Prawdopodobnie zatrucie ;(

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ladyv
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 10, 2013 9:57 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: ladyv »

Osiedlowy jest obok, ale podobno dr Piasecki jest dobry, jak koleżanka wcześniej pisała. On przyjmuje kilka przystanków ode mnie..
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: akzi »

no to Piaseki welocme tu :) świetnie idź do niego niech osłucha koniecznie płucka.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: noovaa »

i co tam ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
ladyv
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 10, 2013 9:57 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: ladyv »

Właśnie wróciłam od Piaseckiego :) 2h w poczekalni, ale opłacało się. Zbadał Pawełka dokładnie, dał mu zastrzyk przeciwzapalny. Powiedział, że płucka i brzuszek w porządku, że to prawdopodobnie podrażnienie, że sobie coś przygryzł języczek i mu spuchnął. Żeby szczurka obserwować i dawać mu do picia rumianek :)
Dziękuję za pomoc :-*
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: majulina »

Daj mu nifuroksazyd w syropie- dla dzieci. Jesli jakies problemy kupno-wymiotne powinno pomóc. Wiem ze szczurkom tez sie podaje.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
ladyv
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 10, 2013 9:57 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: ladyv »

Dziś już wszystko prawie dobrze :) nawet chwilę pobrykał po łóżku :) jeszcze troszeczkę bardziej słaby jest niż zazwyczaj, ale wraca do normy i formy :D
Obrazek
Sofcio i Pawcio pozdrawiają :D
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: akzi »

no i świetnie widac ze chłopaki sobie pomagają nawzajem :)
świetne zdjęcie :) jakiego masz haszczaka ciemnego no nie wierze :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
ladyv
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 10, 2013 9:57 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: ladyv »

Ciemny to właśnie rzeczony Pawełek, który jadł zbyt łapczywie i zrobił takie zamieszanie :D !
Ale bardzo się kochają :) wczoraj Sofcio był taki przerażony gdy wzięliśmy Pawełka do weta. Gdy wróciliśmy to się przykleili do siebie :D Papużki nierozłączki :) Gdy na nich patrzę to jestem za legalizacją związków partnerskich ;D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: noovaa »

Majulina szczury nie wymiotują więc w przypadku zatrucia, nie tak by się to objawiało. Po za tym rozwolnienie najlepiej podać węgiel ;).

Czyli wg weterynarza się zwyczajnie zadławił ?
Nie dawałaś chleba czy płatków kukurydzianych ? Tym szczurki częściej się dławią, bo rozmaka i przykleja się do podniebienia. Zadławienie mogło spowodować duszność i opuchliznę. Polecam przeczytać wątek o pierwszej pomocy, w chwili kiedy trzeba reagować najczęściej nie ma na to czasu, a warto wiedzieć co robić :)

Trzymam kciuki, by wszystko do normy wróciło.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
ladyv
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 10, 2013 9:57 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: ladyv »

Tak, dr Piasecki powiedział, że to mały panikarz i istnieją dwie możliwości - albo się zadławił i mu podrażniło gardełko, albo przygryzł sobie języczek, spuchnął mu i języczkiem się krztusił, co się podobno zdarza. A, że języczek przysiekany takimi ząbkami boli no to i Pawełek był osowiały. W poczekalni u weta się bardzo ożywił gdy poczuł samiczki :D Casanova 8)
Możliwe, że zadławił się chlebem, który mój genialny mąż im dał :P. Albo po prostu Pawcio jest zbyt łakomym panikarzem :).
O pierwszej pomocy i "windzie" czytałam już :D wczoraj w panice przeczytałam chyba całe forum :P
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: noovaa »

Jeśli ma takie skłonności ( mój Remi miał ) lepiej całkiem zrezygnować z chleba. Remi nawet suchym się dławił.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
ladyv
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 10, 2013 9:57 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: ladyv »

Remi :D jak ten z "Ratatuja" :)
Tak, z całą pewnością zrezygnuję z suchego chleba. Znacznie bezpieczniejsze są "ciasteczka" które im robię.
Takie małe placuszki z mąki razowej, tartej marchewki, natki pietruszki, czasem trochę miodu, oliwy z oliwek itp, mieszam tę papkę (bez przypraw ofc) i takie malutkie ciasteczka suszę w piekarniku. Kochają to, a nie mają te "ciasteczka" okruszków. :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: akzi »

sama bym wszamała takie ciacho O0
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
ladyv
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 10, 2013 9:57 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: ladyv »

Czasem podjadam :D ale tylko te z miodem :D bez soli to nie jest jakieś super smaczne :D Ale chłopakom smakuje ;D
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawdopodobnie zatrucie ;(

Post autor: Sky »

Kavi też ma skłonności do krztuszenia się chlebem, dlatego go im nie podaje. Jakieś pół roku temu w podobny sposób narobił mi stracha, tylko u niego było prawdopodobnie utknięcie czegoś w gardle na dłużej - dopiero po 3-4 dniach to wykrztusił i wszystko wróciło do normy. W między czasie nie jadł, co wypił, to wypluł, ślinił się, u weterynarza pluł krwią. Także - szczury są w stanie zginąć za jedzeniem, należy uważać na te łapserdaki, żeby przypadkiem nie za łapczywie jadły, no i unikać właśnie takich produktów, jak ten nieszczęsny chleb.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”