Beza, 2 i pół roku

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nadia9009
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 25, 2012 3:05 pm

Beza, 2 i pół roku

Post autor: nadia9009 »

Witam, mojemu szczurowi wyskoczyła twarda kulka na szyi i leci jej krew z pyszczka. Jak dawałam jej jeść chlebek to nie mogła go wziąć w pyszczek.. Jak dałam makaronu to był w kroplach krwi i skakała jakby kichała.. zaczęło się jakoś w sobotę i nie mam jak ją wziąć do weterynarza bo święta. Boje się że to może być nowotwór bo czytałam że nie ma szans dla szczura ;(
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Beza, 2 i pół roku

Post autor: xiao-he »

Jak to "nie masz jak wziąć do weta na święta"? Każdy porządny wet jest otwarty nawet w święta, przynajmniej mój. Jak tylko dasz radę najwcześniej to leć do weta, jeśli to nowotwór bez przerzutów, lub nie złośliwy, to da się wyciąć i szczur może normalnie żyć.
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beza, 2 i pół roku

Post autor: unipaks »

Nadia, co ze szczurkiem, lepiej, co wet powiedział?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
nadia9009
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 25, 2012 3:05 pm

Re: Beza, 2 i pół roku

Post autor: nadia9009 »

byłam ze szczurkiem i powiedział że to byl nowotwor ale pękł i cala szyja jej zaropiala.. powiedzial ze wystarczy przemywac rywanolem i bedzie ok :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Beza, 2 i pół roku

Post autor: noovaa »

To chyba raczej ropień nie nowotwór ::)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beza, 2 i pół roku

Post autor: unipaks »

Też sądzę, że to ropień był ::) . Przemywaj jak najczęściej, dobrze jest tam wpuszczać Rivanol strzykawką bez igły kilka razy dziennie; obserwuj czy nie zaczyna się paprać, czy nie podchodzi znów ropą, nieraz takiego ropnia czyści się chirurgicznie, czasem potrzebny jest antybiotyk ogólnie lub miejscowo w żelu.
Daj znać, jak dalej :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”