Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczenia

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Aeny
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 18, 2012 11:04 am
Numer GG: 1877449
Lokalizacja: Zegrze

Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczenia

Post autor: Aeny »

Czesc ludziska,

Spędzilam troche czasu nad szukaniem odpowiedniego wątku, ale tego tutaj jest tak dużo, że nawet wyszukiwarka wywalia mi miliard pięćset różnych wątków, które niekoniecznie zawierają to co chcę się dowiedzieć, dlatego więc otwieram nowy wątek.

A mianowicie, chcę zapytać o wasze doświadczenia (i tylko i wyłącznie doświadczenia, żadnych "wydaje mi się, że...")...

Po pierwsze.
Dotychczas miałam do czynienia tylko i wyłącznie z samczykami, ale wygląda na to, że los chce, żeby trafiły do mnie dwie samiczki.
Pytanie do osób, które mialy do czynienia z obiema płciami:
Jakie są takie zauważalne różnice w zachowywaniu się samiczki a samczyka, w ich stosunku do właściciela/właścicielki, która z płci jest bardziej tresowalna, jakie są ich zachowania w stosunku do innych zwierząt domowych? Chodzi mi głównie o kotka.

Why? Patrz punkt drugi...

Po drugie.
Czy ktoś z Was mial w domu zarówno kota jak i szczura?
Wiem, że są takie przypadki. Wiem też, że da się je razem wychować, zwłaszcza kiedy mieszkają ze sobą od gó***.
Nawet cięzko byłoby mi uwierzyć, że nie da się ich razem wychowac, wiedząc, że na YT często można znaleść filmiki jak kot i szczurek tulą się do siebie, jak to szczurek drapiąc kota po karku robi mu dobrze (bez skojarzeń ;) ) itp.
Pytanie do osob, które potrafią mi udzielić pewnych rad.
Jak najlepiej je ze sobą oswajac?
Kotek to kocur, z tego co wiem kocury są mniej łowne niż kotki, a co z płcią szczurka? Czy to może mieć jakieś znaczenie? Jeżeli tak, to która płec bylaby lepsza (w sensie bardziej przyjazna)?

Kotek ma póki co dwa miesiące, szczurków jeszcze nie mam (czekam aż nieco dorosną i będzie można je odstawić od matki).

I żeby nie było.
Od razu zaznaczam, bo na tym forum chyba tak trzeba, że zamierzam oswajac zwierzęta ze sobą tylko i wyłącznie pod moją kontrolą, kiedy uznam, że jest taka możliwość (szczurki przyzwyczają się do mnie jako właścicielki, przyzwyczają się do mieszkania, nie będą zestresowane, a kotek nie będzie rozbrykany).
Na czas mojej nieobecności zwierzęta będa oddzielone w osobnych pokojach.

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam
Paulina
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczen

Post autor: Malachit »

Po pierwsze i najważniejsze - szczur to żywe stworzenie, każdy ma inny charakter. Można uogólnić, ale nie można powiedzieć - samce NA PEWNO albo samice NA PEWNO. Nawet, jeśli ktoś napisze z własnego doświadczenia, to nie można powiedzieć, że twoje też tak będą się zachowywały.
Z moich kontaktów z samicami i samcami (tych drugich było znacznie mniej) można by było stwierdzić, że samce są nieco bardziej leniwe i nie śpieszą się aż tak, nie wspinają się też po meblach pod sam sufit (przynajmniej te, z którymi ja miałam do czynienia, ale i samice z wiekiem spokojnieją). Mówi się, że samce są większymi miziakami - miałam samca, który nie przepadał za dotykiem, mam dwie samice, które można maltretować :P
Obie płcie mają takie same mózgi, więc uczą się tak samo... ::) czy inteligencja np. ludzi różni się w zależności od płci?
Co do zachowania w stosunku do kota - większość moich szczurów bała się samego kociego zapachu, a mieszkający z nami kot nie był wpuszczany do szczurzego pokoju (czasami wchodził, kilka razy widziały się przez pręty klatki, jedna z moich szczurzyc ugryzła kota w nos jak ten zbyt blisko się pochylił, ale większość zbyt się bała). Ale jak sama napisałaś, wiele zależy od tego, jak się zwierzaki razem zapoznaje i w jakim wieku (a z nami mieszkała dorosła kotka z instynktem łownym)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczen

Post autor: Paul_Julian »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t ... 2A#p871337

Jak korzystasz z wyszukiwarki i szukasz wyrazu 3literowego, musisz dodac gwiazdkę.


http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=30587
Róznice między płciami.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczen

Post autor: alken »

Paul_Julian pisze:http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t ... 2A#p871337

Jak korzystasz z wyszukiwarki i szukasz wyrazu 3literowego, musisz dodac gwiazdkę.


http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=30587
Róznice między płciami.
tak, dodam jeszcze że gdyby nie było tylu ludzi którzy uważają że "jest tysiącpięćset wątków to ja założę swój bo mi się nie chce czytać" to by nie było tylu tych wątków :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Aeny
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 18, 2012 11:04 am
Numer GG: 1877449
Lokalizacja: Zegrze

Re: Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczen

Post autor: Aeny »

Tu nie chodzi o niechęć do czytania, czy moje lenistwo, ale chęć zaoszczędzenia sobie nieco czasu. Niektorzy nie mają go za wiele.
A wątki zawsze można scalić, nie jestem na tym forum długo, więc przeszukiwanie wszystkiego tymbardziej nie jest łatwe, zwłaszcza jeżeli nie jest się obeznanym w strukturze forum.

Ale to nie ważne.
Nie taką dyskusję pragnę rozkręcić w tym wątku.

Bardziej interesują mnie doświadczenia w hodowli szczurków i kotów jednocześnie.

Pozdrawiam
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczen

Post autor: Cyklotymia »

Aeny pisze:Tu nie chodzi o niechęć do czytania, czy moje lenistwo, ale chęć zaoszczędzenia sobie nieco czasu. Niektorzy nie mają go za wiele.

Bardziej interesują mnie doświadczenia w hodowli szczurków i kotów jednocześnie.

Pozdrawiam
1. Kiepskie wytłumaczenie ;) Korzystając z szukajki, znalazłam wątek odpowiedni w mniej niż minutę. Jest coś takiego, w górnym prawym rogu, polecam korzystać następnym razem.

2. Masz: http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=6529 wątek szczurzo-koci.
Aeny
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 18, 2012 11:04 am
Numer GG: 1877449
Lokalizacja: Zegrze

Re: Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczen

Post autor: Aeny »

cóż, sprobowalam raz jeszcze i nic, nie znajduje mi żadnych wątków z wyrazem kot, ale widać musze sie nauczyć korzystać z wyszukiwarki.

temat do zamkniecia, albo nawet do wywalenia, co kto woli.
Awatar użytkownika
крыса
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 31, 2012 1:16 pm
Lokalizacja: Łomianki

Re: Szczurek i kot oraz różnice między płciami z doświadczen

Post autor: крыса »

Wystarczy wpisać "Kot*" (bez cudzysłowów) i znajduje ponad 500 stron tematów z tym wyrazem.
Czasem trzeba zdać odpowiednie pytanie i nie zawsze od razu dostaniemy odpowiedź. Nie kiedy trzeba przejrzeć kilka lub kilkanaście stron zanim się trafi na interesujący nas temat.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”