Obtarte jajka

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Obtarte jajka

Post autor: kaka958 »

Szczur siostry ostatnio jakoś dziwnie się zachowywał nie dawał się dotykać przez nas i przez inne szczury. Dzisiaj wywróciłam go na plecki i zauważyłam że ma jakieś dziwne te jajka, takie chropowate i bolały go. Może siostra to czymś smarować?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Obtarte jajka

Post autor: noovaa »

Powinna iść do weterynarza.

Raczej nie są obtarte. Może to być stan zapalny, jakiś niewielki ropień czy nowotwór. W każdym razie weterynarz powinien to zobaczyć i zdecydować czym i czy to smarować, a jak nie to zacząć odpowiednie leczenie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Obtarte jajka

Post autor: kaka958 »

Mi to nie wygląda na ropień czy nowotwór. Po prostu wyglądają jak obtarte może od dywanu czy coś.
Mam zdjęcie mało na nim widać wieczorem po spacerze po pokoju inaczej to wygląda.
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obtarte jajka

Post autor: Paul_Julian »

Moze na razie smaruj delikatnie riwanolem ( nie zaszkodzi) i nie wypuszczaj na szorstką powierzchnię. Moze w klatce tez wymień na ręczniczki papierowe, a poniedzialek do weta :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”