oziowe ciacha

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: oziowe ciacha

Post autor: xiao-he »

Wchodzenie pod przyodzienie - skąd ja to znam ::)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: oziowe ciacha

Post autor: Marzka95 »

Świetnie to prosimy szybciutko zdjęcia już połączonej trójeczki. Ooo... moje też uwielbiają Ucztę :P.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: oziowe ciacha

Post autor: ozi »

Okej, no więc tak - od wczoraj mamy w naszym stadzie malutkiego Fena :) Jak już pisałam w wątku adopcyjnym, ten liczący sobie ledwo miesiąc szczurek, to istne diabelstwo :P Niczego się nie boi, zaczepia starszych kolegów, wyjada z ich miski, a tamte tylko za Fenem latają i wąchają mu jajka :P Ani wczoraj ani dzisiaj krzywda się nie działa, spędziły cały dzień w razem, zaledwie kilka pisków było, więc planuję dzisiaj na noc zostawić je w jednej klatce. Specjalnie wzięłam urlop z tej okazji :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: oziowe ciacha

Post autor: ozi »

a, i bym zapomniała o najważniejszym. cudem udało mi się zrobić mu zdjęcie:

Proszę Państwa, oto Fen

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: oziowe ciacha

Post autor: Magdonald »

Patrząc na niego ciężko uwierzyć, że to "diabelstwo" ;) Wygląda jedynie na malutkiego, niewinnego szczurka ::)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: oziowe ciacha

Post autor: Wikunia »

Jakie maleństwo :D A wygląda tak bezbronnie :P
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: oziowe ciacha

Post autor: xiao-he »

O matyldo jaka piękność ::) No co do groźnego charakterku to bym nie powiedziała :P
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: oziowe ciacha

Post autor: Marzka95 »

Jejku jaki cudny szczerek :).
Diabelstwo? Przecież to śliczny mały kochany niuniek myjący się ;D .
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: oziowe ciacha

Post autor: ozi »

Wracamy po przerwie z nowymi informacjami dot malutkich :) Byliśmy dzisiaj z Fenem u weterynarza, bo zauważyłam, że ma jakieś zgrubienie koło brzuszka. Cała przerażona pobiegłam do weta i co się okazało? Fenuś ma tylko jedno jajo, a to zgrubienie, to drugie, które jeszcze nie zeszło :p Niestety jeżeli nie zejdzie, to chłopaczka będzie czekało operacyjne usunięcie jądra. Ale to dopiero jak troszkę podrośnie. Na razie cieszę się i oddycham z ulgą, że to nic poważnego.
Zefir i Cyklon mają się dobrze, chociaż dalej sporadycznie kichają i średnio mi się ten ich katar podoba. Myślę czy by nie przejechać się z nimi w jakiś dzień do Wrocka do dr Piaseckiego, ale pogoda odstrasza :/ Jeszcze zobaczymy.

Póki co zdjęcia (już niezłych podrostków:)

Cyklon, który rośnie na pieszczochę roku, i któremu się trochę ostatnio utyło :P

Obrazek

Zefirek, któremu pieszczoty nie w głowie, ale wchodzenie do rękawa dalej uważa za najlepszą rozrywkę świata :p

Obrazek
Obrazek

I jednojajkowe maleństwo - największa rozrabiara w stadzie :) (zdjęcie cudem zrobione, takie ruchliwe to to)

Obrazek


I to tyle. Teraz czekamy na trzymanie kciuków za to, żeby jajo jednak samo wyszło >:D
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: oziowe ciacha

Post autor: ozi »

Właśnie wróciliśmy z wizyty we wrocławskim zwierzyńcu. Fenuś ma umówione jajcięcie na wtorek (150zł, matko jedyna) a cyklon dostał antybiotyk na to swoje wieczne kichajstwo (enro plus doxy dopyszcznie) i jeśli nie pomoże to, również we wtorek, robimy panu ładne zdjęcie. Zefira wizyta ominęła, ale cale stado będzie teraz dostawało betaglukan i... leki na świerzba, bo się okazało, że ich paskudztwo dopadło.

Szczury mnie w tym miesiącu finansowo rujnują, ale czego się nie zrobi dla dzieci :P Oby tylko wszystko się dobrze ułozyło
Obrazek
julia2s
Posty: 173
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:41 am
Lokalizacja: wrocław

Re: oziowe ciacha

Post autor: julia2s »

3mam kciuki za Fena, żeby szybciutko zagoił się po operacji ;) Ja niestety już dwie szczurki po nowym roku musiałam pożegnać, jedna co prawda miała 2,5 roku, ale druga miała tylko 1,5 roku i dostała paraliżu. Nie pomogły ani antybiotyki, ani sterydy i po 1,5 tygodniowej walce odeszła za TM :(
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: oziowe ciacha

Post autor: ozi »

Pojechaliśmy wczoraj z chłopcami do wrocławskiego Zwierzyńca. Nie było łatwo w taką pogodę tłuc się autobusami i tramwajami z torbą szczurów ale udało nam się całkiem sprawnie wszystko pozałatwiać :) Wszyscy trzej dostali drugą porcję przeciwświerzbowego zastrzyku (każdy dzielny, bez pisków czy wyrywania się) a Fenuś pomyślnie przeszedł zabieg i dzisiaj już skacze, je, bawi się, czyści itd, tyle ze już bez jajek :). Za 10 dni mamy się pojawić na ściągnięcie szwów i ew. rtg Cyklona, bo ta nieporadna alfa stada dalej kicha i coś przestać nie może.

Generalnie jakiś ciężki okres dla szczurów, chociaż i tak mam wrażenie, że to ja się tym wszystkim bardziej stresuję niż one :P
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: oziowe ciacha

Post autor: xiao-he »

Zdrówka! :-* Spoko, zawsze tak jest, że tak naprawdę to my sie bardziej denerwujemy od szczurów ::) Hihi ;D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: oziowe ciacha

Post autor: Marzka95 »

Ojej bidulki małe. Ale coś chyba normalnie w powietrzu jest, jakieś choróbsko. Moja jedna kocha, druga tak śmiesznie stuka przy oddychaniu, trzecia miała atak a 4 strupki za uszkami i jest bardzo szczupła. Trzymam kciuki aby Cyklonek wyzdrowiał ;) .
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”