Pomocy Lori Ma Złamaną Tylną Łapkę

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Pomocy Lori Ma Złamaną Tylną Łapkę

Post autor: Marzka95 »

Pomocy. Patrzę jakieś 5 min do klatki a moja szczurcia Lori ma wykręconą łapkę. Jest złamana :( . poczekam trochę i lecę do weterynarza. Mam pytanie czy da się coś zrobić? One jest na 100% złamana. Zrośnie się? Czy trzeba Lori uspac? Czy będzie miała operację?
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy Lori Ma Złamaną Tylną Łapkę

Post autor: noovaa »

Nie panikuj!

Złamania u szczurków zrastają się bardzo ładnie, trzeba im tylko maksymalnie ograniczyć ruch ( chorobówka i zero wybiegów i wspinaczek ). U mnie były 2 złamania, z czego jedno takie, że chłopczyk do końca życia będzie miał krzywą łapkę. W obu przypadkach szczury dostały tylko 2x przeciwbólowy/przeciwzapalny i został im ograniczony ruch.

Po 3 tygodniach będzie jak nowy ;).

Szczurom kości się raczej nie składa, chyba że złamanie byłoby wyjątkowo okropne. W każdym razie ja nie słyszałam. Nie usztywnia się też ( raz mój wet próbował, takim bandażem, ale skończyło się na panice i gryzieniu łapy, więc odpuściliśmy ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Pomocy Lori Ma Złamaną Tylną Łapkę

Post autor: Marzka95 »

Aha bardzo dziękuję Ci noovaa a ja już myślałam, że koniec. Czytałam troszkę o złamaniach na forum ale nic specjalnego nie znalazłam :( . Na 11 mam być u weterynarza.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”