Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Smako?yczek!!!

Post autor: Fam »

smakołyczek robi sie z chleba ziarenek, odrobiny mieska i sera.
cienki plasterek sera na mala kromeczke, potem ziarenka odrobinka mieska i drugi plasterek (tylko cieniutenki, z serem nie mozna przesadzac) przykryc kromeczka i do sandwitha (takiego do tostow), potem na dzien polozyc az wyschnie na wiór i mamy super smaczny gryzaczek, moja woli od kolby (acha lepiej z czerstwego chlebka, do lepiej wyschnie)
za tęczowym mostem: Karolcia
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: czarny mag »

Jak znam moje, to by pierw wyciągneły serek, była by bójka, zgoda, wyciągną mięsko, bójka, zgoda, chlebek, bójka, zgoda, ziarenka, bójka, zgoda.
Ale spróbować zawsze można
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Fam »

ja mam tylko jedną, to nie ma problemu, jej bardzo smakuje
za tęczowym mostem: Karolcia
Ryś :)
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:07 am

Kolba :D

Post autor: Ryś :) »

Hej !! Wiecie co znalazłam sposób na ponowne zagospodarowanie obgryzionej już kolby .. A więc wiemy, ze jak szczurek obgryzie kolbe to zostaje taka sama " deseczka" z zaczepem... No to ja składuje te deseczki i co jakiś czas ( żeby sie szczuraski nie spasły ;) ) robie im domowa kolbę do szybkiego spożycia :D A więc tak:

Obsmarowuję deseczkę miodem , najlepiej takim średnio płynnym , potem wysypuję na stół albo na jakąś deskę ziarenka ( karme dla gryzoni) i jakieś chcrupki, to co mam akurat pod ręką, np. płatki kukurydziane, rodzynki itp. Potem tą deseczkę obsmarowaną miodem obtaczam w przygotowanej wcześniej mieszance , dociskam, posypuję ziarenkami jeszcze raz i włala !!!!! :D Co prawda taka kolba domowej roboty jest bardzo nie trwała ( wszystko sie z niej sypie :roll: ) ale myślę ze szczurkom napewno nie bedzie to przeszkadzało w opałaszowaniu jej :wink: :D :twisted:
Hej witam ja i moje ogoniaste :)

Hellman's
Skippi

:D
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Fam »

nie za duzo cukru w tym, coz zabkami, sposob fajny, ale nie za czesto
za tęczowym mostem: Karolcia
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Yep »

Ja naprzykład kiedyś robiłam kolby sama :) barałam jakis patyczek obtaczałam w midzie (takim leistym) i zamaczałam w karmie...pyyyszniutkie jedzonko wyszlo...miodzik po jakimś czasie się stęgł i kolba jak malowana :P a jak Fridzie samkowała...ufff
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: morzeszek »

robiłem to samo aż mi patyk zjadły
paskudy jedne teraz bede musiał kupic kolbe
to było celowe
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

klopsiki

Post autor: Fam »

swieze (nie mrozone) miesomielone bez soli i przypraw mieszamy zjajkiem i z zaiarmem (mozna wybrac z karmy, ale nie dajemy granulatow, bo rozmokna ) rormujemy plaskie placuszki, potem se sloiczka mieszanki (marchew groszek kukurydza) nakladamy na placuszek lyzeczke 'nadzienia' zamykamy placek i formujemy klopsa, teeraz czesc zamrazamy (maga lezec w takim stanie miesac a nawet dlozej (dlatego uzywamy swiezego mielonego) ale uwaga zeby sie nie skleily ze soba bo trzeba bedzie rozmrazac wszystkie a ponownie zamrazac nie wolno.) reszte gotujemy w wodzie bez soli, super przysmaczek tylko nie za czesto!!!

jak macie ciekawe przepisy to piszczie!!!
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: WildMoon »

Jesli robisz klopsy z miesa mielonego i surowego jajka, musisz je najpierw calkowicie ugotowac (lub usmazyc) a dopiero potem, jak ochlodna, zamrozic.
Zamrozone klopsy mozna przechowywac w temperaturze od 15118 stopni Celsiusza przez okres do 6 miesiecy.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Fam »

Meggy, juz czytalam

WildMoon, dzieki, bede wiedziala jak przechowywac (robie zazwyczaj po jednym jak akurat mam mielone na obiad)
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Przepisy tylko dla ogonków

Post autor: sopocianka »

Dzisiaj upiekłam specjalnie dla moich maluchów ciasteczka:
składniki: mąka, woda +....
->wyrobić->cienko rozwałkować->wykroić kształt ciasteczek (np. kieliszkiem) ->wbić w powierzchnię wszystko, co tylko podpowie fantazja i co szczurkom nie zaszkodzi
->piec 15-20 minut.

Po prawdzie wyjadają tylko gratisy z wierzchu i nie jedzą do końca spodu ciatek, ale generalnie bardzo się cieszą, gdy im wkładam do klatki własny wypiek :)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

KOLBA W?ASNEJ ROBOTY ;) SZCZUREK B?DZIE WDZI?CZNY

Post autor: Wackowa »

Masz trochę wolnego czasu? Nudzi Ci się popołudniami? Mam dla Ciebie świetne zajęcie, na pewno zabijesz w ten sposób nudę, ale przy okazji przygotujesz wspaniały posiłek dla swoich szczurków! Co Ci będzie potrzebne? Jak przygotować? Odpowiedzi na te pytania są bardzo łatwe:

CO CI BĘDZIE POTRZEBNE?:


~Patyczek (może być wykałaczka taka dłuższa, albo kijek po starej kolbie)
~Folia do pieczenia (takie sreberko)
~Mąka (to zależy ile chcecie kolby 1,5 - 2 szklanek)
~Jajko
~2 łyżki miodu
~Mieszanka ziarenek (może być tej karmy co podajecie swoim myszkom – ja mam myszy a nie szczury na razie)


JAK TO ZROBIĆ?
Do miseczki wsypujecie mąkę, dodajecie jajko oraz 2 łyżeczki miodu. Następnie gdy to wszystko wymieszacie dodajecie ziaren (musi ich być dużo, tak żeby nie było widać praktycznie ciasta tylko same ziarenka) Robicie wałeczek z ciasta i wbijacie wykałaczkę. Później takie obwinięte sreberkiem kolbki wkładacie do piekarnika na 20 minut na 200 stopni. Po wyjęciu należy sprawdzić wykałaczką (nabijając kolbę czy stwardniała w środku) Jeśli wszystko jest ok to należy wystudzić i podać swoim szczurkom ;) Należy nakładać cienką ilość ciasta żeby całe się upiekło, bo jeśli będzie jego gruba warstwa to wierzch się upiecze a środek zostanie surowy! Ja osobiście próbowałam robić kolbki kulki ale właśnie środek się nie upiekł dopiero jak przecięłam na pół to ciasto się upiekło! Życzę waszym szczurkom smacznego!!!!!!!!
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Shady Lane »

Zdecydowanie Twoja kolba jest najlepsza! Wczoraj zrobiłam szczurkom, ledwo włożyłam do klatki a już zjadły :)
I rzeczywiście, Twoja kolba, w przeciwieństwie do innych jest bardzo stabilna, praktycznie nie różni się niczym od sklepowej, a napewno jest zdrowsza, a i szczurom lepiej smakuje. Świetny przepis
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Ayumi »

dzięki za przepis Wackowa! moja szczurcia to uwielbia ^^ (wrzuciłam tam jeszcze wiórki kokosowe... chyba nic jej nie bedzie, w koncu to owoc?)
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Julek »

Czy macie może jakieś przepisy na to aby samemu zrobić coś do jedzenia z przepisu ogonkom??

Dodano po 6 minutach:

O juz mam.
Mogę wam dać a wy powiedzcie czy napewno to mogą jeść.

Przysmak płatowo zbożowy
Składniki:
mleko
miód
płatki kukurydziane
płatki owsiane
Przygotowanie:
Do garnuszka mleka (ok. 1/4l) włożyć łyżeczkę miodu oraz łyżkę stołową płatków kukurydzianych i owsianych. Gotować mieszając aż składniki będą miękkie. Odcedzić mleko i ostudzić. Można podać z biszkopcikami jako masa.

Kolby 1
Składniki:
mąka
woda
rodzynki
karma dla szczurka
suszone warzywa lub/i owoce
Przygotowanie:
Z mąki i wody urabiamy ciasto. Resztę składników dodajemy do rozrobionego ciasta resztę składników starając się aby oczywiście ciasto było tylko "sklejką" dla składników. Formujemy walce a do środka wkładamy patyk. Następnie 6 minut w kuchence mikrofalowej lub 10 minut w rozgrzanym piekarniku zespoli całą masę. Podawać ostudzone.

Kolby 2
Składniki:
miód
rodzynki
Przygotowanie:
Do talerzyka wlewamy miód i dodajemy do niego resztę składników [oczywiście mód to tylko spoiwo]. Wymieszane wlewamy do przygotowanych wcześniej "sreberek", wkładamy do środka patyk i zamykamy. Następnie formujemy walec. Wkładamy do zamrażarki na 3 godziny. Podawać kiedy się trochę ociepli.

Chlebek
Składniki:
różne, zmieszane ziarno
różne zmieszane ziarno, ale uprzednio ugotowane
tyle ile ziaren- mąki sojowej
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
owoce i warzywa
jajko
pestki dyni
Przygotowanie:
Suche, ugotowane ziarna, mąkę i proszek zmieszać i włożyć na 15 minut do chłodnej wody. Po 15 minutach następnie gotować razem również przez 15 minut. Jeśli powstała masa jest zbyt sucha dodać wody. Warzywa, owoce i pestki dyni zmiksować. Wszystko razem połączyć. Piec w foremce w piekarniku 180 stopni przez 30-35 minut. Ostudzić.

Biszkopty
Składniki:
zmielony granulat dla gryzoni
mąka kukurydziana
mąka pszenna
zmielone migdałki
zmielone liście pszenicy bądź trawy
jajko
przetarta marchewka lub marchewka dla dzieci
sok owocowy bez cukru
Przygotowanie:
Z podanych składników zrobić ciasto. Piec przez 20-30 minut w temp. 190 stopni. Można formować biszkopciki lub kroić po upieczeniu.

Rodzynkowe ciasteczka
Składniki:
rodzynki
mąka
woda
suszone banany
suszone jabłka
Przygotowanie:
Suszone owoce drobno zgnieść i tak zmieszać z mąką i wodą aby powstało ciasto. Na koniec oblepić pulpeciki rodzynkami i pies przez 10 minut w nagrzanym piekarniku lub mikrofali. Ostudzić przed podaniem.

Naleśniki ze śmietaną
Składniki:
jajko
śmietana
Przygotowanie:
Na dużej patelni z rozrobionego jajka formujemy małe naleśniki. Kiedy jajko się już porządnie zetnie na każdy nalewamy odrobinkę śmietany i dosłownie chwilkę trzymamy na patelni. Dzięki temu jajko będzie miało lepszy smak i będzie to doskonały przysmak dla szczurków które potrzebują białka.

Ryżowa mieszanka
Składniki:
ryż
mleko
pszenica
Przygotowanie:
Do ciepłego mleka dodać rozgotowany w wodzie ryż i pszenicę tak aby mleka było najmniej. Po dokładnym wymieszaniu ostudzić i podać szczurkom.

Pizza
Składniki:
mąka
woda
ser żółty
Przygotowanie:
Zrobić ciasto, uformować je w małe placki a następnie położyć na nim kawałki sera żółtego. Piec w piekarniku, mikrofali lub tosterze aż do roztopienia się serka na cieście. Podawać zimne

Mieszanka proteinowo- aminokwasowa
Składniki:
1/8 szklanki zarodków kukurydzy
1 filiżanka gotowanego owsa
filiżanka gotowanego brązowego ryżu
1 filiżanka prażonych nasion gryki
1 filiżanka gotowanej pszenicy
1 filiżanka gotowanego żyta
1 szklanka gotowanego makaronu z dodatkiem różnych owoców
1 mała paczka świeżych, słodkich ziaren groszku
1 filiżanka gotowanego bulgur [można zastąpić kuskusem]
Przygotowanie:
Wszystko dokładnie wymieszać. Podawać świeże.

Twarogowe naleśniki /w sumie nie prosiłam o przesyłanie własnych przepisów, ale strona ma służyć szczurkom więc czemu nie dodawać nadesłanych- i tak kz zaskoczył mnie swoim listem :) /
Składniki:
jajko
twaróg
masło
Przygotowanie:
Na małej patelni roztop masło potem wlej z małej łyżeczki dobrze roztrzepane jajko. Kiedy małe porcje jajka będziesz odwracać to dodaj twaróg i kiedy się połączą włóż do miseczki.

Prosze korzystac ze spisu tresci, jutka nie po to sie napracowala, zeby tylko wisial sobie bez celu, tematy polaczone/ESTI
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”