Strupki u maluszka

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wsszyscy
Posty: 22
Rejestracja: pt paź 19, 2012 5:06 am

Strupki u maluszka

Post autor: Wsszyscy »

Dobry wieczór.
Tydzień temu moja młoda szczurka urodziła 7 maluszków. Codziennie obserwowałam czy, któryś z nich nie jest słabszy, bądź odtrącany przez matkę bądź rodzeństwo. Martwię się o nie wszystkie z racji tego, że Czuka-mamusia jest młoda ma niecałe 3 miesiące. Nie myślcie, że jestem na tyle nieodpowiedzialna aby dopuścić samca do samiczki w tak młodym wieku, po prostu kupiłam ja już zapłodnioną.
Otóż jeden z nich jest bardzo jasny, na początku myślałam, że będzie całkiem biały.

https://picasaweb.google.com/1071818735 ... 9116447954

Dzisiaj mój chłopak zauważył u niego (maluszka) , że w okolicach pyszczka ma kilka czerwonych krostek. Zaniepokoiło mnie to, ponieważ ten ogonek jest troszkę mniejszy od reszty no i najjaśniejszy. Może po prostu to dziewczynka, albo urodziła się jako ostatnia-mniejsza. Wiem z doświadczenia, że zwierzaki o jasnej skórze bądź sierści mogą mieć różnego rodzaju alergie bądź uczulenia. Dzisiaj miały zmienioną ściółkę z trocin na takie drewniane granulki. Może to od kurzu z trocin?
Postaram się jak najszybciej dosłać zdjęcia owych krostek, bo domyślam się , że bez tego dużo nie wskóracie.
Inne szczurki z mamą włącznie nie maja takich.
Proszę pomóżcie, bardzo zależy mi na ich zdrowiu i właściwym rozwoju.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”