Szczurka wygryza miejsce gdzie podawany był antybiotyk :(

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
iga90
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 05, 2011 2:11 pm

Szczurka wygryza miejsce gdzie podawany był antybiotyk :(

Post autor: iga90 »

Bardzo proszę o radę bo sama już nie wiem co zrobić. Moja szczurka (wiek to 1rok i 4 miesiące) kilka tygodni temu zachorowała. Dokładnie nie wiedziałam co to jest wyglądało jak grzybica lub jakiś świerzb ogonka. Udałam się do weterynarza. Pobrane zostały próbki skóry ogonka i nie wykazało wynikach żeby to był jakiś stan grzybiczy. Dostawała raz dziennie przez 4 dni antybiotyk jednak nie jestem w stanie napisać jego nazwy (nie pamiętam). Przy ostatnim zastrzyku ogonek był już w o wiele lepszym stanie ale z ranki gdzie był robiony zastrzyk lała się troszkę krew. Pozniej zaschła i zrobił sie niewielki strupeczek. Nie ruszałam go żeby szczuraska nie rozdrapywała ranki. Ale najwidoczniej ten strupek jej przeszkadzał i sobie rozgryzła ranę wielkości 1,5cm na 1cm. Co zrobić? Czym to mogę jej obmywać? Nie chcę po raz kolejny iśc to weta który poda jej zapewne znowu antybiotyki po których ledwo żyje. Ranki już raczej nie wygryza bynajmniej nie widzę, jej siostrzyczka także jej tego nie rusza. Czym mogę przyśpieszyć gojenie się? Moje szczurki nigdy na nic nie chorowały, jest to pierwszy raz kiedy pojawiły sie te strupki, ogonek jest juz całkiem zdrowy, Weterynarz kazał smarowac go jeszcze mascią "lorinden" która zdecydowanie pomogła w wygojeniu się. Tylko teraz ta ranka po antybiotyku :( :( :( miał ktoś podobny przypadek?
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczurka wygryza miejsce gdzie podawany był antybiotyk :

Post autor: Maszka »

To prawdopodobnie martwica, która odpadła, nic groźnego :) Jeśli to było enro (enroflokscyna, baytril), a lekarz go nie rozcieńczył, to nic dziwnego, że powstała, często tak się dzieje. Możesz przemywać rivanolem, obserwować i generalnie zostawić aby samo się zagoiło.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurka wygryza miejsce gdzie podawany był antybiotyk :

Post autor: Hanka&Medyk »

Staraj się używać właśnie rivanolu, bo woda utleniona szczypie, a inne środki odkażające mogą działać za mocno ściągająco i przy wysuszeniu okolic rany mogą dać efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego (będzie więcej drapania).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
iga90
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 05, 2011 2:11 pm

Re: Szczurka wygryza miejsce gdzie podawany był antybiotyk :

Post autor: iga90 »

Dziękuje ślicznie za odpowiedź. Szczurka czuje się już lepiej, nie wygryza głębiej ranki. Jeszcze raz dziękuje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”