Strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Shenabe
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 11, 2011 7:48 pm

Strupki

Post autor: Shenabe »

Dzień dobry was o tej wczesnej porze.
Ale mam do was pytanie.

Mam dwa szczury:
Kiwi(ur.10 listopada 2011 ,samica,40 dag)
Maleństwo(ur. 10 października 2011,samica,30 dag)

(Ostatnio byłam z nimi u weterynarza, z powodu ich kichania.Dał im zastrzyki, antybiotyki, a na końcu dał im na odrobaczenie)
Ale zauważyłam że Maleństwo ma dziwne zgrubienie.Myślałam że to tylko futro tak się układa.Nie było to wielkie, wręcz niezauważalne.Ale dzisiaj, jak wzięłam szczury do rąk,i tak przeczesałam szczura, zauważyłam że tym zgrubieniem jest coś.Myślałam że coś jej się przykleiło.Lekko szarpnęłam .No i wygląda jak strup.A w miejscu tego strupa, jest teraz kawałek gołej skóry,a sam strupek ma sierść.Zwykła sierść.
Obejrzałam jeszcze raz szczury.Kiwi, lśniące futerko, jak zawsze.Maleństwo.Kolejne zgrubienie.Kolejny strupek.Wygląda jak strup po ranie.

Możecie mi coś poradzić?
Maleństwo nie drapie się w tych miejscach, a szczury czasami się tłuką.
(również zwykle to Maleństwo popiskuje, gdy Kiwi ją iska)

Nie sądzę aby to były robaki,uczulenie czy świerzb.
Ale że ja często panikuje, wolę się spytać. :F
Więc...
Czy to od tych potyczek/iskania/czy bóg wie co?
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Strupki

Post autor: BlackRat »

Jeśli się nie drapie i nie ma tego całej chmary, to raczej z powodu iskania czy bójek. A na uszkach lub ogonku nie ma?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Strupki

Post autor: Maszka »

Jeśli to jest jeden okrągły strup, to pewnie martwica po zastrzyku. Jeśli szczurek dostał Enrofloksacyne (enroxil/baytril), to jest to bardzo prawdopodobne, często występują po tym leku martwice, kiedy igłę wbije się za płytko. Przykładowe zdjęcie http://forum.szczury.biz/files/thumbs/t ... 82_247.jpg Jeśli to jest to, to nie ma się czym przejmować, samo zniknie.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Strupki

Post autor: BlackRat »

Ale z tego co tam wyczytuję to te strupki są chyba dwa, jeden po drugim, więc to raczej nie martwica. No chyba, że były dwa zastrzyki :]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Strupki

Post autor: Maszka »

Jeśli antybiotyk szczur dostawał tylko w zastrzykach, to musiało być ich co najmniej z 8. Może być kilka martwic, po kilku wkłuciach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”