Śmianie się z weterynarza

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
herazeusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 9:53 am

Re: Śmianie się z weterynarza

Post autor: herazeusz »

Możesz powiedzieć mamie, że nie wszystko można przeliczyć na złotówki.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Śmianie się z weterynarza

Post autor: yss »

ja mam dwie wersje dla skąpych rodziców.

wersja dla takich, co mają ślad poczucia humoru: dziecko się też za darmo dostaje, a leczenie nieraz drogie. za co się wzięło odpowiedzialność, o to się dba. i zapytaj rodzica, czy jeśli ciężko zachorujesz, to też im się nie opłaci leczenie ;) i czy jak będą starzy i chorzy to ucieszą się z pobytu w domu opieki, bo w końcu po co masz tracić kasę, energię i czas na jakieś stękające pudła :P wyrośnie co z nich? chyba trawa tylko.

lub wersja łagodna dla znerwicowanych: człowiek zabierze ze sobą z tego świata tylko tyle, ile ze sobą przyniósł. czyli tylko siebie. to, co zdobywa po drodze, winno służyć temu, by świat uczynić lepszym miejscem, w taki czy inny sposób. wszystko, co daje radość lub usuwa ból się kwalifikuje :)

ale zanim użyjecie którejś z nich, zastanówcie się, czy aby nie macie ogólnie za dużo kosztownych zachcianek. rower, ciuchy, ipod, a tera dajcie mi jeszcze 200 na leczenie szczura. czasem dzieciaki przeginają i rodzice wybuchają o to ostatnie - w tym przypadku o szczura - a nie o całokształt. trochę pomyślunku przy własnych wydatkach takich na co dzień może bardzo pomóc.

inna sprawa że powinno! być coś takiego jak ubezpieczenie zwierzęce! O0
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
goldog
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 09, 2013 6:46 pm

Re: Śmianie się z weterynarza

Post autor: goldog »

Ufff, moi rodzice pogodzili się z tą myślą i po spróbowaniu kilku z waszych pomyslów/rad udało się ich przekonać co do weterynarza dla szczurków :D Pytali się nawet, czy jest możliwość obcięcia im ogonów :D ja tam lubię ogonki. <3
Ale piszcie dalej sposoby "uszczurawiania-uweterynarzowania" rodziców, może komuś innemu się przyda! Mam nadzieję! :)
Pozdrawiam gorąco.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmianie się z weterynarza

Post autor: Megi_82 »

yss pisze: inna sprawa że powinno! być coś takiego jak ubezpieczenie zwierzęce! O0
Ależ jest. Tyle, że dla ubezpieczycieli z taką ofertą do zwierząt zaliczają się tylko psy i koty, zdaje się... reszta to najwyraźniej dżewa (nie korygować, błąd zamierzony, wymawiać jak dżem ;) )
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmianie się z weterynarza

Post autor: katkanna »

Powtórzę to, co napisałam w innym wątku o ogólnym uszczurawianiu: warto pokazać się jako osoba odpowiedzialna. Także finansowo. Czyli nie "mamo daaaj" tylko "mamo, rezygnuję w tym miesiącu z kieszonkowego/kina/lodów, w zamian daj mi na weterynarza". Ewentualnie "mamo, zobowiązuję się pomalować płot/odśnieżyć podjazd, jeśli dasz m 100 zł na weta".

A w ogóle jak najszybciej odejść od opcji "daj mi na weta" i przejść do opcji "muszę zarobić na weta".
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmianie się z weterynarza

Post autor: whisky »

Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za coś co oswoiłeś

Może jak nie marchewką, to kijem? - Byłoby okrucieństwem mieć i opiekować się żywa istotą i odmawiać jej leczenia. Każdy właściciel jest odpowiedzialny za umniejszanie cierpienia zwierzaka.

A przeciez nikt nie chce być uważany za nieczułego i okrutnego. Może to w końcu przekona... ;)
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”