Ciągłe drapanie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Nikolka »

Witam. Mój szczurek od jakiegoś czasu się drapie i jak ją głaskałam to zauważyłam strupki. Dodam że jak mój ostatni ogonek miał taki sam stan to byłam u weterynarza, który zrobił zeskrobiny ze skóry. Ponieważ w wyniku nic nie wyszło kazał kupić puder na drapanie, ale i to dużo nie dało :-\ Co można jeszcze zrobić ??? Piszę w tym temacie, aby niepotrzebnie się nie powtarzały.
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: czekoladkaa »

Nikolka pisze:Witam. Mój szczurek od jakiegoś czasu się drapie i jak ją głaskałam to zauważyłam strupki. Dodam że jak mój ostatni ogonek miał taki sam stan to byłam u weterynarza, który zrobił zeskrobiny ze skóry. Ponieważ w wyniku nic nie wyszło kazał kupić puder na drapanie, ale i to dużo nie dało :-\ Co można jeszcze zrobić ??? Piszę w tym temacie, aby niepotrzebnie się nie powtarzały.
Na zeskrobinie nic nie wyszło, tak?
Hmm,pasożyty , wszoły, lub tak jak w przypadku mojej- alergia na białko.. Podajesz jej dużo serków, kaszek itp. ? jaką masz ściółkę (nie wiem, czy to ma jakiś wpływ na drapanie) ?
Z resztą, wszystko jest napisane w tym temacie :)
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Nikolka »

Podaję jej czasami serek a ściółka to naturalny żwirek.
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: anka28 »

nie podawaj dodatkowo białka niż te które ma w suchej podstawowej karmie,czyli żadnych serków itp
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Nikolka »

ok. Zobaczymy czy coś pomoże. A te strupki to czymś przemywać??
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: anka28 »

zostaw je
a karma jaka? z tego co pamiętam Tówj szczurek to już starszy może mu tak karma tez już nie pasuje?
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: ol. »

to, że weterynarz nic nie stwierdził u poprzedniego szczurka nie znaczy że ten nie ma pasożytów...
zresztą zdarza się, że zeskrobina nic nie wykazuje, a przyczyną strupków są jednak pasożyty - najprościej je w pierwszej kolejności wykluczyć podając iwermektynę na kark - co najmniej 2 razy w odstępie 7-10 dni, na drugi dzień po podaniu dokładnie zdezynfekować miejsca w których szczurka bywa;
jeśli to nic nie da dalej można próbować zmienić dietę, ściółkę...
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Nikolka »

dzięki za porady, tylko Niunia nie daje się do tej pory brać na ręce, a daje się głaskać tylko jak jest spokojna, więc chyba laku nie da rady użyć :-\ Zrezygnowałam z podawania białka i zobaczymy jak będzie. Oprócz ziarenek je warzywa, czasem daję kawałek chlebka ciemnego i takiego cienkiego, rzadko kawałek makaronu, ale woli suche rzeczy do chrupania ;D I wieczorami pestki dyni. To wszystko. Poproszę o poradę jak mogę wsmarować jej ten lek?? Pozdrawiam
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: unipaks »

Z Miką mieliśmy podobne problemy, więc w cięższym spodeczku podsuwałam jej pod nas takie jedzonko, którego nie mogła porwać, musiała pozostać i wiosłować jęzorkiem. W tym czasie zakrapiałam na karczek z tyłu głowy 1-2 kropelki; dobrze, gdy Ivermektyna może się tam sama wchłonąć, bo przy wcieraniu tak naprawdę wcieramy też we własne palce ::)
Ja wcześniej parę razy dotykałam karczku szczurki, przyzwyczajając ją w taki sposób i pozwalając zapamiętać, że takie dotknięcie nie przynosi nic złego :) ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
noxa
Posty: 125
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: noxa »

Nikolka pisze: Poproszę o poradę jak mogę wsmarować jej ten lek??
tak na prawdę, w momencie kiedy nie wiadomo co to jest do końca to najlepiej było by małą wpakować do transporterka (nawet przez rękawice) i zawieść do lekarza. Z tego co kojarzę, jesteś ze Szczecina- tutaj mamy panią dr. Sulimę na Przyjaciół Żołnierza. Jeśli ją ostrzeżesz że mała może ugryźć to ona już sobie z nią na spokojnie poradzi (; Ma dobre podejście a do tego wprawę z małymi gryzakami i dużą wiedzę (; Lecznica VetMedic, jest w dziale z polecanymi razem z linkiem do strony.
moje małe kochane Tuptaki



Za TM: Zgryzek[*], Dejmon [*], Kangurek [*]
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Ciągłe drapanie

Post autor: Nikolka »

Dzięki wielkie. a orientujesz się może ile kosztuje wizyta u szanownej P.doktor??
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”