9 ogonków emi ( :P ) i ruszyłam w drogę powrotną z Dziewczynkami w ręce :D
To niestety (albo stety, jak kto woli :P ) koniec naszej historii. Teraz czas na przedstawienie Wam moich Panien w całej okazałości ;D :
Inka (Ineczka, Inusia, Inul, Inek, Inkor :P )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Albinos. Ma około roczek. Jak chodzi o jej historię, to Norka znalazła ją na ulicy, nie ruszała się, ledwo oddychała. Na szczęście otrzymała szybą i prawidłową pomoc weterynaryjną. Na początku bardzo gryzła (dalej czasami potrafi ugryźć, ale już coraz rzadziej ;) )i była strasznie chuda, ale teraz zdecydowanie się to zmieniło ;D W klatce leniwiec, a na wybiegu gepard :P Z reguły wszystkożerna, choć ostatnio odkryłam, że tak jak jej koleżanka nie lubi truskawek :o szok :P . Gdy tylko zauważy że znalazła się na rękach, skacze na ziemię, obojętnie czy są do niej 2cm, czy 2m ;D Jak jeszcze trochę z nią popracuje jak nic zrobi się z niej niezły miziak, zobaczycie! :D

Nesca (Nescafe, Nescuś, Nescul, Nescurek, Nesa :P )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podobno husky, ale haszczeje w tak niesamowitym tępie, że zaczynam w to wątpić :P Ma około pół roczku. Urodzona w Nowym Sączu. Małe ADHD :D Biega po klatce, szaleje i wariuje, na wybiegu tak samo. Ma mniej zdjęć niż Inka, bo trudno było ją uchwycić w miejscu :P Od samego początku się oswoiła. Jest bardzo miła i przyjacielska, chętnie siedzi na rękach. Jak wchodzę do pokoju pierwsza jest na kratach i czeka, czy bym jej coś do jedzonka nie dała (chociaż pierwsza jest pewnie dlatego, że zanim Inka się obudzi i wgramoli na kratki to już jest po fakcie :P ;D )

To chyba tyle, na koniec jeszcze podziękowania:
-dziękuję Norce za wszystko co zrobiła dla Inki i za to że znalazła to małe cudeńko ;)
-dziękuję emi za to że dała DT Ince i Nesce i wzorowo się nimi opiekowała ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: noovaa »

Ja również wielbię albinosy ( chociaż nie tylko ;) )

Obie dziewczynki są ślicznę i życzę im dużo, dużo, dużo pomyślności na nowej drodze życia ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: Kluska123 »

Wymiziaj śliczności ode mnie! :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: xiao-he »

Dziekujemy, wymiziane :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: emi2410 »

Och, moje pysie! :-* Poprawiłaś mi humor... :) I to ja Ci dziękuję! :-*
Huskula Neskulka jest z 9 lutego. ;) A Inkulka się nie obrazi jak będziecie obchodzić urodzinki w maju. ;)
Miziole i buziole! :-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: devlish »

Uhh husky i albik.....śliczności :-*
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: Igaśka »

No nareszcie ! :D dziewczyny urocze i cudowne . Proszę od cioci wycałować małe wariatki ;D
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: Lilien »

Uuu nie ma mojego postu ? A tak się napracowałam ;D No nic napisze jeszcze raz, a żeby nie przynudzać przemową powiem szybko: Ogonki masz słodkie! Uwielbiam husky, Nesca jest śliczna ale Inka... och ach! Szczurze puchate cudo! :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: Buni@ »

Ale jestem niedobra! >:D Biedna xiao męczyła i męczyła wątek do wieczora, tak ją gnębiłam! ::) Tak czyhałam żeby napisać pierwszego posta, a tu proszę, cieszę się, że chociaż zajmę miejsce na 1 stronie :P
Wątek fajnie się zapowiada, dziewczyny są prześliczne, huskulec podobny do szczurci mojej siosty Sali<*>, a wacik przecudowny, już podbija serca! :-*
Bardzo fajnie piszesz, lekko się to czyta. :)
Ach no i jeszcze bardzo gratuluję samozaparcia, jesteś idealnym przykładem, co robić by przekonać rodziców na szczurki! Pewnie kosztowało Cię to sporo pracy, jednak na pewno było warto (takie piękne ogonki nie trafiają się byle komu) ;D
Naprawdę szczere gratulacje, możesz być z siebie dumna! ;)


Cieplutko pozdrawiam i wysyłam mizianko dla obu dziewczynek!

P.S. Nie myśl sobie, że teraz Ci odpuszczę! O nie, nie! Teraz jak już wątek masz, to będziesz maltretowana do regularnego pisania i oczywiście wstawiania zdjęć - chwilowo dam Ci trochę wytchnienia, ale jak już Inka będzie jak to powiedziałaś "miziakiem" nie dam Ci spokoju!

P.S.2 Taka jestem zła Bunia :P
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: xiao-he »

Och zawstydzacie nas ::) Oczywiście baby wymiziane :D
emi2410 pisze:Huskula Neskulka jest z 9 lutego. ;) A Inkulka się nie obrazi jak będziecie obchodzić urodzinki w maju. ;)
OKOŁO roczek i pół :P
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: emi2410 »

No. ;) My z Inką świętowałyśmy w maju (nawet nie pamiętam którego... ::)), żeby jej smutno nie było. :P
A właśnie, gdzieś mam na komputerze foty Neskulci z rodzeństwem za czasów kluskowatości. ;) Chcesz? :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: Buni@ »

emi pisze:(...)Chcesz?
My chcemy! Jeśli xiao pozwoli, to może wstaw tutej do wątku ;) Małych klusek nigdy dość! :D
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: xiao-he »

Chce, chce chce!!! :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: emi2410 »

Ok, za chwilę poszukam. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Moje Kawowe Mini Stadko <:3 )~~

Post autor: pipilotti »

Śliczne! Ale to "Życie rekinów" za plecami ogona trochę niepokojące ;D .
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”