Osowiały samiec

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Itu
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 25, 2012 12:33 pm
Numer GG: 7550769
Lokalizacja: Łódź

Osowiały samiec

Post autor: Itu »

Witam serdecznie, do tej pory tylko czytałam forum, ale teraz pojawił się problem, z którym nie umiem sobie poradzić.

Mój 3-miesięczny samiec od około trzech godzin zachowuje się bardzo nietypowo. Jest to bardzo ciekawski i aktywny szczurek, jeszcze rano biegał i szalał po pokoju, a teraz zachowuje się jak nie on - jest osowiały, cały czas leży w jednym miejscu rzadko zmieniając pozycje, nie chce jeść (podsunęłam mu kawałek marchewki, zjadł troszkę i zostawił), nie zauważyłam też, żeby pił. Do tej pory bardzo chętnie wychodził z klatki, teraz nie zwraca w ogóle uwagi na otwarte drzwiczki ani na moją rękę. Nie interesuje go również towarzystwo drugiego szczurka, który zachowuje się normalnie. Oba szczurki zniosły Sylwestra dobrze, choć trochę się bały, ale, tak jak pisałam wcześniej, rano biegały radośnie po pokoju. Z tematu o szczurzym słowniczku po zachowaniu wywnioskowałam, że coś go boli. Przez większość czasu śpi łub ma zmrużone oczy. Kiedy wzięłam go na ręce, siedział mi na ramieniu z 20 minut i czasem trochę poniuchał.

Jutro jadę z nim do weterynarza, jeśli jego stan się nie poprawi; chciałabym jednak wiedzieć, co mogę dla niego w tej chwili zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Osowiały samiec

Post autor: Venice »

Na daną chwilę nic nie możesz zrobić. Obserwuj tylko stan szczurka i badaj, czy się polepsza czy też pogarsza. Jutro jedziesz to weta więc dowiesz się wszystkiego.
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”