Planuje adopcje szczurÓW

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pauliika.
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 23, 2012 6:20 pm

Planuje adopcje szczurÓW

Post autor: Pauliika. »

Witajcie, me serce się raduje iż postanawiam adoptować szczury ! Ale, jest jedna przeszkoda. Mama ;< Tzn ona nie ma nic przeciwko jak będę się nimi zajmować, ale ogólnie to musimy jeszcze przygotować miejsce, a nie wiemy jakie rozmiary ma klatka na 2 szczury, po za tym mama nie chciałaby żeby roznosiły trocin więc czy istnieją klatki na świecie które mają dość duże te te ... uznam to za podłogę ... tak XD Kochani! Zależy mi na szybkiej odpowiedzi!
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Planuje adopcje szczurÓW

Post autor: emi2410 »

Fajnie, że chcesz adoptować szczury. :) Klatka na dwa szczury musi mieć wymiary minimum 60x40x70, jest dużo klatek w wysokimi kuwetami. Ja miałam kuwetę 17 cm. Lepiej nie używać trocin, lepsze są żwirki dla kota lub żwirek drewniany pinio. Trociny mogą uczulić bądź mogą w nich być pasożyty. Trzeba je często wymieniać, bo zasikane bardzo śmierdzą. ::) A najlepiej mieć kuwetkę narożną ze żwirkiem. :D
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Pauliika.
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 23, 2012 6:20 pm

Re: Planuje adopcje szczurÓW

Post autor: Pauliika. »

Yey, nie wiedziałam, nawet mama się ucieszyła :D pozostało tylko znaleźć miejsce na klatkę :D Milordzie, mam wrażenie iż w moim brzuchu jest tryliard motylów, zacnie się czuje.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Planuje adopcje szczurÓW

Post autor: Kameliowa »

Poza tym żwirek może dłużej leżeć i nie tak łatwo go wyrzucić z kuwety ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Pauliika.
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 23, 2012 6:20 pm

Re: Planuje adopcje szczurÓW

Post autor: Pauliika. »

Kameliowa pisze:Poza tym żwirek może dłużej leżeć i nie tak łatwo go wyrzucić z kuwety ;)
Wiem, mam koty które mają kaprys że nigdzie indziej się nie wysiusiają jak do kuwety nawet na polu tego nie zrobią x.x
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Planuje adopcje szczurÓW

Post autor: havoria »

Oprócz tego, że żwirek jest trudniej wyrzucić z kuwety, to raczej nie czepia się futerka ogonów i nie jest wszędzie roznoszony. I tak jak emi napisała najlepiej jest nauczyć szczury kupkania w jedno miejsce, czyli kuwetę i tylko tam sypać żwirek. Inna sprawa jest z sikaniem, większość szczurów robi to po prostu "pod siebie", więc trzeba często prać hamaki i inne polarowe/materiałowe mebelki.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”