Mam problem ze szczurkiem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: saszenka »

A to dobrze :) Nie chciałabym wyjść na jakiegoś brudasa ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Sparrowek
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 09, 2012 7:28 pm

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: Sparrowek »

z klatka to jest tak że na razie ma nie najlepszą ale we wtorek powinna przyjść taka zamówiłam dwa tygodnie temu i powiedzieli ze już w ten wtorek będzie klatka taka ale nie w tym sklepie kupiona. Jest ona dobra bo mam taka sama dla moich kosztniczek dwóch tylko nie wiem czy na dwa szczury by starczyła a na inną juz nie mam kasy. :-\
http://amido.pl/products/ferplast-klatk ... k-gabry-60
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: pyfyryfy »

Nie no, gdybym codziennie wymieniała ściółkę to bym zbankrutowała ;D chodzi oczywiście o standardowe mycie półek i wybieranie bobków. Wystarczy w zupełności żeby pozbyć się smrodku :)
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: pyfyryfy »

Sparrowek pisze:z klatka to jest tak że na razie ma nie najlepszą ale we wtorek powinna przyjść taka zamówiłam dwa tygodnie temu i powiedzieli ze już w ten wtorek będzie klatka taka ale nie w tym sklepie kupiona. Jest ona dobra bo mam taka sama dla moich kosztniczek dwóch tylko nie wiem czy na dwa szczury by starczyła a na inną juz nie mam kasy. :-\
http://amido.pl/products/ferplast-klatk ... k-gabry-60
Nie chcę Cię w żaden sposób dołować, ale klatka na szczurki powinna mieć co najmniej 40cm szerokości :( wydałaś na nią strasznie dużo pieniędzy a już za 100zł można kupić wypasioną klatkę.
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: saszenka »

Dodatkowo akwarium przy ściółce (jakiejkolwiek) może sprawić, że będzie bardziej woniało... Zdecydowanie za taką kasę, można kupić dwie wypasione wielkie klatki (większe niż ta).
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: BlackRat »

To jest akwarium nie klatka. Szczurów nie wolno trzymać w akwarium, bo mogą się zatruć amoniakiem :/
No i jest za mała nawet na jednego szczurka :( Do tego strasznie droga.
Zobacz np. tę: http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 94408.html to jest klatka odpowiednia dla szczurków. Szkoda, że nie poczytałaś o szczurkach zanim jakiegoś kupiłaś...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: Lilien »

Człowiek uczy się na własnych błędach. Prawdą jest, że za mniejsze pieniądze można kupić lepszą klatkę propozycji może być wiele wystarczy poszukać.
http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 79159.html
Trzeba zwrócić uwagę, że szczury to zwierzaki nocne w sumie, lubią biegać ganiać się i wspinać i muszą mieć do tego warunki. (Ile kosztowała ta klatka którą zamówiłaś ? zapewne skoro z innego sklepu była nieco tańsza niż ta z linku)
Pozatym prawdą jest, że smrodek w akwarium jest wiekszy. A czy istniała by możliwość wymiany klatki ?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sparrowek
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 09, 2012 7:28 pm

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: Sparrowek »

Niestety już nie da się wymienić. Uważam żę to nie do końca jest akwarium ponieważ na strobie ferplast jest klatka dla szczurów cała ze szkła i spoecjalnie dla dla szczurków więc ta też jest dobra...tak myślę koszt. 399zł. Nierozumiem za mała!? szkoda ale nie da już się zmienić...
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: pyfyryfy »

Sparrowek pisze:Nierozumiem za mała!? szkoda ale nie da już się zmienić...
31.5cm to strasznie mało miejsca dla szczura. Biorąc pod uwagę, że masz samca, który za pół roku będzie ważył ponad pół kilo i jego długość z ogonem sporo przekroczy 30cm. Nie będzie miał miejsca żeby się obrócić :)
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: saszenka »

Sparrowek pisze:Uważam żę to nie do końca jest akwarium ponieważ na strobie ferplast jest klatka dla szczurów cała ze szkła i spoecjalnie dla dla szczurków więc ta też jest dobra...
A ja uważam, że nie należy wierzyć we wszystko, co mówią/piszą sprzedawcy lub producenci ;D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
крыса
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 31, 2012 1:16 pm
Lokalizacja: Łomianki

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: крыса »

saszenka pisze:
Sparrowek pisze:Uważam żę to nie do końca jest akwarium ponieważ na strobie ferplast jest klatka dla szczurów cała ze szkła i spoecjalnie dla dla szczurków więc ta też jest dobra...
A ja uważam, że nie należy wierzyć we wszystko, co mówią/piszą sprzedawcy lub producenci ;D

Dokładnie, piszą tak by towar się sprzedawał. Czysta reklama. I czasem lepiej zapytać się na forum ludzi co sądzą o takich rzeczach niż wierzyć w to co piszą producenci. To tak jak by się wierzyło we wszystko co mówi nasz premier i reszta z wiejskiej :p
Awatar użytkownika
Sparrowek
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 09, 2012 7:28 pm

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: Sparrowek »

A to jest klatka dla szczurów http://www.psiaki.pl/sklep/product_info ... ts_id/1700
A tę klatkę wczesniej co pokazałam mam już w domu i jestem z niej bardzo zadowolona.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: BlackRat »

Fajnie, że Ty jesteś z niej zadowolona, szkoda tylko że szczęście szczurów Cię nie obchodzi w takim układzie...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: IHime »

Sparrowek pisze:A to jest klatka dla szczurów http://www.psiaki.pl/sklep/product_info ... ts_id/1700
A tę klatkę wczesniej co pokazałam mam już w domu i jestem z niej bardzo zadowolona.
To akwarium, bo klatką tego nie nazwę, z wielu powodów nie nadaje się dla szczurów i jest skandalicznie źle zaprojektowane. Jeden z wymiarów jest za mały, drugi na styk, trzeci ujdzie. Szczur nie będzie miał gdzie się wspinać, bo nie ma prętów. Szczury nie potrzebują drabinek, świetnie radzą sobie bez nich, o ile mogą się wspinać po kratkach klatki. Wewnętrzne poidełko zostanie albo zrzucone, albo przegryzione w tempie zależnym od szczura. Moje by je zlikwidowały w mniej niż 10 minut. Trudno by było powiesić zabawki, które szczury uwielbiają: hamaczki, tunele, podwieszane domki, sznury.
I sprawa najważniejsza: w pojemniku zabudowanym z 4 stron jest za słaby przepływ powietrza. Szczury mają płuca wrażliwe na amoniak wydzielający się z moczu, dlatego dobra wentylacja jest niezbędna.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Mam problem ze szczurkiem

Post autor: saszenka »

Zastanawiające jest, że akwarium takie dostosowane jest do "specyficznych wymagań szczurów i małych myszek". Jak dla mnie już takie info sugeruje, że sprzedawca niewiele wie
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”