2 Miesięczne maluchy do 1,5 letniej samicy

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fabrice
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 22, 2013 7:47 pm
Numer GG: 42254163

2 Miesięczne maluchy do 1,5 letniej samicy

Post autor: Fabrice »

Witam, mam problem z moją starszą szczurzycą Kirą... kilka dni temu postanowiłem kupić do niej 2 samice, patrzyłem na forum na inne tematy i w większości jest opisane iż to są tylko zaczepki ustalające hierarchię, problem jest w tym że u niej te zaczepki są wyjątkowo agresywne, pierwszego malucha zdążyłem wyratować lecz drugiemu sie dobrała do skóry i skończyło się sporym rozlewem krwi małej :( na szczęście udało mi się opanować krwotok i maluch doszedł już do siebie. Chodzi mi o to że ona w każdej sytuacji tak reaguje, nawet gdy są u mnie na rękach, nie było u niej żadnego zachowania typu delikatne zaczepki tylko od razu się rzucała i próbowała je moim zdaniem zabić... :-\ mi to nie wygląda na zwykłe ustalanie hierarchii ??? Dodam, że kira od zawsze była sama w klatce, Dopiero niedawno zacząłem się poważnie interesować szczurami i się dowiedziałem, że najlepiej się czują w małym stadku. Proszę Was bardzo o porady jak mam je do siebie przekonać ???
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 Miesięczne maluchy do 1,5 letniej samicy

Post autor: Malachit »

Po pierwsze i najważniejsze - zastosować się do rad opisanych tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149 (musisz przeczytać CAŁY pierwszy post zanim zabierzesz się za łączenie).
Jeśli próbowałeś zapoznawać je na terenie znanym Kirze to nic dziwnego, że atakowała ona obce jej szczury.
Wyszukiwarka nie gryzie
Fabrice
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 22, 2013 7:47 pm
Numer GG: 42254163

Re: 2 Miesięczne maluchy do 1,5 letniej samicy

Post autor: Fabrice »

Zastosowałem się do wszystkich wskazówek :) Cały dzień się nimi zajmowałem :D Dało to pozytywny skutek, razem śpią i się bawią starsza samica jest już spokojna i nie atakuje maluchów ;D dzięki wielkie za pomoc ;D ;D ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”