Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lunaizorza
Posty: 25
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 9:41 pm

Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Post autor: lunaizorza »

Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?
moje szczurusie: Luna (uciekinier) Zorza (poważna)
Luna wróciła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Post autor: noovaa »

Szczury powinny mieć dostęp do karmy 24h na dobę + dobrze jeśli raz dziennie dostaną coś świeżego ( owoce, warzywa )
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Post autor: saszenka »

noovaa pisze:Szczury powinny mieć dostęp do karmy 24h na dobę
Będę polemizować :) U mnie te smaczniejsze kąski z karmy znikają od razu, niezależnie od tego ile nasypię. Karma podstawowa, czyli Labo, jest przeważnie magazynowana w domku i zazwyczaj obsikiwana. Gdyby miały mieć 24 na dobę jedzenie pod nosem, to dziennie znikałby kilogram VL, a po tygodniu szczury zamieszkałyby w misce, bo nie mogłyby z niej już wyjść ;) Moje paskudy nie znają umiaru ::) dlatego dostają 2 razy dziennie susz i raz dziennie świeże, czyli w sumie wychodzą te 3 posiłki ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Post autor: noovaa »

No wiesz, karmę można dobrać na tyle odpowiednią żeby jadły ile chcą i nie tyły ;).

Moje 24 na dobę mają właśnie labofeeda.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Post autor: saszenka »

Tak, tylko że Labo znoszą właśnie do domku, w którym śpią i potem i tak wszystko wyrzucam bo obsikane ::) Dlatego właśnie podjęłam decyzję o karmieniu na raty, bo wtedy przynajmniej zjedzą. Karma dodatkowa i świeżynki znikają od razu przy misce, w każdej ilości. A dostają dziennie minimum 5g jedzenia na 100g szczura - tak jak ponoć powinno się prawidłowo karmić, przy czym w praktyce to i tak więcej wychodzi ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Post autor: noovaa »

Ja bym przegłodziła na samym labo ... zgłodniałyby i przestałyby marnować karmę ;P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Post autor: saszenka »

Próbowałam ::) Mam w stadzie chomika, który zabiera innym i magazynuje i niejadka, który woli brykać niż jeść. Poza tym chomik często pilnuje jedzenia (siedzi na nim normalnie i wywołuje kłótnie, gdy ktoś chce zabrać), więc niestety po wielu różnych próbach rozwiązania tego problemu, zdecydowałam się na taki kompromis. Często i tak się zdarza, że gdzieś po kątach poukrywane są jeszcze nadgryzione kawałki Labo, więc gdyby kogoś przypiliło to jest co jeść. Ale raczej to jakaś znikoma ilość, tyle ile uda się wyszabrować przed chomikującym szczurem ;) Kilka razy nawet próbowałam wynosić z powrotem do miski z domku - fajna zabawa :P po godzinie przekładania jedzenia z lewa na prawo poddałam się... Niestety nie wygram z tym, że w większości jedzenie jest składowane tam, gdzie śpią i z tym, że śpiąc sikają pod siebie. Wierzę, że nie jest to celowe manifestowanie niechęci do Labo.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ambra
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 10:17 am

Re: Czy szczury tez musza miec sniadanie obiad i kolacje?

Post autor: ambra »

Ja raz na dzien daje szczurko coś swiezego, a karme raczej tez maja caly czas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”