[PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Dixi »

Skorzystaj z opcji SZUKAJ i wpisz :porfiryna.
Pozdrawiam,
Aguśka
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Mimysia »

Nie znalazło
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: limba »

Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Farandil »

Dixi napisala porfina a tu chodzi o poryfine wpisz PORYFINA
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: limba »

Dixi dobrze napisała..... :) PORFIRYNA

dodane

a mi Szukaj działa :) [/b]
Ostatnio zmieniony wt kwie 12, 2005 1:47 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Farandil »

uuuups... :oops: Ale jak wpisuje i jedno i drugie to mi znajduje... tylko krwawiacy nosek (chyba cos sie dzieje z funkcja szukaj)
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Mimysia »

Dzięki
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
kasi
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 5:21 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: kasi »

to jeszcze nic mojej szczurzycy leci nie tylko z nosa ale także z oczu i to chyba jest krew. do tego mój wet zna sie tylko na psach i nie jest w stanie mi pomóc. powiedział, że to , że kicha krwią to tylko sezonowo i to jej przejdzie a wcale nie przechodzi. do tego przestała sie ruszać, podwija paluszki, ni może chodzić. mozliwe ze jest to reumatoidalne zapalenia stawów, alismy jej wczesniej APAP i przeszło. a teraz znowu. podnosi tylko głowe i nie chce jeść. co to może być? czy zostaje mi tylko uspienie jej? wet dał jej zastrzyk z multiwitamina i jakis antybiotyk ale nie było poprawy. pomóżcie!!!!
dwa szczurze maleństwa : Kaya i Ycul

LUCYPHER (Lucy) - po drugiej stronie tęczy w szczurzym raju
D!
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:11 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: D! »

Idz do innego weta...!!Uspic kurde najlatwiej.Wroclaw to duze miasto = bedzie w nim tez duzo WETOW i to takich ktorzy sie znaja na szczurach.Idz do dzialu WECI-polecani. I zmien weta.
dagna
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:16 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: dagna »

Mojej Gryzuś leci chyba krew z noska, do tego wczoraj na akwarium (dość wysoko) pojawiły się czerwone plamki (tak, jakby coś wytrysło z dużym ciśnieniem). Szurka ma ogólnie dobre samopoczucie, ale mimio wszystko martwię się! Czy ktoś wie może co to może być i jak temu zaradzić? A! Zapomniałabym jeszcze! Wyskoczyły jej nietadawno dziwne krosty na ogonie i uszach. Cyba ją to swędzi, ponieważ cięgle rozdrapuje. Może ktoś wie czym to może być spowodowane :?:
Łatka, Łatek i Gryzuś kochana!!!
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Mycha »

Dagna- krostki to uczulenie. Poszukaj informacji na ten temat bo to albo uczulenie na jedzenie albo ściółkę. Polfiryna występuje przy osłabieniu organizmu- to może być powiązane.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Ania »

Chwila chwila, krostki na ogonie i uszach oznaczają pasożyty!
Pędź do weta, trzeba zwierza zbadać, to może być świerzb (najczęściej tak się właśnie ujawnia aże żyje w głębszych warstwach skóry jest niewidoczny dla ludzkiego oka).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Mycha »

Ania- niekoniecznie pasożyty- moja Łezka zawsze w takim razie pasożytów dostaje jak siedzi w trocinach /dlatego nie siedzi/.
http://ratteria.w.interia.pl/skora.html
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Ania »

Bardzo prawdopodobne, dlatego zaleca się trociny wyprażać.
Alergia skórna występuje u szczurów w postaci strupków, te charakteryzują się głównie tym, że silnie swędzą - jeśli pojawiają się krosty na uszach czy ogonie to są to właśnie pasożyty, najczęściej świerzbowiec.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
dagna
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:16 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: dagna »

narazie zmieniłam trociny na rzwirek drzewny i przestałam dawać jej marchewkę- narazie jest dobrze, a krostki powoli znikają! A co do nosko- to naszczęście już jej przeszło, nie potrzebnie narobilam tyle szumnmu o to, ale wybaczcie - to jeszt mój trzeci ogonek i nie wiem co bym zrobiła, jakby coś mu sie złego stało (jestem nadopiekuńcza czy tylko przewrażliwiona?).
Łatka, Łatek i Gryzuś kochana!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”