Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: awesomer »

Z RACJI TEGO, ŻE SĄ WAKACJE POSTANOWIŁAM ŻE POSZYJĘ SOBIE HAMACZKI. ::)
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jak samemu szyć hamaczki,tunele i czym je przyczepiać?

Post autor: Venice »

Ja tam mam dwie lewe ręce do szycia, dlatego zawsze wolę zamówić hamaczki i tuneliki od kogoś utalentowanego z forum. ::) Doskonałą osobą do szycia szczurzych mebelków jest użytkowniczka Nietoperrr.... Nie wiem czy ma teraz czas na szycie, czy po wakacjach, ponieważ wychowywanie małych dzieci nie należy do łatwego zajęcia, dlatego nie dziwię się, że nieraz nie można własnych myśli poskładać. :P Ale napisać PW nie zaszkodzi... :)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Venice »

A pro po szycia na własną rękę, to musisz zdecydować się jaki chcesz wymiar hamaków, kupić materiał polarowy, wyposażyć się w nici i szyć! Najlepiej dwuwarstwowe. Następnie maszyną do szycia obszywasz obrzeża materiału. Nie zapomnij doszyć uchwytów, bo przecież musisz na czymś powiesić hamaki. :P A co do tunelików, to nie mam zielonego pojęcia niestety...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: BlackRat »

awesomer, zrób sobie wykrój np. z papieru do pakowania czy innych arkuszy papieru, takiej wielkości jakiej chcesz mieć hamaczek + 2-3 cm do zszycia. Potem przypinasz równiutko taki wykrój do materiału szpilkami w kilku miejscach i wycinasz materiał. Możesz kupić sobie jakieś tasiemki bawełniane czy aksamitki, co wolisz, jako troczki (te "zawieszki" w rogach), ucinasz sobie odpowiednie długości. Następnie zszywasz z sobą boki materiału na lewą stronę, przyszywając troczki w rogach pomiędzy warstwami materiału do wewnątrz. Podczas zszywania zostawiasz kilkucentymetrową niezszytą dziurę, wywracasz przez nią hamaczek na prawą stronę i zszywasz z wierzchu tę dziurę. Voila - masz hamaczek ;)
Tunelik robisz podobnie, tylko jeszcze go z sobą zszywasz dłuższymi bokami.
Mam nadzieję, że coś z tego zrozumiałaś, bo ja nie umiem zbytnio tłumaczyć :D
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Venice »

BlackRat, dzięki! Widzisz, na przyszłość mi się przyda. ;P
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: BlackRat »

Acha, a hamaczki czy wszystko inne możesz powiesić np. na:
karabińczykach Obrazek
haczykach typu "s" Obrazek Obrazek
lub po prostu przywiązywać sznureczkiem czy wstążką ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Malachit »

Ja jeszcze dodam od siebie fajną stronkę znalezioną gdzieś na świnkowym - co prawda jest po niemiecku, ale do wszystkiego są zdjęcia a generalnie to one są najważniejsze ;)
http://www.spikeskleinewelt.de/Kuschelecke.html
Wystarczy kliknąć na poszczególne rzeczy i wyświetla się opis
Wyszukiwarka nie gryzie
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Hanka&Medyk »

Tu jeszcze sympatyczna i pomocna stronka: http://www.rattycorner.com/funstuff/hammocks.shtml
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Venice »

Ja wieszam swoje hamaczki właśnie na tych haczykach typu "S". Moja koleżanka zrobiła te haki z jakiegoś tam druta znalezionego w garażu. Pocięła drut, pozginała i było wszystko w porządku. Heh, a z racji tego że jestem pedantką i że wiecznie mam obsesję na punkcie czystości, dałam kilkanaście złotych na allegro za nowe, niebieskie haczyki. Również typu "S". ::) Nie byłam przekonana co do garażowego drucika, ponieważ mógł być nieodkażony a niechby się ogonek przeciął... Z resztą są tam bakterie i może jakieś inne np. chore gryzonie pochodziły po nich.


A co do niemieckiej strony, to zawsze pomocą służy pan Google, i wujaszek Tłumacz. :P
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Venice »

BlackRat, co do sznureczka, to oczywiście że był. :P BYŁ...3 GODZINY. :D
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
kwiatkikwiatki
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 07, 2012 8:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: kwiatkikwiatki »

A czy orientujecie się może w ustaleniu wymiarów? :)
Chciałabym uszyć taki hamaczek do klatki o wymiarach 40x70cm i chodzi mi o to, żeby był taki duży, jakby miał robić za podłogę.
Klatka ma wysokość 160cm i hamaczek ma być po to, żeby w razie czego, gdyby szczurki z czegoś spadły, to trafiłyby na coś miękkiego :P
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Hanka&Medyk »

To akurat możesz sobie policzyć :) mierzysz wymiary wew. siatki w klatce i odejmujesz od nich ok. 1cm (ew. więcej, zależnie od tego, jak będziesz zaczepiać hamaki w klatce).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
kwiatkikwiatki
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 07, 2012 8:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: kwiatkikwiatki »

Tak? :P Myślałam, że powinno się wziąć większe wymiary, bo jak to wisi, to nie ma być napięte, tylko będzie się robił taki dołek ^ ^'
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Malachit »

I tak będzie się robił, bo materiał nie jest sztywny, a dodatkowo bawełna i polar są rozciągliwe, więc wisieć i tak będzie. Tym bardziej, jeśli robisz hamak z uchwytami, to jeszcze dolicz na uchwyty ;)
I nie wiem jak twoje szczury, ale moje irytuje, jeśli coś wisi od samego końca do końca i nie mają jak przejść w dół (lub muszą odgarniać szmatkę) - zawsze wtedy go odgryzają :P nie wiem jak twoje, ale ja zawsze biorę to pod uwagę
Wyszukiwarka nie gryzie
kwiatkikwiatki
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 07, 2012 8:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: kwiatkikwiatki »

Jeszcze nie mam szczurków, umówiłam się na adopcję na przyszły tydzień i chciałam przygotować dla szczurków klatkę, którą też będę miała dopiero w poniedziałek :)
Dziękuję za rady, bo rzeczywiście sama nie mam pojęcia, co trzeba uwzględniać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”