O ile powiększyć stadko?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

O ile powiększyć stadko?

Post autor: missia »

Naczytałam się sporo jak łączyć i wogóle... ale nie znalazłam nic na temat; mam dwie dziewczyny starsza ok. 7 miesięcy, a młodsza to jej córeczka 2 miesiące. Pare dni temu kupiłam nową większą klateczke :D wysokość 94cm, szerokość 40cm oraz długość 70cm - jest duża i moim zdaniem zmieści się tam ktoś jeszcze ;D, no i wogóle zawsze chciałam adoptować jakiegoś ogoniastego do stada.

Więc pytanie:
- łatwiej będzie połączyć +1 czy +2 (jak będzie lepiej dla mnie i ogonów? Dodam, że ledwo co namawiam rodziców więc +2 to maxxx)
- po czy poznać czy moje wogóle zaakceptują nowe?
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: O ile powiększyć stadko?

Post autor: Imbira »

Pomogłabym Ci, gdybym nie borykała się z tym problemem. ::)
a tak w ogóle to wyślę ci fotki dziewuszek jakieś na dniach ;D
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: O ile powiększyć stadko?

Post autor: noovaa »

Wg mnie 'stado' to minimum 3 sztuki ;] ...

Wg mnie z trójką jest łatwiej w przyszłości. Szczurki szybko odchodzą, jeśli jeden z jakiegoś powodu straci życie, drugi nigdy nie będzie sam jeśli pilnujemy by w stadzie były 3 sztuki ;)

Ogólnie to na Twoim miejscu pewnie dobrałabym teraz jednego szczurka a w przyszłości drugiego, albo 2 jednocześnie w przypadku rodzeństwa czy już istniejącej przyjaźni. Nie zauważyłam różnicy w łączeniu stado + 1 czy stado + x.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: O ile powiększyć stadko?

Post autor: missia »

To wiem ;) Do tej pory miałam 2 no bo klatka mi na więcej absolutnie nie pozwalała! Teraz mam większe możliwości. Sęk w tym całym łączeniu, nigdy nie przewidzisz reakcjii... dlatego pytam lepiej dodać do moich 2 czy 1. A i jeszcze jaki powinien być wiek nowych? (Dodam, że Tajga lubi przewodzić [ta starsza] więc szczury muszą być takie w stosunku do "szefowej" posłuszne. Chyba dla tego lepiej młode co?)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: O ile powiększyć stadko?

Post autor: noovaa »

Czysto teoretycznie z maluchami łatwiej. Może i teoretycznie łatwiej z dwójka, bo w razie upartego dręczyciela, rozkłada się agresja na dwa i nie męczy wciąż jednego szczura. Ale w praktyce wszystko zależy od konkretnych osobników :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: O ile powiększyć stadko?

Post autor: saszenka »

No chyba że ma się takiego kamikadze malucha, jak moja Gaba, która dosyć długo marzyła o byciu alfą :P
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: O ile powiększyć stadko?

Post autor: missia »

No właśnie wszystko zależy od tego jaki ogon się trafi ;D One mają, każdy swój inny charakterek jak ludzie ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”