Cytrynowy świat ogonków ♥

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Niedługo przyjedzie facet od komputerów zobaczyć co z tym inetrnetem jest nie tak i ogólnie zobaczyć co z komputerem. Obecnie znów piszę u koleżanki. U mnie wszystko okej, u szczurów też, oprócz tego, że Pinky i Mysza były kąpane i dzisiaj zrobiłam im głodówkę, czyli ogólnie miski w klatce brak, jedynie woda :P Oprócz tego wszystkiego to Pinky coś zrobiła sobie w palec i miała cały spuchnięty, ale już schodzi. Lulu chyba od którejś oberwała, albo zachaczyła się o jakąś gałąź w klatce i miała ranę, ale już się goi i jedynie ma strupek. ::) Lilu już tak nie dziabie, ale dalej troszkę się boi. Ostatnio też jestem sobie u koleżanki, a tu nagle telefon... Dzwoni brat i z takim tekstem do mnie "Karolina, wypuszczałaś szczury?" ja mówię, że nie, że będę je wypuszczać wieczorem, a on do mnie "To powiedz mi jakim sposobem ja wchodzę do pokoju, a Mysza biega sobie pod biurkiem?" ja do niego, że nie wiem, ale poprawił klatkę i już nie wychodzi :P Dobra ja spadam oglądać film z koleżanką, obiecuje, że już niedługo mam nadzieję zdjęcia ;) Miziaki dla ogonów, siebie też możecie pomiziać :P :-*
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Beu :D
Co tam u Was ciekawego? Chyba dawno mnie nie było (pewnie radość była niezmierna z Waszej strony z tego powodu ;) ). U mnie ogólnie wszystko w porządku, u szczurasów w sumie też :) Dzisiaj może nie będę przynudzać "twórczymi zdjęciami, ale zapewne rano je dodam. Znów uzależnie się od czytania forumowych postów i tematów, ale to nic - lubię to :) Oczywiście u miśków moich były wzloty i upadki, ale pozmieniało się też dużo.
Mysza jak zawsze - rozbrykana - ale brzuszek jej troszkę urósł :P Mimo tego jest moim kochanym misiakiem przytulasem i szczurkiem na ramię, gdzie zawsze (chociaż 5-10 minut tam posiedzi :D )
Pinky - leń, leń, leń, leń, leń i jeszcze grubasek w dodatku ! Grubiutkie i płochliwe, ale tak czy tak kochane, lubi złapać mnie za palucha i uciec sobie gdzieś się schować, żebym szukała, a jak znajdę, to skubie palca i znów się chowa, oj pocieszne to :)
Lulu - takie moje mięciutkie do przytulania, chociaż nie zawsze się daje przytulić, ale mimo wszystko jest łagodna, jak była i nigdy jeszcze, ani nawet palca nie skubnęła :)
Największe zmiany u Lilu - z małego, szarego, zamkniętego w sobie, że tak powiem, płochliwego szczurka stała się śliczną srebrną panną, z białym brzuszkiem, jest najodważniejsza z całego stada, wszystko musi obadać i obwąchać, nawet jeśli nie jest pewna, czy jest to bezpieczne, do tej pory czasami droczy się i skubie paluchy, ale rzadko jej się zdarza :)
Teraz wystąpił u mnie problem do wglądu tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=39089 odpowiedź mile widziana, bo już nie wiem czy to dobra myśl, żeby je tam zostawić na ten cały tydzień praktycznie. Jakby co rano wrzucę zdjęcia. A teraz dobranoc, dobranoc i jeszcze raz dobranoc, a może już w sumie dzień dobry? ;D
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Dzień dobry ponownie :D
Mówiłam, że zdjęcia będą, no i będą :) Mało, bo mało i na żadnym z nich nie ma Lilu, ale spokojnie przez ten czas co mnie nie było będę nadrabiać ;)

Obrazek "Mysza weź zobacz co ona tam ma !"

Obrazek

Obrazek Gdzie jest Myszaaa?

Obrazek Tu jest!

Obrazek

Obrazek cio tam jest?


Na obecną chwilę to będzie wszystko. :)
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: emi2410 »

Miło, że wróciłaś. :) Wymiziaj panienki ode mnie! :-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: xiao-he »

I ode mnie też miziaczki :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Oczekiwanie na nową kuwetę strasznie mi się dłuuuuuużyyyy. Nie mogę już patrzeć na moje gnojki jak męczą się w tej klatce. Ale tak czy tak zanim je przełożę do dużej to myślę jakby tu ją urządzić? Może jakieś pomysły? Do zagospodarowania całe 100x54x100, więc możecie pomóc i dać popis :)
Lulu to dosłownie gryzoń przez duże G. Gryzie wszystko co pod ząbki wpadnie. Ostatnio przedziurawiła poidełko, obżarła całego druta od poidełka, już obgryzła połowę prętów od klatki. A gdzie tam , żeby przestała. Czytałam chyba na naszym tutaj forum, że podobno sok z cytryny na prętach pomaga na gryzienie, bo mimo wszystko najbardziej dokuczają, gdy idę spać, co jest nie do zniesienia, mimo przyzwyczajenia.
Tak czy tak wszystkie na półce w klatce się nie mieszczą, a przecież szlachta jak np. pani Myszata nie będzie spała z plebsem Pinky na dole w sianku, bo ona musi mieć miejsce królowej, ale dzisiaj dostała nauczkę w postaci "spadaj, ta półka jest wspólna, nie tylko Ty możesz tu spać". Najpierw oberwało jej się od Pinky za to, że zaczęła ją gryźć, to później jeszcze spadła z półeczki przez Lilu, której weszła na głowę i nie chciała zejść. Następnie doszło do bójki między Myszatą, a Liluśką. Na wszystko kątem oka patrzyła Lulu, z miną "ku*wa! Przestańcie gnojki się bić, inni chcą spać!". Do bójki dołączyła się Pinky. Później tylko futro latało, piski i żwirek i wszystko inne co w klatce. Na to wszystko zwaliła się Bletka [kot] i patrząc na bijące się i piszczące szczury postanowiła się dołączyć i zaczęła łapą napieprzać o klatkę, wtedy to ja już nie wytrzymałam, kota za szmaty i na dwór [ ;D ] , a każdego szczura po kolei do ręki, pokrzyczałam, pokrzyczałam. Odłożyłam do każdego osobnego kąta klatki i tak w kątach zostały aż do mniej więcej pół godziny temu. Teraz jest chwila higieny i posiłku, a później znów się pewnie zacznie. Ahhh te baby...
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: xiao-he »

Bitwy na całego u Ciebie ;) Ach i życzymy żeby jak najszybciej już ta klatka przychodziła, ocho! :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

xiao-he pisze:Bitwy na całego u Ciebie ;) Ach i życzymy żeby jak najszybciej już ta klatka przychodziła, ocho! :D
A daj Ty spokój z tym biciem się. :P Naprawdę najgorzej w nocy. Spać się nie da, krzyknąć na nie też nie można bo ludzie w domu śpią i czasem o 2 w nocy z wyrka wstać potrafię, żeby wypuścić chociaż na 15 minut, żeby się uspokoiły. ;D A do klatki jeszcze maksymalnie 2 dni - mam nadzieję :)
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

No i żeby nie przeklinać powiem, że sisior bombki strzelił! Kuweta kosztuje 80 zł co najmniej, super po prostu. Chyba raczej poszukam kogoś na forum, kto mógłby takową kuwetę mieć gdzieś niepotrzebną. Ajj... Nawet jeżeli chciałabym kupić u tego gościa za 80 zł, to powiedział, że czas realizacji to 2 tygodnie. Kurcze no. Niefajnie. Poszperam jeszcze na allegro, może coś sie uda znaleźć, jeżeli ktoś z Was ma samą kuwetę, której chce się pozbyć 100x54 chętnie się skuszę.
Wczoraj siedziałam, wypuściłam szczury, no i tak Lilu zaczęła sobie biegać po łóżku, Lulu poszła w kimę w kołdrze, Pinky wyleźć z klatki nie chciała, a Mysza? Mysza jak zwykle się czaiła nie wiadomo na co. Później zgasiłam światło, Mysza wyszła i od razu szukała, którędy by tutaj prysnąć. Lilu ciągle po mnie łaziła, co mnie cieszy, ale mniej cieszyło mnie to, że zamiast ugryźć metkę od bluzy ugryzła mnie w szyję. Pinky po pół godzinie, postanowiła się obudzić i pobiegać razem z resztą, wzięłam ją na ręce, a ta bach pod bluzę i śpi -.-' No to na chama ją wyciągnęłam, położyłam na łóżko, zrobiła dwie rundki w tą i z powrotem, weszła pod kołdrę i razem z Lulu cięły komara. Mysza jak już uświadomiła sobie, że nie pozwolę jej zeskoczyć na podłogę postanowiła popisać z moją koleżanką na gg, koleżanka nie wiedziała o co chodzi, gdy dostawała wiadomości typu "kodbwdoaspibfapwifbaxkn vzpibwsiprfafhsf", później łapka się zaklinowała między j i k no i musiałam ją wyciągać. Lilu ciągle biegała po szyi, wchodziła pod bluzę i czmychała pod kołdrę zobaczyć czy z Pinky i Lulu wszystko okej. Później tak sobie siedzę bez ruchu patrzę, a Mysza na starą klatkę siuuuuup ! I Myszy nie ma. Nagle się rozpłynęła, Lilu poszła w jej ślady, zeszła na podłogę, weszła do klatki przez wygryzioną dziurę, wlazła do domku i śpi. Mysza wyłoniła się zza łóżka i zrobiła to samo. I miałam wszędzie śpiące szczury. Później wyszła Pinky i Lulu, ale to było tylko przemieszczenie do kieszeni od bluzy i dalej kimanie. W końcu włożyłam je do klatki. A w klatce znów zaczęło się piekło. To piski, to skaczą po całej klatce, to jedzą, to gryzą pręty, to poidełko, to druty od poidełka. No i w końcu skończyło się na tym, że wszystkie zaczęły się myć i poszły lulać. :)
I jeszcze raz prośba, jak ktoś miałby taką kuwetę, to proszę o jakąkolwiek odpowiedź.
Miziaki od cioci Cytrynki dla ogonków :)
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: xiao-he »

Ach niegrzeczne ::) Ja mam kuwetę, ale za małą niestety :-[
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Malachit »

Wiesz co, może spróbuj zaśrubować tą dziurę takimi metalowymi kątownikami? Bo nową kupisz a jak paskuda znów wymyśli wygryźć dziurę? Możesz się też rozejrzeć za kratką nad kuwetę, tylko nie wiem czy idzie dostać tak duże... (tutaj jest o tym trochę http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... ik#p856531)
Pozdrawiamy i wycałuj paskudy ode mnie ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Małe wredne france mi wczoraj pouciekały, jedynie Pinky ze mną została tnąc komara w kieszeni bluzy. Mysza wlazła na szafki pod sam sufit nie wiem jak, a spuściłam ją z oczu dosłownie na minutkę. Później jak już podeszłam, żeby ją ściągnąć to durna skoczyła na samą podłogę :-X Lulu dobrała się za to do kabla od laptopa i jak ją złapałam i wytarmosiłam, to schowała się w kołdrę i jakoś już wyjść nie chciała :P Lilu znów zrobiła się bardzo bardzo milutka i jest z niej taki pocieszny szczurasek, który lubi gryźć mnie po szyi, ale jest taka słodziutka, że wybaczyć można ::) Właściwie to nie wiem co mam Wam tutaj nasmarować jeszcze, nie mam kompletnie weny twórczej, jestem chora i naprawdę nie mam na nic chęci. Zaraz wypuszczę te grubasy, bo żyć nie dają. ;D

Malachit pisze:Wiesz co, może spróbuj zaśrubować tą dziurę takimi metalowymi kątownikami? Bo nową kupisz a jak paskuda znów wymyśli wygryźć dziurę? Możesz się też rozejrzeć za kratką nad kuwetę, tylko nie wiem czy idzie dostać tak duże... (tutaj jest o tym trochę http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... ik#p856531)
Pozdrawiamy i wycałuj paskudy ode mnie ;)
Dziękuję bardzo :* Wycałuję ;)
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Buu !
Zaczynając od tego, że zabiję zaraz kota, kończąc na zjedzonym dzisiaj w tonach strachu. Ojj co to był za dzień.
Najpierw zacznę od kota. Małe szmacisko, bo inaczej nie powiem siedzi sobie grzecznie, śpi, śpi i naglę hyc! i biegnie pod klatkę, ale dzięki temu, że bardziej kocham szczurcie, to kot został z pokoju wyrzucony - ładnie powiem ;D A co do szczurasów. Pinky mi strachu przysporzyła co nie miara. Najpierw w niedzielę, no niby nic, myślę sobie, że będzie dobrze, no poczekamy do poniedziałku. W poniedziałek tak się na nią patrzę i coraz gorzej, siedzi taka biedna się nie rusza, już cały drugi dzień śpi, zjeść coś tam skubnie, nawet jajeczka nie ruszyła ! No nic. Wtorek - jedziemy do weta ! Czekam na brata, czekam, przyjechał o 21, więc pojechać nie było jak, ja już zestresowana, spać w nocy nie mogę, myślę sobie "a jak ona ma to ropomacicze?! Zabiję się jak coś jej się stanie!" No i znów nic. Noc nie za bardzo przespana. Dzisiaj wstaję patrzę, a Pinky siedzi w kącie i się nie rusza, potykałam ją palcem, otworzyła jedno oczko i takim zaspanym się na mnie patrzy, nagle podbiega Lulu i sapiąc na mnie weszła na Pinky. Zobaczyłam, że Luluśka ma krew na nosie, co jest u niej dość częste, też źle jej się oddycha, bardzo sapie i czasami przy oddychaniu aż gwiżdże. No to ja dzwonie do brata "o której będziesz?". O 15 się zjawił. Dokładnie o 15:28 z dwoma pannami zawitałam u weterynarza. Najpierw na oględziny poszła Pinky, lekarz podotykał, pomacał, sprawdził wszystko, podotykał brzuszek, powiedział że to tylko zapalenie macicy, i że jedynie mogę się cieszyć, że nic więcej. Przyszła pora na zastrzyk. "No to Pani potrzyma za tyłek, a ja tutaj sobie przytrzymam i dam jej ten zastrzyk", jak się zaczęła wyrywać i piszczeć, nagle igła weszła, wyszła i koniec, a ona hyc na rękę i pod bluzę. Kolej na Lulu. "Ma skrzepy krwi w nosie i dlatego ciężko oddycha. No to jej też damy zastrzyk". Lulu spokojna, obiegła cały stół z 10 razy, obwąchała, weszła Panu weterynarzowi na ramię i się cieszy :P On ją zdjął, nawet nie trzeba było trzymać - grzecznie przeczekała zastrzyk. "Jeszcze jutro Pani podejdzie z rana do mnie i zobaczymy czy pomogło i zrobimy jeszcze po jednym."
Teraz wróciłam do domu, patrzę Pinky hasa jak dzika po klatce, Lulu pięknie oddycha bez krwi na nosku i dosłownie szczurcie nie do poznania! Mam nadzieję, że już wszystko będzie dobrze ::) Z tymi szczurasami to jednak jest dużo zabawy i strachu też. A powiem Wam jeszcze, że Lulu skończyła 5 dni temu ROK! Ooooo ! W kwiecie wieku :P
A jeszcze co do kota, to mam dla niego niespodziankę. :) Przy okazji zastrzyków szczurasów kocio zostanie wysterylizowany. >:D
W każdym razie to już nieważne. Cieszę się, że ze szczurasami lepiej i mam nadzieję, że już tak zostanie. :)
Miziaki od Cytrrrynowej cioci ! :*
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Z dziewuszkami już dobrze. ;) Wsadziłam je do dużej klatki, a dziurę zatkałam starą koszulką i w sumie wepchnęłam tam tą jedną gałąź z klatki ;) Ostatnio sobie biegały, oczywiście Mysza hyc za łóżko, zaraz za nią Lulu, później przez półkę Lilu, jedynie Pinky wiernie zasneła mi na szyi :P Dziwne było to, że nic nie zjadły oprócz okruszków czekolady, które zostały w niesprzątniętym papierku ::) Tak sobie myślę, że dodam jakieś zdjęcia. Dodawać czy nie dodawać oto jest pytanie?

PS. wieczorem pewnie coś jeszcze naskrobie po wypuszczeniu ciurów.
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Malachit »

Dawaj zdjęcia! :P
A tej koszulki nie wyszarpią z tej dziury?
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”