8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluchów)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Mucha321 »

Texio :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


StasiMalgosia, wybaczcie, że kazałam Wam tak długo czekać na zdjęcia. Jest mi wstyd. :-[
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: IHime »

Palmyrencja na szczęście na razie jest okazem zdrowia. Dzisiaj była na rutynowym macaniu u weta. Tylko ma zalecenie: nie tyć więcej. ::)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: StasiMalgosia »

Ach, jaki Texas jest pięknie rudy, Mucha dziękuje bardzo za zdjęcia.
Jednocześnie proszę wszystkich opiekunów niespodzianek o baczne obserwowanie dzieciaków. Wójek miotu, Ohio, ma cukrzycę.
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Póki co, Nessie niczym Palmyra, jest zdrowiutki. :) Na pewno niedługo pójdziemy i tak na wizytę kontrolną do MedicaVetu. ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ulubione miejsce Nessiego. W tej pozycji śpi, je, odpoczywa... Nie wiem, jak to możliwe, że mu tak wygodnie. :P
Obrazek
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Aha, zapomniałam napisać - Mucha, Texio ma fenomenalny kolor. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Hanka&Medyk »

A my się borykamy z guzem przysadki. Jest co prawda lepiej po lekach, ale tak naprawdę to niestety kwestia czasu, kiedy Utah zgaśnie. Na razie jeszcze ją nosi, energia rozpiera i nie ma najmniejszej ochoty siedzieć w izolatce, ale widać, że jest niezdarna, słaba i ciągle jeszcze chuda, chociaż powolutku nabiera ciała. Zdjęcia podrzucę przy najbliższej okazji.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: szczurzyca. »

u nas w stadku coraz gorzej ze zdrowiem, na szczęście Missi nie ma żadnych niepokojących objawów. wesoła jak zawsze, je więcej niż całe stado ( ::) ) i dokucza wszystkim. mam nadzieję, że dalej tak będzie, ale mimo wszystko wybiorę się z nią niedługo na wizytę kontrolną
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: StasiMalgosia »

Szczurzyca dziękuje za wieści, a wszystkich opiekunów niespodzianek proszę o kontrolowanie wagi maluchów oraz obserwowanie maluchów pod katem guza przysadki.
Bama też ma się dobrze, walczymy co prawda z jakimś przeziębieniem, za to mamusia miotu ma duża nadwagę. Biorąc pod uwagę to, że jej ciotka pod koniec życia ważyła prawie kilogram, można brać pod uwagę genetyczna skłonność do otyłość.
Obrazek
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: szczurzyca. »

teraz przeczytałam i od razu ją zważyłam - Missi waży 474g, ale możliwe ze pomyliłam się o parę gramów, bo mała się strasznie wierci ::)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: IHime »

Ważyłam Palmyrę przed wyjazdem, ale oczywiście teraz nie mogę znaleźć karteczki z zanotowanym wynikiem. Ważyła około 500 gramów, ale wg. mnie gruba nie była (i mam nadzieję, że nadal nie jest), tylko ogromna, o pół głowy większa od naszego samczyka. Zważę ją po powrocie i spróbuję zrobić zdjęcia brzucha. Mam nadzieję, że się nie spasła pod moją nieobecność.
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: StasiMalgosia »

500 gram dla samiczek z tej lini to nie jest za dużo jeśli linie mają ładną. Merchowe dzieci są duże, taka ich natura, jednak niektóre trochę z tą wielkością przesadzają ;)
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Nessie waży niecałe 580 gram. Przyznam, że od jakiegoś czasu chłopy są na małym odchudzanku. :D Myślę, że 580 gram u samca to taka naprawdę dobra waga. Nessie jest generalnie raczej smukły, jest troszkę "dużawy", ale nie nazwałabym go grubym. :)
A ze zdrowiem, dalej brak problemów. Rano go jeszcze dokładnie osłuchałam z uchem przy jego brzuchu i przy obu boczkach - wszystko normalnie. Temperatura w porządku. Nie ma żadnych guzków, niczego takiego. (Tfu tfu, odpukać, bo zawsze jak zaczynałam chwalić, to coś się działo...)

Także u nas w jak najlepszym porządku na dzień dzisiejszy i oby było tak dalej. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: StasiMalgosia »

Blanka ale wiesz że osłuchuje się płuca a nie brzuch to trochę wyżej jest ;)

nie popadajmy też w paraoje jak szczur ma ładną linie to może ważyć i 1 kg, ważne żeby to było 1kg szczura a nie naleśnika :D
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

"Brzuch" to było takie ogólne określenie no. ;) Zawsze słychać, jak coś tam się dzieję, zawsze wtedy reaguję. U Nessiaka na razie wszystko cichutko. :)

No pewnie, że tak. Jak szczur duży, to i dużo waży. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: IHime »

Dzisiaj troszkę pospamuję! :D To jest stary filmik, z maja 2011, ale zawiera Palmyrę i muzyczkę, którą właśnie nauczyłam się podkładać! ;D
http://youtu.be/EaZPKCdoX4U
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”