Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Byliśmy na kontroli z Kluskiem, wszystko goi się wzorowo. Dowiedzieliśmy się też, co dokładnie było z jego jajkami. Z wierzchu była tylko duża blizna (na zarośniętych jajach nawet była widoczna, po ogoleniu ponoć jeszcze bardziej). Jedno jajko było nie tam, gdzie trzeba... wytworzył się dodatkowy kanał :o Cóż, trafił się wetom ciekawy przypadek ;) Jaj już i tak nie ma, a miejsce po nich wygląda normalnie, tak więc wszystko jest ok.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
gadoola
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:10 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gadoola »

Nie ma jajców, a jajca są takie fajne xD. Ciesze sie ze wszystko w porządku, oby tak dalej!
Wymiziać stwory proszę! :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 50#p771150
ObrazekObrazekObrazekObrazek
w świecie - 3 male kluski Dafi ( Lili, Rysio i Boguś )
za TM- Jaś :*, Roxi, Karol, Spajki, Zeus, Dafi, Pixi, Milka [*] :*
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Obrazek Obrazek

Człapek stał się miziakiem :D

Ranka pod pyszczkiem spowodowana długimi pazurami - bardzo szybko mu rosną.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Eve »

aaaa kołami do góry !
Uroczy chłopiec :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Byliśmy dziś w Medicavecie z trzema chłopakami:
- Klusek - zdjęcie szwów
- Trzpiot - kontrola zębów
- Czmyś - kontrola serca, bo podejrzanie boczki zaczęły mu latać

Z pozytywnych wieści - Klusek pięknie się zagoił, z radością pożegnał abażur i non stop się myje, szczęśliwy :) Porfiryna z nosa znikła, błysk w oczkach znów zagościł, oby wraz z brakiem jajek nadszedł wymarzony spokój.

Trzpiot wygląda biednie. Podkreślam słowo "wygląda". Jest chudy, co najbardziej rzuca się w oczy. Natomiast śmiga jak szalony mimo problemów z chodzeniem. Radzi sobie, ma apetyt. Dr Kasię zaniepokoił jednak jego mocz i zapach, więc pobraliśmy dziś krew do badania nerek dla pewności. Zęby są w porządku, nic nie przerosło, mimo że od jakiegoś czasu je tylko miękkie żarcie. Niestety lepiej już z nim nie będzie, ale cieszy mnie jego wola życia, jego determinacja by mimo wszystko chodzić, a nie leżeć bezradnie plackiem. Nie wykazuje oznak bólu. Cieszy się na widok człowieka, jest szczęśliwy, gdy opiekuje się nim brat. Wygraliśmy już z przysadką 7,5 tygodnia. I wygramy tak czy siak, bo walczymy :)

Czmyś... Czmyszek ma problemy z sercem. Będzie dostawał prilium i furosemid :( Gdyby nie te latające boczki, nic bym nie zauważyła. Czmyszek normalnie je, wspina się, nawet się gania z innymi szczurami na wybiegach. Jego zachowanie w ogóle się nie zmieniło. Mam więc nadzieję, że zauważyliśmy problem wcześnie i leczenie przyniesie skutek. Ale zasmuciło mnie to - mój Czmyś, który nigdy nie chorował...
Ale 2 lata i 5 miesięcy bez chorób to i tak wielkie osiągnięcie jak na szczura ze sklepu. A chore serce póki co mu nie przeszkadza i nie będziemy tego traktować jak wyrok. Bo nie :)


Tak więc, jak to było? Aha, już mam - SZCZURY.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Człapek jaki naleśniczek cudowny :) Super.

Za Czmysia trzymam kciuki. Skoro dobrze się czuł, to rzeczywiście wygląda na szybką diagnozę. Oby było w porządku.
Za Trzpiotka też trzymam kciuki, bardzo mocno. Cieszę się, że już tyle czasu wygraliście! Oby jak najdłużej. Dopóki szczurek się nie poddaje, to wielki sukces :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Entreen »

No, i dobrze, niech Trzpiot śmiga! Ja się cieszę wraz z Wami z każdego tygodnia - zyskaliście bardzo wiele, w końcu w szczurzym życiu czasem dzień w dobrej kondycji to wiele.
A Czmyś... No jakby nie patrzeć, to senior. I razem z lekami dacie radę :) Buźka dla niego.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Entreen pisze: A Czmyś... No jakby nie patrzeć, to senior.
Nie docierało to do mnie do tej pory. Czmyś w ogóle się nie starzeje pod względem charakteru. Przeciwnie - mam wrażenie, że młodsi towarzysze odmładzają go, zamiast leżeć z bandem podobnych sobie starych naleśników, on się gania i bawi jak dzieciak. Nawet mimo tego, że jest urodzonym leniuszkiem. Młodsi motywują go do ruchu. Ale widać psychika swoje, a ciało swoje... ale Czmychu zachowuje się po swojemu. Po powrocie od weta rzucił się do miski :D Nawet nie strzelił focha za 3 zastrzyki, w tym 2 domięśniowe.

A w ogóle to jechał w jednym transporterze z Kluskiem i muszę powiedzieć, że zachowywali się wzorowo. Chyba wspólna niedola zmusiła ich do spokojnego zachowania. Nie chciałam stresować Trzpiota, więc on pojechał w jednoszczurowym mini-transporterku, a kaptury wsadziłam razem. Kluch teraz non stop się myje albo je - tydzień nie jadł twardego pokarmu, a widzę że się za nim stęsknił.

Mam tylko nadzieję, że wyniki krwi Trzpiota i tym razem będą dobre. Walka z przysadką jest trudna, ale to wróg, którego już znamy. Nieznanych nie chcę, w ogóle, a przynajmniej nie u szczura, który już ma z czym walczyć.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Właśnie umarł Czmyś :(

Sprzątaliśmy klatki, był na wybiegu, biegał z innymi szczurami. Zachowywał się normalnie, był wesoły, energiczny.
Nie bolało go. Odszedł w ciągu krótkiej chwilki.
Miał 2 lata i 5 miesięcy.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: madziastan »

Leć Czmysiu... :( Tak niespodziewanie...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Entreen »

Nie rozumiem... Nie jestem w stanie pojąć...
Trzymajcie się...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: akzi »

miał wspaniały domek, poleciał do nieba Czmyś do reszty naszej szczurzej bandy ..
leć maluszku [*]
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Och... wczoraj jeszcze tutaj byłam, czytałam, miałam napisać coś o seniorku... a dziś go nie ma :( Przykro mi, bo to zawsze boli, jednak dożył pięknego wieku, we wspaniałym domku, w stadzie... Leć maluchu.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: ol. »

Czmysiu...

niezmiernie mi przykro, Valhalla :(
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Trzy razy przeczytałam to zdanie, zanim dotarło do mnie, że naprawdę to widzę....
Teraz będzie już wiecznie brykał....[']
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”