Życie w czasach Zarazy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pirania
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 02, 2013 8:40 pm
Lokalizacja: Szczecin

Życie w czasach Zarazy

Post autor: Pirania »

Dzień dobry wszystkim!
Postanowiłam założyć wątek moim Zarazom. Nie wiem co prawda, na jak długo starczy mi wytrwałości na uaktualnianie go ;D
Zacznę może od tego, że od bardzo dawna chciałam mieć szczura. W zasadzie od podstawówki. Rodzice nie zgadzali się pod żadnym pozorem, zwłaszcza mama. W domu miałam kochanego pieska, później razem z moim ówczesnym facetem zaadoptowaliśmy dwa koty. Niestety koty po rozpadzie związku zostały z moim eksem, a piesek odszedł od nas w wieku 15,5 roku. Od października zastanawiałam się nad przyjęciem pod swój dach szczurka. Czytałam różne fora i blogi, dowiedziałam się, że niedopuszczalne jest adoptowanie jednego szczura, jaką klatkę należy sprawić zwierzakom oraz wielu innych pożytecznych rzeczy, ale ciągle odwlekałam ostateczną decyzję, wychodząc z założenia, że póki nie jestem absolutnie pewna, nie ma sensu adoptować zwierzaka. Ale mniej więcej w połowie stycznia zawarłam sama ze sobą dżentelmeńską umowę: jeśli napiszę pracę inżynierską w terminie i zaliczę sesję na obu kierunkach, przygarnę szczurki. I tak oto po dziesięciu dniach bez snu i jedzenia egzaminy zostały zdane a praca napisana. A wszechświat mi sprzyjał w moim postanowieniu, bo akurat we właściwym czasie pojawiło się na forum ogłoszenie o szczurkach do adopcji w Szczecinie. I tak oto przybyły do mnie moje Zarazy :) A oto one:

Influenza vel Hiszpanka:
http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 024qs.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/252/imag0028e.jpg/
Hiszpanka jest spokojną i bojaźliwą dziewczynką. Lubi spać i jeść. Jeśli zostanie zaczepiona przez siostrę, chętnie się z nią bawi, ale sama raczej nie inicjuje gonitw. Poza tym łatwo się płoszy, a człowieka najchętniej obserwuje z pewnej odległości. Jeśli uzna, że poza klatką za dużo się dzieje, chowa się w swoim domku albo w swoim ulubionym kąciku za kuwetą obserwuje z ukrycia.

Dżuma, zwana Jumanji:
http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... 030ng.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/607/imag0026o.jpg/
Dżuma jest ciągle w ruchu, zrobienie jej zdjęcia wymaga sporo cierpliwości. Uwielbia po mnie biegać, włażąc w rękawy, kieszenie i inne zakamarki oferowane przez ubrania. Biega po klatce jak szalona, zaczepia siostrę i nawet je z rozmachem, rozrzucając kawałki jedzenia po całej klatce. Jak tylko widzi, że się ruszam, podbiega do boku klatki, żeby zobaczyć, co robię.

Dziewczyny są na razie dość nieśmiałe - mimo, że ich klatka jest otwarta w zasadzie cały dzień, nie wychodzą z niej. Dają się za to wyciągnąć i wtedy biegają po łóżku zaciekawione. Co ciekawe, jak tylko postawię je na podłodze, żeby mogły pobiegać po większej powierzchni natychmiast wspinają się z powrotem na łóżko albo biegną do klatki. Podejrzewam, że ta nieśmiałość im wkrótce minie. A na pewno Dżumie ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Życie w czasach Zarazy

Post autor: Magdonald »

Śliczne dziewczyny ;)
Nieśmiałość minie nim zdołasz się zorientować :D

Moje też na początku nie odchodziły na krok od klatki, a jeśli już, to trzymały się ściany. Nie było mowy, żeby któraś wyszła na środek pokoju. A teraz... Teraz to ich pokój, a nie mój :P

Wycałuj panienki ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Życie w czasach Zarazy

Post autor: unipaks »

Cudne Zarazy :D :-* Niech się zdrowo panoszą :D ;)
Hm... zaraza, jak to zaraza, ma we zwyczaju się rozprzestrzeniać... ;D ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Pirania
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 02, 2013 8:40 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Życie w czasach Zarazy

Post autor: Pirania »

Za miłe słowa serdecznie dziękuję w imieniu swoim i dziewczyn.

Wczoraj, chcąc ułatwić dziewczynom przemieszczanie się z klatki na łóżko (żeby nie potrzebowały mojej pomocy) ustawiłam odpowiednio półeczki, także teraz mogą po dachu klatki a później po kaloryferze przetransportować swoje szanowne cztery litery na sporą odległość. Dżuma bardzo szybko załapała i wielokrotnie wypróbowała trasę. Hiszpanka wciąż woli siedzieć w klatce, ale gdyby zmieniła zdanie droga stoi otworem.

Dżuma właśnie zajumała sreberko po czekoladce, a następnie niczym profesjonalny złodziej zwiała z nim do klatki. W tej chwili papierek jest chyba rozbierany na części pierwsze, sądząc po odgłosach. Hiszpanka nie jest pod wrażeniem. Szeleszczenie ją obudziło ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pirania
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 02, 2013 8:40 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Życie w czasach Zarazy

Post autor: Pirania »

Jupi, Hiszpanka wyszła z klatki! Sama z siebie ruszyła odkrywać świat. Zdecydowanie nie jest tak samo ciekawska jak Dżuma, która każdy kąt musi obejrzeć 1000 razy. Zresztą Dżuma też dokonała dzisiaj odkrycia: udało jej się zleźć z kaloryfera na podłogę. Ale uznała zdaje się, że tapczan i klatka są fajniejsze od wszystkiego innego, bo poza pierwszym razem, więcej na podłogę nie zeszła.

Nowe zdjęcia panienek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Życie w czasach Zarazy

Post autor: xiao-he »

Pikne kobitki :-* Wyyyyyyymiziać :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Pirania
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 02, 2013 8:40 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Życie w czasach Zarazy

Post autor: Pirania »

Nie omieszkam.

No muszę przyznać, że dziewczyny się już całkiem przyzwyczaiły do nowego domu i człowieka. Obie wsiadły mi na głowę. Dosłownie. Zaczynam bać się o swoje uszy. I o ile w Hiszpance jest jeszcze jakaś resztka przyzwoitości i bojaźni bożej (czyli jak powiem 'Nie gryź' zdecydowanym głosem to faktycznie przestaje gryźć), o tyle Dżuma uważa, że wszystko jej wolno i potrafi wyciągać mi kawałki właśnie jedzonego banana z ust ::) Taka menda nieokiełznana :P
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”