Pchły u szczura

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Marzycielka0606
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 10:05 pm

Pchły u szczura

Post autor: Marzycielka0606 »

Mój szczur się ciągle drapie. Dziś patrzałam jego sierść i zauważyłam u niego malutkie , drobniutkie robaczki. To chyba pchły. Jak leczyć u szczura pchły? Czy są jakieś preparaty dla gryzoni na pchły? Czy może weterynarz coś przepisze?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pchły u szczura

Post autor: IHime »

Bardziej prawdopodobne, że ma wszoły - wyglądają właśnie jak małe robaczki w sierści, ale nie skaczą jak pchły. Weterynarz powinien podać jakiś preparat z ivermektyną. Uwaga, są też preparaty zawierające fipronil, ale te mogą być toksyczne dla szczurów, więc lepiej wybrać weta, który zna się na gryzoniach.
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pchły u szczura

Post autor: marryjuana »

To zapewne wszoły.Pierwsza rzecz,jaką powinnaś zrobić to udanie się do weterynarza,natychmiast-domowe metody nic tu nie pomogą.Zabierz od razu całe stado.
Marzycielka0606
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 10:05 pm

Re: Pchły u szczura

Post autor: Marzycielka0606 »

Dzięki za radę. Mam jednego weterynarza który z innego powodu leczył szczura. A teraz pójdę z nim żeby coś poradził na te robaczki. No właśnie te robactwo nie skacze. A nawet nie wiedziałam że szczury w sierści mogą mieć robaki.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pchły u szczura

Post autor: IHime »

To bardzo częsty problem, szczególnie u szczurów przyniesionych ze sklepu albo z pseudohodowli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”