Vetfood N TS Diet

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
asia89
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 07, 2012 1:56 pm

Vetfood N TS Diet

Post autor: asia89 »

Hej, kupiłam wczoraj u weta jedzenie antynowotworowe i mające zwiększyć masę mojej szczurki:

http://www.vetfood.pl/pl/oferta/dla_psa ... et_powder/

czy ktoś z Was już stosował ten suplement u swoich szczurasków? z jakim skutkiem?

jestem bardzo ciekawa efektów. na razie po 2 dawkach (płaska łyżeczka wymieszana z wodą, lub z blenderowanym bananem - postać papki) zauważyłam poprawę samopoczucia i lekkie podjadanie. to duży sukces, bo ostatnio Halinka nie jadła nic... strasznie schudła...

podobno chwilowo można stosować to jedzenie jako samodzielny posiłek?

w składzie występuje dużo mięsa i produktów z kurczaka... czy w ten sposób jej nie przebiałczę?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vetfood N TS Diet

Post autor: smeg »

52% to zdecydowanie za dużo białka, moim zdaniem można to podać tylko co jakiś czas w małej ilości jako smakołyk, na pewno nie jako stała karma, nawet na krótki czas. Nie wiem, w jakim wieku jest Twoja szczurka, ale na nadmiar białka należy uważać zwłaszcza u starszych szczurów - można w ten sposób uszkodzić nerki. http://szczury.org/viewtopic.php?p=844611#p844611 - tu masz wypisane szczurze zapotrzebowania na składniki żywieniowe. Do podtuczania chorych szczurków dobrze się nadaje kaszka dla dzieci Nestle Sinlac - ma sporo tłuszczu, mało białka i szczurki ją uwielbiają. Można ją kupić w Rossmanie albo w supermarketach, kosztuje ok. 20 zł za opakowanie, ale wystarcza na dłuższy czas.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
asia89
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 07, 2012 1:56 pm

Re: Vetfood N TS Diet

Post autor: asia89 »

Ma 2 lata i bardzo dużo zmian nowotworowych, których zdecydowałyśmy z panią wet, nie operować, gdyż spowodowałoby to zbyt duże wyniszczenie organizmu. Stąd ta karma antynowotworowa... a te problemy z jedzeniem miała od przerośniętych ząbków, które już są skrócone i zaczyna jeść. dałam jej póki co tylko 2 razy, oczywiście ma normalnie jedzonko w miseczce, czasem podjada. Zdziwił mnie właśnie ten skład, dlatego pytam, bo nie chce jej zrobić jeszcze większej krzywdy...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vetfood N TS Diet

Post autor: smeg »

A do jakiego weterynarza chodzisz i skąd jesteś? Nie każdy wet zna się na szczurach, może poszukaj odpowiedniego w dziale "Weterynarze"? Przy niektórych nowotworach można podawać leki zmniejszające wzrost guzów, np. Lucrin. 2-letniemu szczurowi na pewno nie podawałabym tej karmy ze względu na ilość białka, zresztą z opisu wynika, że nie łagodzi ona nowotworów, tylko wzmacnia kondycję zwierzęcia osłabionego chorobą - ale psa, który jest mięsożerny.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vetfood N TS Diet

Post autor: smeg »

We Wrocławiu najlepiej byłoby, żebyś poszła do dra Piaseckiego.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
asia89
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 07, 2012 1:56 pm

Re: Vetfood N TS Diet

Post autor: asia89 »

chodzę do dr Strugały
Awatar użytkownika
asia89
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 07, 2012 1:56 pm

Re: Vetfood N TS Diet

Post autor: asia89 »

Wg składu ze strony producenta zawiera:

- HMB i glutaminę – aminokwasy te ograniczają wzrost guzów nowotworowych oraz chronią tkankę mięśniową przed nadmiernym wyniszczeniem,
- Kwasy Omega-3 ograniczające wzrost guza, zmniejszające uszkodzenia skóry po radioterapii, wydłużające okres remisji i czas przeżycia,
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vetfood N TS Diet

Post autor: smeg »

Hm, dr Strugała pewnie wie co robi, ale nigdy nie spotkałam się z tą karmą ani z tak wysokobiałkowym sposobem żywienia, także na forach. O to białko na Twoim miejscu bym zapytała podczas następnej wizyty.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vetfood N TS Diet

Post autor: alken »

myslę że przy odpowiednich ilości tej karmy (wet na pewno powiedziała ile tego dawać) nic się nie stanie - na pewno pomoże też utrzymać masę ciała, która zwykle drastycznie spada przez nowotwór
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”