Zastraszony przez nowego?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nymeria
Posty: 57
Rejestracja: pn lut 18, 2013 10:29 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zastraszony przez nowego?

Post autor: Nymeria »

Historia mojego stadka ma się tak, że kupiłam dwa szczurki w Kakadu (tak wiem nie powinnam ale nic o tym forum wtedy nie wiedziałam). Więc był Cookie i Bobek. Teraz obydwaj mieli by po 5 miesięcy lecz niestety na koniec maja Bobek dostał paraliżu i tydzień później odszedł za Tęczowy Most :(
Cookie przez całą chorobę Bobka, a później jeszcze ponad tydzień nudził się całymi dniami sam w klatce.
W tą sobote dołączyły do nas dwa maluchy z forum :) Jeden spokojny grubasek Puchatek (imię już nadane przeze mnie) i łysolek Gacuś :)

Łączenie przebiegało na neutralnym terenie, na moim łóżku. Generalnie nowi wszystko obwąchiwali a Cookie obwąchał każdego i totalnie ich zignorował. Czytałam że reakcja bardzo dobra więc od razu wylądowali w nowej, dużej klatce :)

Po kilku dniach zauważyłam, że Puchatek jest bardzo spokojny i oprócz drobnych przepychanek z Cookiem nic takiego się nie dzieje.
Cookie próbuje czasem kryć nowych, kończy się to drobnymi przepychankami z Puchatkiem i głośniejszymi protestami ze strony Gacka.
A Gacek chyba dosyć mocno terroryzuje Cookiego :( Zwykle wsadza mu łepek pod brzuszek, Cookie strasznie ucieka, podskakuje i piszczy. Generalnie jak tylko Gacek się do niego zbliża to dostaje jakby paraliżu i boi się co zrobi. Raz widziałam jak Gacek tylko się na niego spojrzał a Cookie natychmiast wywrócił się na plecy. Teraz Cookie leżał sobie w hamaczku, Gacek do niego podszedł i chciał się obok położyć, a Cookie oczywiście cały się spiął jakby tylko czekał kiedy uciekać i w końcu wyskoczył z hamaczka :(

Nie wiem czy to zwykłe ustalanie hierarchii czy jak...? Mam jakoś reagować czy czekać aż się dogadają?
Gacek jest cały podrapany na pyszczku bo Cookie odpycha go od siebie łapkami...
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Zastraszony przez nowego?

Post autor: akzi »

spokojnie nic się nie dzieje kompletnie nic się nie dzieje :)
mały się trochę postresuje i przestanie :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zastraszony przez nowego?

Post autor: Malachit »

Możesz też obu wrzucić do transportera, żeby się skonfrontowali i uspokoili ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Nymeria
Posty: 57
Rejestracja: pn lut 18, 2013 10:29 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zastraszony przez nowego?

Post autor: Nymeria »

Dzisiaj dokładnie poobserwowałam co się dzieje i w sumie Gacek nic takiego złego nie robi.
Podchodzi do Cookiego i tak łagodnie z przymkniętymi oczkami wsadza pod niego swój łysy łepek. Cookie cały się spina i po chwili nerwów ucieka lub go odpycha...

Pierwszy raz widzę takie zachowanie. O co chodzi? Czy to przejaw sympatii Gacka czy co? ???
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Zastraszony przez nowego?

Post autor: akzi »

Gacek chce pokazać pewnie Cookiemu że jest mu poddany i zapewne chce by ten go troszkę poiskał a że Cooki nie wie o co chodzi to takie z tego wychodza ekscesy :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Nymeria
Posty: 57
Rejestracja: pn lut 18, 2013 10:29 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zastraszony przez nowego?

Post autor: Nymeria »

O rany i o to tyle krzyku? Nocą to tam są prawdziwe dramaty, nie raz słyszę głośne piski a Cookie kilkakrotnie uciekając spadł z półki w klatce... Nawet jak daje im jedzenie to Cookie ucieka przed kolegami i chowa się w domku, a Puchatek i Gacek jedzą sobie spokojnie.
Dam im jeszcze trochę czasu na dogadanie, a jak nie to wsadzę do transporterka na 2 - 3 godziny :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Zastraszony przez nowego?

Post autor: akzi »

no pewnie tyle krzyku o nic :) mały panikarz :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”