Możliwy guz przysadki i guz pod przednią łapką. Co robić ?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Możliwy guz przysadki i guz pod przednią łapką. Co robić

Post autor: ewka »

Wszystko to czytałam. Pytałam lekarki czy brała pod uwagę tego guza. Jej zdaniem to nie to i że jedyną metodą na sprawdzenie to rezonans, ale tak jak było napisane w artykule takim małym zwierzątkom tego badania się nie robi. Jeżeli będę chciała postawić na swoim to co mam powiedzieć lekarce jeśli nie wiedziałaby jak to leczyć ? Głupio mówić lekarzowi co ma robić, ale trudno jak trzeba będzie. Spróbowałabym leczenia Bromokryptyną, bo nie bardzo stać mnie na leczenie Karbegoliną.
Ja się do tego nie nadaję.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Możliwy guz przysadki i guz pod przednią łapką. Co robić

Post autor: ol. »

Tak, powinnaś naciskać na lekarkę aby podjęła właściwe leczenie, wydrukuj jej artykuł jeśli przypuszczasz, że natrafisz na opór (zdaję sobie sprawę że weci są różni), albo po prostu - żeby jej pomóc, jeśli nie ma wielkiego doświadczenia z gryzoniami.
(są inne sposoby potwierdzenia, że to guz przysadki - objawy i reakcja na leczenie, więc niemożliwość zrobienia rezonansu nie ma tutaj żadnego znaczenia)

Jeśli chcesz dać swojej szczurce jakąkolwiek szansę, powinnaś też działać bez kolejnej zwłoki.
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Możliwy guz przysadki i guz pod przednią łapką. Co robić

Post autor: ewka »

Źle sie chyba wyraziłam. Chodzimy do lekarki, która ma doświadczenie z gryzoniami i ufam jej, inaczej dawno poszłabym gdzie indziej. Na pewno nie odmówiłaby leczenia Toli w tym kierunku. Chodzi mi raczej o to, że czytałam gdzieś, że niektórzy lekarze dają za małą dawkę tych leków i że może nasza lekarka nie miała jeszcze okazji leczyć tą metodą, bo zrozumiałam że to chyba nowa metoda.
Ja się do tego nie nadaję.
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Możliwy guz przysadki i guz pod przednią łapką. Co robić

Post autor: ewka »

Ropomacicze jednak się nie wyleczyło, ucieszyłam się za wcześnie :( Dziś zdecydowaliśmy się na eutanazję, bo była już bardzo słabiutka i nie chciała nawet pić nutridrinka. :'(
Ja się do tego nie nadaję.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Możliwy guz przysadki i guz pod przednią łapką. Co robić

Post autor: majulina »

ewka współczuję
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Możliwy guz przysadki i guz pod przednią łapką. Co robić

Post autor: ewka »

Dziękuję majulina
Ja się do tego nie nadaję.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Możliwy guz przysadki i guz pod przednią łapką. Co robić

Post autor: majulina »

wychodzi na to że ten góz jest hormonozależny? Powiedz Katharsis jak często szczur dostaje dawke przypominajaca, bo napisałas ze bedzie musiał przyjmować ją do końca życia.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”