Łysinka

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Selka
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:31 pm

Łysinka

Post autor: Selka »

Witam, z góry powiem, że udałam się już do weta i będę miała niedługo wyniki badań laboratoryjnych, ale jako osoba niecierpliwa i martwiąca się o maluchy chcę was zapytać o zdanie: mam dwie szczurzyce, 6 tygodniowa i jedna z nich zaczęła strasznie sierścić, ma łyse plecki, boczki i tyłeczek. Zachowanie normalne- lata, bali się, je, podgryza drugą szczurzycę (brak krwi, śpią razem, wiec chyba jest ok). Jedyny objaw to ta utrata sierści i tylko u jednej. Dobrze obstawiam, że to grzybica? Na skórze nie zauważyłam wyraźnych zmian.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łysinka

Post autor: Sky »

Hm, z przez przypadek fuzzy nie łysieją z czasem? Być może szczurka jest tej odmiany. Albo double rex. Jak po za tym wygląda jej futerko?
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Selka
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:31 pm

Re: Łysinka

Post autor: Selka »

Futerko które jej zostało wygląda normalnie (na główce, karku, u nasady ogona i na łapkach). też myślałam czy nie łysieje na zmianę futra, ale tak, żeby jej pół ciała łyse zostało? I chyba trochę za mała jest. To pani weterynarz potwierdziła, a miała szczęście trafić na specjalistę od gryzoni. Niby wiem, że zaraz wyniki dostanę, ale ciekawość zmusza mnie do pytania.
Awatar użytkownika
Selka
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:31 pm

Re: Łysinka

Post autor: Selka »

Nie mogłam znaleźć "edyt" przepraszam, fuzz to nie jest, bo jej 100% siostra jest cała ofutrzona, rex, też nie. Brałam ze sklepu, widziałam oboje rodziców- normalne, owłosione szczurki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”