Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: czekoladkaa »

Venice pisze:Dzięki za instrukcje! Wczoraj zabrałam się do szycia, i mimo iż takie piękne nie wyszły, ważne że są. ::) No w końcu, człowiek się przez całe życie uczy, no!
z każdym kolejnym hamaczkiem wyjdzie Ci jeszcze lepiej! ;D
kurcze, wczoraj znalazłam super strone z instrukcjami jak szyć dla ogonów, tyle że prąd wyłączyli i nie zdążyłam tego nawet jakoś zapisać :-\ :-[
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Venice »

czekoladkaa, hihi miejmy nadzieję! Ale ja mam dwie lewe ręce do szycia, także są jakieś szanse! Tylko że 0000000,01 %. ::)
:P :D :P :D
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: czekoladkaa »

Venice pisze:czekoladkaa, hihi miejmy nadzieję! Ale ja mam dwie lewe ręce do szycia, także są jakieś szanse! Tylko że 0000000,01 %. ::)
:P :D :P :D
oj tam oj tam :D
ja kiedyś nawet nie umiałam sobie skarpetek zszyć, a potem z głupoty zaczęłam szyć laleczki.. pierwsze wyglądały gorzej niż Chaky ale... potem szczury zmusiły mnie do szycia hamaków i tak sobie wyrobiłam :D
to ja będę trzymać kciukole za Ciebie Venice ;D :-*
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Venice »

Juuupi! Udało się! Udało! Taaadaaan! :D Uszyłam 2 hamaki i tunel dla swoich dzieciaczków. Kurcze, założyłabym własny temat o Tośce i Frani, ale coś nie tak z kablem USB i trzeba chwilę poczekać, kurcze. ;/ Szczury hycają jak szalone! "Crazzy Raaaats"! <3
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: czekoladkaa »

Venice pisze:Juuupi! Udało się! Udało! Taaadaaan! :D Uszyłam 2 hamaki i tunel dla swoich dzieciaczków. Kurcze, założyłabym własny temat o Tośce i Frani, ale coś nie tak z kablem USB i trzeba chwilę poczekać, kurcze. ;/ Szczury hycają jak szalone! "Crazzy Raaaats"! <3
mówiłam że się uda, mówiłam!? ;D :D
no to gratulacje tak w ogóle :)
też mam problemy z kablem USB bo jakoś jest telefon, kabel też, ale jakoś nie chce mi się go konfigurować :P
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Venice »

Mówiłaś, mówiłaś. :P Niestety długo się nie cieszyłam hamakami (jedna noc dokładnie) ponieważ moi gryzoniowaci krawce wzięli się do roboty i dodali jakieś dziuuury od siebie. :D Ale ważne że troszeczkę umiem! Dzięki Tobie! :D


A co do kabla USB, to podłączam do komy i kompa, chwilę inicjuje a potem wszystko wygasa na ekranie w telefonie a na monitorze nic się nie pokazuje. Do kogo się udać? ;/
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Jinx »

Całe szczęście, że mam tyle fretek... i że zaczynałam od jednej... dzięki temu mam kilka małych hamaków na początek dla Apokalipsy. ;D Ciekawe czy któryś wytrzyma choć tydzień. :P
Zastanawiam się z czego szyć, żeby były ciepłe i wygodne, a jednocześnie bezpieczne i niesmaczne (póki co zawsze używałam polaru i flaneli). ;)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Malachit »

Polar jest chyba najlepszy z tego względu, że się nie strzępi i nie wyłażą nitki, którymi szczur się może oplątać ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: saszenka »

Jinx pisze:Zastanawiam się z czego szyć, żeby były ciepłe i wygodne, a jednocześnie bezpieczne i niesmaczne (póki co zawsze używałam polaru i flaneli). ;)
Jak się paskuda uprze, to nic jej się nie oprze ;)
Moje szatkują tylko luźne szmatki, hamaki (mimo, że uszyte z tego samego polarowego kocyka) wiszą nietknięte - wiedzą skubane, że jak przegryzą nie będzie na czym dupć dyndać ;D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Jinx »

No moja póki co nie odkryła do czego służy hamaczek, ale to pewnie przez wielki bamber (mam chyba ciężarówkę w pokoju)... Póki co jeszcze nie zauważyłam, żeby mała jakiekolwiek szmatki gryzła... wszystko leży nietknięte... ale pewnie jej się jeszcze odmieni jak się oswoi. >:D
Jeśli i tak będzie gryzła szmatki, to chyba zostanę przy "bezpiecznej" bawełnie - przynajmniej naturalne i przeleci przez nią bez większych kłopotów jak coś połknie. ;)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: saszenka »

Ja też byłam zachwycona, że moje maleństwa nie niszczą, do czasu aż z prania wyciągnęłam ich polar ... ażurowy ;) nie wiem, jak to się stało, pewnikiem 'samo się zrobiło' ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Jinx »

Ja dzień w dzień przeglądam wszystkie szmatki, czy aby na pewno mała czegoś nie pochłonęła... Póki co zero uszkodzeń. ;)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Malachit »

Tylko, że to jest tak, że szczury nie konsumują szmatek, tylko je szatkują :P w sensie gryźć gryzą, ale nie połykają (tak samo jest z obgryzaniem plastikowych koszyków itp.) więc od gryzienia polaru nic im się nie stanie (tyle tylko, że przy bardziej gryzących trzeba częściej wymieniać lub wręcz zrezygnować z materiałowego wyposażenia)
Wyszukiwarka nie gryzie
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Jinx »

Ja tak profilaktycznie wolę, żeby materiał był bezpieczny jakby choć odrobinkę przypadkiem połknęła (przy fretkach mam ta sama zasadę, a one w ogóle nie gryzą szmatek).
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Arau »

figoifagot pisze:A proszę bardzo: http://www.rossnet.pl/Produkt/Ideenwelt ... nia,114750
Tylko brak szczegółów niestety :(
Odkopuję ten post, bo zakupiłam ten zestaw z Rossmana. W zestawie mamy osobno dziurkacz i nitownicę oraz zestaw 100 nitów (niestety tylko najmniejsze, ale można kupić większe w każdej pasmanterii, będą pasować). Dziurkacz jak i nitownica są uniwersalne, tzn na wiele rozmiarów (nie mam pod ręką, a nie pamiętam ile ich jest). Zestaw jest bardzo porządnie wykonany, dziurkacz był wypróbowany na miękkiej skórze, materiale bawełnianym i grubym licowym pasku - przebija wszystko, równo, nic się nie strzępi.
Jak tylko będę w Jysku to nakupuję ręczników i zrobię im hamaczki z nitami zamiast przywieszek, bo te muszę regularnie zszywać :P
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”