Problem z "Nowym"

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kusia
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 24, 2013 11:10 pm
Numer GG: 17676240
Lokalizacja: Oświęcim

Problem z "Nowym"

Post autor: Kusia »

Witam ;p
Mam dość duże doświadczenie ze szczurkami, ale powiem szczerze że spotkałam się pierwszy raz z czymś takim...
Miałam swojego kluska, który zawsze był z innymi szczurkami. Gdy odeszła jego kumpela adoptowałam mu kumpla.
I tu właśnie jest problem. "Nowy" podgryza mojego Momka po bokach, biorąc to najwyraźniej za zabawę, bo mimo tego zachowania nie przejawia żadnej agresji. Gdy oba są u mnie na kolanach, nic się nie dzieje. Ale w klatce, na ziemi, czy na łóżku jest właśnie ta afera. Momowi brakuje przyjaciela. Jest nauczony przebywania ze szczurkami, nawet gdy poznałam go ze szczurkiem koleżanki, to poiskali się i poszli spać. Pysiek, czyli nowy w stadzie, jest miesiąc/dwa starszy od Moma, przez co jest również większy. Co zrobić? Kastrować? jak tak to którego ?
Nie ważny jest rozmiar serca. Ważne jest, ile zmieścisz w nim miłości.
Ze mną Momuś ;) W serduszku... : Gryzia, Duduś, Lufka, Dodzik, Sushi, Pysio ;(
Awatar użytkownika
gacek
Posty: 89
Rejestracja: pn mar 28, 2011 11:44 pm

Re: Problem z "Nowym"

Post autor: gacek »

Podgryza, czyli nie dziabie do krwi,tylko zaczepia i nic poza tym złego się nie dzieje?A "podgryzany" nie ucieka, nie wrzeszczy, nie panikuje?Jeżeli tak, to pomysł z kastracją jest trochę na wyrost:-) , chyba, że zachowania przyjmą bardziej agresywną formę.Jak długo są razem? Może po prostu ustalają sobie to i owo, właśnie takimi komunikatami.Poczekaj, poobserwuj...
Stadko za TM- Dżihad, Kaszmir,Floks, Timur,Opal,Daktyl,Bławatek - niezapomniani...
Stadka ze mną- Imbir,Cynamon,Szafir, Heńkomańki,czyli Maniuś i Heniuś,Taszka i Tosia
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Problem z "Nowym"

Post autor: missia »

Daj im jeszcze troszke czasu; jeśli nie ma krwi to tak jak mówi gacek ustalają sobie to i owo. Muszą się zaprzyjaźnić, lepiej poznać i przyzwyczajić się do siebie ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Kusia
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 24, 2013 11:10 pm
Numer GG: 17676240
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Problem z "Nowym"

Post autor: Kusia »

Właśnie chodzi o to że Momo piszczy wtedy jakby go prąd popieścił . Ucieka, strasznie mu bije serce, oddycha ciężko. Jak Pysiek chce podejść to odpycha go łapkami. Nie daje mu się zbliżyć do siebie i strasznie się go boi. Nie wygląda to na to jakby sobie mieli ustalać hierarchię. Po prostu Pysiek się chce tak bawić, gdyż były właściciel nauczył go tak się bawić ze swoją ręką... I teraz robi to ze szczurem... Daję je na łóżko, to momentalnie Momo ucieka. Po 10 min. Pysiek siedzi na 1 końcu łóżka, a Momo dostaje zawału na 2gim końcu łóżka ... :P
Nie ważny jest rozmiar serca. Ważne jest, ile zmieścisz w nim miłości.
Ze mną Momuś ;) W serduszku... : Gryzia, Duduś, Lufka, Dodzik, Sushi, Pysio ;(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Problem z "Nowym"

Post autor: akzi »

spokojnie, no przeciez krzywda mu się nie dzieje jako taka :)
poprostu sie boi i nic więcej, poboi sie zobaczy ze nic tak naprawde sie strasznego nie dzieje i zluzuje poslady :)
daj im troszkę czasu na oswojenie się ze sobą a zostaną najlepszymi przyjaciółmi :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z "Nowym"

Post autor: Saaa »

U mnie jak się chłopaki iskali, to ten co był iskany też piszczał i trochę się bał. Na szczęście już jest spokój. Myślę, że to tylko zabawa a że Momek nie znał takiej to się boi;) takie jest moje zdanie:)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Kusia
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 24, 2013 11:10 pm
Numer GG: 17676240
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Problem z "Nowym"

Post autor: Kusia »

Niestety ... Doszło do tego że kilka razy pogryzły się chłopoczki i to nie tylko do krwi ale chyba nawet blizna zostanie ;/
Dziwne ... Momo teraz boi się w ogóle dotyku ;/
Nie ważny jest rozmiar serca. Ważne jest, ile zmieścisz w nim miłości.
Ze mną Momuś ;) W serduszku... : Gryzia, Duduś, Lufka, Dodzik, Sushi, Pysio ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”