Guz na skórze i operacja

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Koniara
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 22, 2013 11:24 am

Guz na skórze i operacja

Post autor: Koniara »

Czesc :) mam pare pytań na temat mojego szczurka. Mam w domu samiczka i od jakiegoś czasu ma na grzbiecie nieduży ok 0,5 cm guz. Byłam z nią u weta i mi pani powiedziała ze jest to guz ktory jest na skórze a nie pod i ze za jakieś 2 miesiące jak sie do tego czasu nic nie bedzie działo to zrobi jej operacje i jej go usunie bo może to być np rak. Ale sie tak zastanawiam czy nie lepiej by było od razu zrobić jej te operacje i nie czekać. Tak wogole to szczurek ma trochę ponad rok. Zachowuje sie normalnie, je, śpi i wszystko jest w porządku. I zastanawiam sie co bedzie dla niej lepsze zeby dłużej pozyla. Czy jak zrobię teraz operacje to czy po narkozie mogą wystąpić jakieś duże powikłania i czy przez to szczurek bedzie krócej żył? czy przez tego budzą jak go nie usune teraz szybciej zdechnie? Czy na to samo wyjdzie? Bo chciałam zeby jak najdłużej żyła i czuła sie jak najlepiej. Dlatego trochę nie wiem co mam z nią zrobić. Czy któryś z waszych szczurów miał taka operacje albo guza? Proszę o pomoc. Jak nie tutaj to przepraszam ale dopiero założyłam tu konto i jeszcze nie bardzo wiem co i jak
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Guz na skórze i operacja

Post autor: Sky »

Koniara, przede wszystkim przejrzyj poniższy dział i wybierz się do weterynarza polecanego w Twoim mieście - nie wszyscy weci znają się na gryzoniach.
http://szczury.org/viewforum.php?f=13

Wiele szczurków przechodzi bardziej lub mniej skomplikowane operacje usunięcia guza. Jeżeli szczurka ma rok, jest w dobrej kondycji, a guz jest powierzchniowy, to jego usunięcie powinno nie sprawiać problemów. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie narkozy wziewnej, która jest mało inwazyjna, a szczurek wybudza się od razu po zabiegu.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”