Odstępy między prętami

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kuba08452
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 4:10 pm

Odstępy między prętami

Post autor: Kuba08452 »

Dziś około 17,30 będę miał 2 samiczki ( młode ) Moja klatka ma odstępy między prętami około 1,8 cm jak myślicie przecisną się ?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Odstępy między prętami

Post autor: nienazwana »

To zależy co znaczy młode samiczki...................Takie w wieku 6 m-cy też są jeszcze młode. Doprecyzuj wiek........... ;)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Odstępy między prętami

Post autor: nienazwana »

W mojej klatce są przerwy między prętami 11 mm. Miałam dziewczyny w wieku ok 2 m-cy, nie było szans żeby nawiały ;D
Kuba08452
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 4:10 pm

Re: Odstępy między prętami

Post autor: Kuba08452 »

Młode czyli około 3,4 tygodnie x D ;D
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Odstępy między prętami

Post autor: nienazwana »

Kurcze, małe będą. Podobno zasada jest taka, że jak zmieści się łebek to reszta (tzn kuper) też przejdzie. Z drugiej strony niecałe 2 cm to niewiele. Ja na wszelki wypadek umieściłabym klatkę na pierwsze godziny (na pierwszą noc!!!) w jakimś mniejszym pomieszczeniu, z którego nie nawieją przez jakąś dziurę i w którym łatwo będzie je złapać.I koniecznie bez kabli elektrycznych i takich tam ;D. Jak dadzą nogę to je rano znajdziesz i wtedy będzie trzeba kombinować co dalej. Jakbym miała przewidywać, to moim zdaniem nie przelezą, ale to bardzo wielkie spryciule, nawet młode szczurki. Zwłaszcza zaniepokojone nowym miejscem i nieoswojone mogą zacząć kombinować w nocy ;D. Daj znać jutro. I spokojnie, jeśli nawieją w bezpiecznym miejscu to je znajdziesz rano ;D.
Kuba08452
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 4:10 pm

Re: Odstępy między prętami

Post autor: Kuba08452 »

Okej ;D Na szczęście mam takie pomieszczenie gdzie nawet żadnych zakamarków niema :P Jutro napiszę .
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Odstępy między prętami

Post autor: IHime »

Jak już będziesz miał maleństwa i szczęśliwie okaże się, że nie wyłażą przez szpary, to zainteresuj się ich karmieniem, bo 3-4 tygodniowe dziewczynki powinny być jeszcze z mamą. Życzę dużo radości z maluchów!
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Odstępy między prętami

Post autor: Nakasha »

Mam nadzieję, że one naprawdę nie będą mieć 3 - 4 tygodni tylko więcej... ale w razie czego powinieneś je dokarmiać mlekiem dla kociąt lub szczeniąt (nie można zwykłym mlekiem!).

Miesięczne szkraby mogą wyjść przez rozstawy 1,8 cm, więc musisz na nie bardzo uważać.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Kuba08452
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 4:10 pm

Re: Odstępy między prętami

Post autor: Kuba08452 »

Jeżeli okażę się że będą wychodzić to osiatkuje klatkę a gdy urosną zdejmę siatkę .
Kuba08452
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 4:10 pm

Re: Odstępy między prętami

Post autor: Kuba08452 »

Szczurki dotarły . Nie są takie malutkie i dobrze sobie radzą w nowym otoczeniu pierwsze co gdy je wpuściłem do nowej klatki zaczęły jeść x D . Są to 2 albinosy jeden cały biały drugi biało-beżowy . Szczurki widać że miały kontakt z ludźmi bo się mnie nie boją Bezia nawet na ręka mi weszła . Szczurki wyglądają na zdrowe są żywe i z chęcią biegają po całej klatce .
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Odstępy między prętami

Post autor: IHime »

Jeżeli jest biało-beżowy, to na pewno nie jest albinosem. Po prostu jest beżowym szczurkiem z czerwonymi oczami. Albinizm to mutacja genetyczna powodująca, że w sierści, skórze i oczach nie ma żadnego barwnika.
Gratuluję maleństw, niech się dobrze i zdrowo chowają!
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Odstępy między prętami

Post autor: nienazwana »

Kurczątko, własnie zamówiłam dla moich dwóch panienek (5 m-cy) klatkę interzoo chinchilla 100/80/58 (niech mają willę, a co ;D ) i już po złożeniu zamówienia (i zapłaceniu :-\ ) przeczytałam, że rozstaw prętów wynosi w niej aż 22 mm! W obecnej klatce jest 11 mm. I mam niepokój, czy te cholery nie przecisną się pomiędzy prętami (panienki nie są zbyt duże). Zanim klatka dotrze i sprawdzę to doświadczalnie pytam, czy ktoś ma dla swojego stadka taką klatkę i czy jest możliwość że małe będą przełazić? Uspokójcie mnie biedną sierotkę, że nie będą w stanie przejść...
adammaliniak
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 24, 2013 1:27 pm
Kontakt:

Re: Odstępy między prętami

Post autor: adammaliniak »

Są aż tak małe? :) nic nie bój, pewnie będą próbowały, ale raczej nie ma się czym martwić. Jakby co, zawsze możesz klatkę zwrócić (odesłać już niestety na Twój koszt)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Odstępy między prętami

Post autor: nienazwana »

Helenka waży 280 g, o nią się nie obawiam, bo ma kibić nieco okrągłą ;D i generalnie...dupsko jej się nie przeciśnie. ;D . Ale Zosiula waży tylko 210 g, jest drobniutka i chudziutka (wet powiedział że tak już jej zostanie bo ciężko chorowała i ledwo ją odratowaliśmy jak była malutka) i to o nią się martwię. Do tego w przeciwieństwie do Heli, która jest szczurem przypodłogowym, Zosia to szczurza akrobatka. Wszędzie wlezie ;) . No ale nic, muszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż przyjdzie klacisko.
Ale faktycznie zupełnie zapomniałam o możliwości odesłania towaru zakupionego przez net :) . Zawsze to jakaś opcja, choć bardzo bym chciała żeby nie było takiej konieczności bo klatka jak na takie rozmiary była tania i fajna.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Odstępy między prętami

Post autor: ^Yuuhi^ »

nienazwana raczej będą przechodzić mam też klatkę z takim rozstawem i musiałam osiatkować bo 2 drobniejsze samce (Gex 1 rok, Twix 2 miesiące) uciekają bez problemu ::)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”