Strupki z ucha, oka i noska

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Miku_Chan
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:29 pm

Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: Miku_Chan »

PROSZĘ O POMOC
3-4 tygodnie temu zakupiłam w sklepie zoologicznym 2 zdrowe szczurki, Taifū i Waru. Już po jednym tygodniu zaobserwowałam, że Waru nie rośnie, nie przybiera na wadze oraz nie rusza się tyle co jego współlokator. Po 2 tygodniach życia w dużej klatce, z trocinami drzewnymi, miseczkami pełnymi jedzenia, wapniem, poidełkiem pełnym wody, odszedł. Było mi bardzo źle, bałam się, że to moja wina. Mama zabrała mnie parę dni po tym zdarzeniu do tego samego zoologicznego, bo spróbować jeszcze raz... W moim domu od 2 tygodni mieszka Vegas. Biały samczyk z czerwonymi jak koraliki oczkami. Już w pierwszy dzień zaobserwowałam na jego nosku strupki z krwi, potem krwawienie występowało jeszcze z linii wodnej pod oczkiem, oraz z ucha. Bardzo się o niego boję, ponieważ kupując go pani wyjaśniła mi, że to czasem "normalne", że te biedaki umierają ze względu na liczne modyfikacje. Teraz widzę, że je normalnie, chodzi troszkę chwiejnym krokiem, niestety nie przybiera na wadze i nie rośnie. Czy mogę coś na to poradzić? To dobrze, że przemywam mu miejsca gdzie występują strupki?
Prosiłabym o szybką pomoc, boję się o jego życie.
Taifū i Vegas <3
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: anka28 »

to nie krew tyko porfiryna,szczurkowi koniecznie potrzebna jest wizyta u weterynarza najlepiej takiego który zna się na szczurach, na forum są wypisanie polecani weci w zależności od miast
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Miku_Chan
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:29 pm

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: Miku_Chan »

anka28 pisze:to nie krew tyko porfiryna,szczurkowi koniecznie potrzebna jest wizyta u weterynarza najlepiej takiego który zna się na szczurach, na forum są wypisanie polecani weci w zależności od miast
to ma wpływ na jego masę ciała?
Taifū i Vegas <3
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: anka28 »

szczur jest ewidentnie chory, wskazuje na to choćby porfiryna , chwiejny chód, może mieć pasożyty dlatego nie tyje do kompletu, tak czy siak konieczna jest wizyta u weterynarza bez pomocy umrzeć może
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Miku_Chan
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:29 pm

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: Miku_Chan »

anka28 pisze:szczur jest ewidentnie chory, wskazuje na to choćby porfiryna , chwiejny chód, może mieć pasożyty dlatego nie tyje do kompletu, tak czy siak konieczna jest wizyta u weterynarza bez pomocy umrzeć może
Dziękuję Ci bardzo, postaram się jak najprędzej udać się do weterynarza. Jestem niezmiernie wdzięczna za tak szybką, trafną odpowiedź.
Taifū i Vegas <3
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: anka28 »

czy trafna to nie wiem ,ale tu bez weta nic się nie poradzi, takie są uroki kupowania w sklepie gdzie nikt o szczury nie dba,bardzo często mają pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne a to na rozwój dobrze nie wpływa do tego może dolegać u coś więcej i trzeba to sprawdzić
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: akzi »

anka powiedziałaq wszytsko co powinno byc powiedziane oprócz jednej rzeczy:
Idź do tego babska ze sklepu i powiedz jej żeby wzięła koło i stuknęła się w czoło, jak można mieć tak chore zwierzęta i piepszyć że tak ma być co za ....
tak idź do weta polecanego na naszym forum on trafnie szynko i pewnie wyleczy ci ogona, czasem ci osiedlowi sa od psów i kotów i ciężko im idzie leczenie "szczura"

tu masz wątki, albo wpisz w szukajkę swoje miasto i szukaj tematu polecani niepolecani weterynarze z twoim miastem, coś powinno wyskoczyć
http://szczury.org/viewforum.php?f=13
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Miku_Chan
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:29 pm

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: Miku_Chan »

akzi pisze:anka powiedziałaq wszytsko co powinno byc powiedziane oprócz jednej rzeczy:
Idź do tego babska ze sklepu i powiedz jej żeby wzięła koło i stuknęła się w czoło, jak można mieć tak chore zwierzęta i piepszyć że tak ma być co za ....
tak idź do weta polecanego na naszym forum on trafnie szynko i pewnie wyleczy ci ogona, czasem ci osiedlowi sa od psów i kotów i ciężko im idzie leczenie "szczura"

tu masz wątki, albo wpisz w szukajkę swoje miasto i szukaj tematu polecani niepolecani weterynarze z twoim miastem, coś powinno wyskoczyć
http://szczury.org/viewforum.php?f=13
mieszkam w stosunkowo małym mieście i nic się nie wyszukuje (konin).. eh, mam paru zaprzyjaźnionych, dobrych weterynarzy zapytam ich czy znają się na gryzoniach. Dziękuję Ci za podpowiedź.
Taifū i Vegas <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: Paul_Julian »

JAk na razie to wymień trociny na reczniczki papierowe. Od trocin szczurek moze łatwo dostać pasożytów.
No i do weta.
Jesli szczurek ma czerwone oczka to może kiwać glówką jak stoi i gdzies patrzy. To normalne, bo w ten sposób widzi wyrażniej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Strupki z ucha, oka i noska

Post autor: missia »

O jestem z Konina :) Myślę ze dobry wet jest na okólnej ,,Plaza,,. W którym zoologu szczurki były kupione? (Mam obcykane wszystkie zoologi z Koninka ;D - pisz to ci powiem co nieco na pewno)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”