LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: limba »

Nie wszystko leki nadaja sie dla naszych ogoniastych przyjaciol. Tabela przedstawia leki bezpieczne dla szczurow. Jesli Twoj weterynarz nie jest pewny, wydrukuj liste i udaj sie z nia do niego na wizyte.

Zwracam uwage ze w tabelkach jest maly blad: lek o nazwie Clavamox to lek złożony z amoksycykliny i kwasu klawulanowego.

>>TABELA LEKOW BEZPIECZNYCH (wersja polska)<<

>>TABELA LEKOW [wersja po angielsku]<<


Zycze, zeby jak najrzadziej tableka byla potrzebna.
Awatar użytkownika
klakier
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 12:23 pm
Lokalizacja: szczytno/olsztyn

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: klakier »

AMINOPHYLLINE ,wg ulotki, wchodzi w interakcje z (min.) antybiotykami makrolidowymi (tylozyna, erytromycyna). Antybiotyki te powodują zwiększenie stężenia substancji czynnych aminophyllinum. Zaleca się zmniejszenie dawki o 30 % (amino)
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: anwet »

hmm.. ja słyszałam, że gryzoniom absolutnie NIE WOLNO podawać antybiotyków beta-laktamowych a w szczególności amoksycyliny..
Podanie ich powoduje zapalenie jelit i śmierć zwierzaka.. trochę ma to się nijak do tabelki leków bezpiecznych dla szczurów.. ???
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: Chyna »

Nie znalazłam Oxytetracyclinum hydrochloricum (OxyVet) a wiem, że można podawać. :)

Pozdrawiam.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: szczuruleczka »

A co się może stać gdy szczur zje kawałek tabletki na gardło Tantum Verde?? :( Bardzo się martwię ;(
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: iwciunia11 »

Ja podaje swojemu szczurowi Kalm Aid, a nie ma go w tabeli, chodz wiem, ze mozna podawac..

To prawda, ze szczurowi w okresie przeziebienia mozna podawac Rutinoscorbin/Vibovit ? Pytam z ciekawosci, bo gdzies to niedawno wyczytalam. Ja jednak wolalabym podac krople witaminowe Wita-Tonyl, weterynarz kiedys mi sprzedal, gdy okazalo sie, ze moja szczurzyca mogla byc w ciazy
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: noovaa »

Vibovit tak. To witaminy, w okresie przeziębienia warto je uzupełniać. Rutinoscorbin to rutyna + witamina C, witaminę C organizm szczura tworzy sobie sam w przeciwieństwie do ludzi, więc dużo lepszym środkiem na przeziębienie jest beta glukan/ scanomume, do kupienia u weterynarza.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: iwciunia11 »

Dziekuje bardzo za odpowiedz !! ;)
Ja jednak chyba pozostane przy swoich kroplach.
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
efefefe
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 6:34 pm
Numer GG: 1992948
Lokalizacja: Aarhus, Dania

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: efefefe »

Hej,
Słyszał ktoś kiedyś o takim leku jak FUSIDINSYRE? (konstystencja maści, może to być jakaś zagraniczna nazwa)

Wet zapisał to moim chłopakom na porfirynę z oczu.
Pytam bo nie jestem pewna czy ten człowiek wie, co robi przepisując maść na porfirynę.
Czy w ogóle w jakimkolwiek wypadku porfiryna może być miejscowa, żeby traktować ją maścią, pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: IHime »

efefefe pisze:Hej,
Słyszał ktoś kiedyś o takim leku jak FUSIDINSYRE? (konstystencja maści, może to być jakaś zagraniczna nazwa)

Wet zapisał to moim chłopakom na porfirynę z oczu.
Pytam bo nie jestem pewna czy ten człowiek wie, co robi przepisując maść na porfirynę.
Czy w ogóle w jakimkolwiek wypadku porfiryna może być miejscowa, żeby traktować ją maścią, pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.
To maść z antybiotykiem. Nie spotkałam się ze stosowaniem jej u szczurów, ale jest miejscowa i słabo wchłania się do krwi. Samej porfiryny się nie leczy, to nie choroba, tylko objaw, że ze szczurem coś się dzieje: może być chory, a może po prostu czymś się stresuje. Na twoim miejscu zasięgnęłabym porady polecanego weta, znającego się na szczurach.
Awatar użytkownika
efefefe
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 6:34 pm
Numer GG: 1992948
Lokalizacja: Aarhus, Dania

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: efefefe »

Właśnie z tego powodu mam obawy.
Myślisz, że powinnam w ogóle ją stosować, czy odłożyć na bok i zapomnieć?

A że nie mieszkam w Polsce to weta muszę znaleźć na własną rękę.
Wciąż szukam, metodą prób i błędów niestety :)

Dzięki za odpowiedź
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: IHime »

Zależy, co się ze szczurem dzieje. Masz pomysł skąd się wzięła porfiryna? Dzieje się coś z oczami albo ogólnie z zachowaniem, apetytem, itd.?
Awatar użytkownika
efefefe
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 6:34 pm
Numer GG: 1992948
Lokalizacja: Aarhus, Dania

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: efefefe »

mam to u dwóch chłopaków:

-jeden młody wzięty dopiero miesiąc temu, więc podejrzewam, że to tylko pierwszy stres ( wygląda i zachowuje się normalnie - raz tylko zaobserwowałam jakby tak lekko chrumkał i główką potrząsał, ale tylko raz)

-1.5 roczny husky nigdy nie miał porfiryny, a teraz od dłuższego czasu ma ubrudzone futerko i czasami udaje mi się zauważyć porfirynę z jednego oka - nie mam pomysłu od czego.

A tej maści nie będę używać chyba, nie wydaje mi się to adekwatne do sytuacji, a na opakowaniu z tego, co rozumiem napisane jest, że dla psów.
Awatar użytkownika
efefefe
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 6:34 pm
Numer GG: 1992948
Lokalizacja: Aarhus, Dania

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: efefefe »

u huskiego oko podobno w porządku z tego, co mi powiedział tamten vet.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: LEKI BEZPIECZNE DLA SZCZUROW

Post autor: IHime »

Nie jestem wetem, ale uważam, że jeśli nie ma infekcji oka i okolic, to taka maść nie ma sensu.
Tym, że maść jest dla psów się nie sugeruj, nie ma leków dedykowanych dla szczurów. Dlatego tak ważny jest wet, który zna się na gryzoniach i wie, co bezpiecznie można im podać.
Coś się u chłopaków zmieniło? Nowa klatka, miejsce, coś w pokoju, nowy członek stada? Może zmieniło się coś w ich zachowaniu? Szybciej się męczą, śpią czy coś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”