wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Atasuke
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 1:09 pm

wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: Atasuke »

Od kilku dni zauważyłam u Ronniego (po przejechaniu palcami wzdłuż ogona, na gołe oko ciężko je dostrzec bo są koloru skóry, tylko lekko wystające) malutkie jakby-strupki na ogonie. Dodatkowo zaczął się drapać i to dość często. Czy strupki mogą być skutkiem samodzielnego zranienia ? Czy należy je czymś przzemywać lub smarować ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: Paul_Julian »

Do weta :) Prawdopodobnie to świerzb, zabierz od razu całe stadko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Atasuke
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 1:09 pm

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: Atasuke »

A nie można temu jakoś zaradzić samemu ? Czytałam, że Biomectin jest dobry, tylko czy można go dostać w aptece ? Dziś zauważyłam strupka również na uchu, poczytałam trochę o swierzbie u ogonków i wszystkie objawy jak najbardziej pasują mi właśnie z nim.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: akzi »

tak bimectin, najlepiej jak lekarz ci go zakropli lub wstrzyknie bo bedzie wiedział dawkę, musisz iść z całym stadem, po kuracji wyparzyć całą klatkę wygotować mebelki żwirek wsadź do zamrażalnika na noc niech wybije to świństwo bo zapewne to ze żwirku
za 1 ogona zapłacisz około 5 zł u weterynarza więc nie ma co się szczypać

zabieg musisz powtórzyć 3 razy w odstępie 7-10 dni
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Atasuke
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 1:09 pm

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: Atasuke »

Chyba będę musiała niestety poprosić ten bimectin na wynos. Dobrego weta mam dość daleko os domu a ogonków nie będę tachać cały dzień w transporterce. :-\
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: akzi »

nie musisz z tym jechac do dobrego weta , osiedlowy też wystarczy
musisz iśc konkretnie powiedzieć co chcesz i pozamiatane
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Atasuke
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 1:09 pm

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: Atasuke »

Problem w tym, że jutro po szkole jadę od razu do miasta (do szkoły ogonków nie wezmę) do lekarza i potem mam czas na weta i to wszystko w mieście. Ok 20 wracam do domu wiec nikt mnie nie zawiezie z mojej leniwej rodiby a w środę wyjeżdżam :-/
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: akzi »

słuchaj to dość poważna sprawa
szczury mają świerzba pasożyta, nie lecząc ich zostawiasz ich na smierć, chyba nie chciała byś miec obcego czegoś w sobie co cie poprostu zjada od środka, więc weź się w garść i poświęc im trochę czasu.
ciekawe jak byś się poczuła jak by twoja mama z braku czasu stwierdziła że twoje wszy na głowie bedą sobie siedziec dopóki nie zadrapiesz się na śmierć


jeżeli nie umiesz się dobrze zająć swoimi zwierzętami to je oddaj do domu który to bedzie robił, żadne wymówki typu wracam późno i wyjeźdżam tutaj nie działają.
masz iść do weta albo zdobyć ten lek i poprowadzić kuracje jak trzeba inaczej jak wrócisz z wyjazdu twoje szczury bedą powaznie chore zaniedbane i bliskie sierci
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Atasuke
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 1:09 pm

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: Atasuke »

Przecież nie powiedziałam, że z nimi nie pójdę, tylko że zastanawiam się jak to zrobić, żeby zabrać je ze sobą. Tak czy siak do weta pójdę jutro i poproszę o lekarstwo.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wyczuwalne tylko pod palcami i dość intensywne drapanie

Post autor: Paul_Julian »

Jak nie masz możliwości zabrać ogonów, to poproś o biomectin/ivermektynę w strzykawce. I w domu, każdemu szczurkowi daj kroplę na karczek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”