fermy szczurze

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

fermy szczurze

Post autor: Saaa »

co myślicie na temat brania szczurka z szczurzej fermy? Mojej przyjaciółki szwagier ostatnio kupił sobie ferme, na której ma szczury, króliki oraz świnki morskie. nie znam faceta, wiec nie powiem jak sie nimi opiekuje itp., ale czy w takich miejscach szczury są lepiej traktowane niż w sklepach zoologicznych?
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: fermy szczurze

Post autor: IHime »

Fermy to najgorsze miejsca, w jakich może przyjść żyć wszelkim stworzeniom. Zobacz sobie, jak wygląda jedna z nich: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... ni#p590060. Gryzonie mieszkają w malutkich, plastikowych pudełkach, samice rodzą na okrągło, aż padną z wycieńczenia. Stamtąd trafiają młode do zoologów.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: fermy szczurze

Post autor: noovaa »

To jak są traktowane, zależy od właściciela 'hodowli'. Coraz więcej sklepów zaczyna dbać o zwierzęta .. pewnie nie z miłości, raczej na pokaz, bo nie lubią jak im tacy jak my robią awantury przy klientach i nie chcą mieć problemów...

Ale to nie ma znaczenia. Traktowanie zwierząt to tylko część problemu i wg mnie ta mniejsza.. Powodem dla którego nie popieramy zakupu szczura, tym głównym powodem, jest chów wsobny. Coraz większa ilość powielanych wad genetycznych, coraz bardziej wymyślne choroby, coraz krótsze życie i coraz więcej cierpienia. Im więcej osób zdecyduje się nie kupić zwierzaka, tym mniejsze będzie zapotrzebowanie. Urodzi się mniej chorych, 'wadliwych' szczurów.. Tym samym skala cierpienia się zmniejszy.

Jesteśmy świadomi że nie da się całkowicie tego zlikwidować. Ale uświadamiając ludzi, że nie powinno się kupować, że nie powinno się rozmnażać, że to nie zabawki ani nie towar, wciąż .. konsekwentnie zmniejszamy ilość szczurów w sklepach, na fermach czy w hurtowniach ... bo mniejszy zbyt to mniejsza produkcja.

Nikt z nas nie chce być odpowiedzialnym za cierpienie zwierząt. Kupując, płacąc za zwierzaka .. dajemy dom temu jednemu. Ten jeden dostaje szanse. Ale tym samym płacimy sprzedawcy za narodzony kolejny miot.. kolejne kilka - kilkanaście szczurów dręczonych, głodzonych, wystraszonych, wadliwych genetycznie ... Kolejny cierpiący miot. Czy to w miesjcu do którego trafi czy w przyszłym dobrym domu .. umierający powoli na serce, guzy, płuca, mózg i inne świństwa które zabierają nam teraz 99% naszych ogoniastych.

Dlatego nie kupujemy. Adoptujemy równie 'wadliwe' szczurki, ale jednocześnie nie płacimy za nie nikomu, kto za nasze pieniądze wyprodukuje następne. Adoptujemy od ludzi takich jak my, które uważają że to nie towar ani nie zabawka i nie chcą rozmnażać kolejnych 'wadliwych egzemplarzy'.

A jeśli ktoś chce przysłużyć się gatunkowi .. by żył dłużej i mniej chorował, może kupić szczurka z prawdziwej hodowli. Z hodowli, która prowadzi historie chorób, selekcjonuje i rozmnaża tylko zdrowe osobniki, rozmnaża z namysłem i szeroką wiedzą na temat genetyki.. Hodowle takie można znaleźć w SHSR. Szczurki z tych hodowli są rozmnażane pod kątem odmian barwnych, zdrowia fizycznego, długości życia oraz psychiki.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: fermy szczurze

Post autor: Saaa »

tylko, że w okolicy Szczecina nie ma ŻADNEJ hodowli szczurków tylko te z zoologow. ja swoje wzięłam od faceta, który kupił samiczke w ciaży:( wiec niestety chłopaki są niepewni:(
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: fermy szczurze

Post autor: Hanka&Medyk »

Nie musi być w Twojej okolicy. Zawsze jest opcja transportu nawet z drugiego końca Polski, z której mnóstwo osób korzysta.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: fermy szczurze

Post autor: noovaa »

Moje szczury te adoptowane i te wyadoptowywane przejeżdżały nawet 600km do nowych domów :)

Wszystko da się załatwić. Ludzie chętnie w tym pomagają... tylko wiadomo, nie będzie to adopcja w 1 dzień, czasem trzeba się wykazać cierpliwością.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: fermy szczurze

Post autor: Wilczek777 »

Saaa ja jestem ze Szczecina więc dobrze znam problem zdobycia tu szczura z adopcji a co dopiero z hodowli. Dzięki uprzejmości innych użytkowników forum szczurki jeżdżą po całej Polsce więc wystarczy śledzić ogłoszenia i pisać w sprawie transportu. Ja aktualnie czekam cierpliwie na mioty w hodowlach bo wymarzył mi się taki i taki szczur - mam pojęcie o tym, że mogę czekać długo a potem jeszcze szukać transportu - takie uroki szczecińskiego zadupia :P
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: fermy szczurze

Post autor: PaniCiurowa »

A propos transportu do Szczecina - kto chce, niech sobie znajdzie transport do Warszawy, stamtąd albo ja albo mój TŻ mamy możliwość transportu do Szczecina, bo TŻ mieszka w Szczecinie i jeździmy do siebie raz ja, raz on, średnio raz na miesiąc. Także problemu nie ma.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: fermy szczurze

Post autor: Wilczek777 »

Pani Ciurowo - zapamiętam tą informację na wieki <3
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: fermy szczurze

Post autor: PaniCiurowa »

No, jak najbardziej się polecam. :D Raz przewoziliśmy szczuraska od Wuwuny i dwie mysze ode mnie z DT, także TŻ już się sprawdził jako transporter, a ile razy ja szczura woziłam pociągiem w różne strony to ho ho. Dodam, że mój brat w razie czego może transportować na trasie Warszawa-Częstochowa i odwrotnie. ;)
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: fermy szczurze

Post autor: Saaa »

jestem tu nowa i bardzo zaskakuje mnie wasza pomoc. Nie wiedziałam, że jeszcze istnieją ludzie, którzy potrafią pomagać. Ja również chętnie zapamiętam co do transportu z Warszawy:)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: fermy szczurze

Post autor: noovaa »

Jeśli nie będziesz kupowała szczurka z hodowli, to pamiętaj by nie płacić za chore zwierze...
Mamy zawsze na forum nadmiar bezdomnych szczurów czekających na dom :) .
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: fermy szczurze

Post autor: PaniCiurowa »

Jakby coś, to 13 czerwca ja jadę z Warszawy do Szczecina, gdyby ktoś potrzebował transportu ogona. :)
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
malezja
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 01, 2013 12:27 am

Re: fermy szczurze

Post autor: malezja »

Dobra hodowla w W-wie , na prawde śliczne zdrowe maluchy, hoduje je pani zootechnik, która udziela wielu rad [CIACH]
tam są piękne platynowe dumbo, nigdzie indziej takich nie widziałam

Zgodnie z regulaminem - na forum nie popieramy i nie promujemy pseudohodowli /Malachit
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: fermy szczurze

Post autor: PaniCiurowa »

@up. Nie popieramy tutaj rozmnażaczy i pseudohodowców, a ja tę "panią zootechnik" widziałam już nie raz na tablicy.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”