[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Oki i tak zrobie.. jak sie nie poprawie to popedze do doktorka..

Obserwowalem szyje Dzidzi i ma suche to miejsce.. czyli znacza to ze nie gryzła się tam.. wiec moze faktycznie alergia na trociny albo przebiałczenie?

Hmm..
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Jak suche to może też być grzybica
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Suche chodzi mi o to ze nie lize .. hehe :-) Po prostu ze nie widac zeby dotykała to miejsce.. o to mi chodzi.. ze nie zauwazam zeby sie tam drapała :) A nie ze miejsce jest wysuszone :))
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Sorry dzisiaj jestem ciężko kojarząca... piesek poszedł na operację i jestem chyba bardziej przejęta niż ona
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Kupiłem ligninę.. zaraz wyłożę Dzidzi do klatki.. zobaczymy czy sie ucieszy :)
BB: 9124890
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Uuu.. no to ja trzymam kciuki ze wszystko pojdzie zgodnie z planem.. ze operacja odbedzie sie bez zadnych komplikacji.. masz moje słowo ze bede trzymał kciuki!! MUSI BYC DOBRZE :)

Nasze zwierzatka sa najkochansze.. a z tym kojarzeniem to sie nie przejmuj.. kazdy juz chyba to ma w genach..

3maj sie i nie załamuj - sysio bedize gut !!

Narka!:)
BB: 9124890
keruzam
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 13, 2005 4:47 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: keruzam »

Bardzo mozliwe ,że twoja ukochana ma atopowe zapalenie skóry, MUSISZ iść to lekarza żeby to obejrzał , postawił PRAWIDŁOWĄ diagnozę i dał lekarstwo. Mój Grzes też sie tak drapał, aż zaczęły się strupki... powodem proawdopodobnie było za duzo białka czyli: żółty ser, mlekoi inne wszelkie "ludzkie" żarełko. Porblem będzie jak się okaże, że ma uczulenie na ludzki naskórek ( nie musiała mieć go od razu, mogła nabyć w czasie) wtedy wizyty u veta co 3-4 tyg na lekarstwa. 10 złotych to kosztuje. Ale myśle, że warto. :wink:
Powodzenia. I biegnij do lekarza a nie pisz tutaj :)
ewa.m. :)
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Poczekam jeszcze.. kupilem szczurasowi lignine i witaminki.. zobaczymy jak pojdzie - ja jestem dobrej mysli! :-)
BB: 9124890
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

Skorupka wokó? noska...?

Post autor: Yep »

Zauważyłam u mojego szczuraska taką skorupkę wokół noska..co to może być? Mogę tylko powiedzieć, że ostatnio często psika i trochę piszczy...hmmm czy to może zaschnięty katarek..? :?
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: roenna »

Jakiego koloru jest strupek?
jeśli czerwony, to zaschnięta poryfina...
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yep »

Napewno nie był czerwony...racezj taki troszke jasnopomarańczowy, a może nawet żółty, teraz to przez te nerwy zupełnie nie pamiętam..ehh a co to oznacza????
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: limba »

Oznaczac to może wiele rzeczy ..a przede wszystkim osłabienie ściurka..A jak apetyt i zachowanie?
Może sie podziebił albo poprostu jest osłabiony albo dzieje sie cos bardzo nie dobrego...
Kicha i popiskuje?? Ja ym poszła do weta na Twoim miejscu...Tym bardziej jeśli wydzielinka z nosa miała klor inny niz ma porfiryna..(znaczy sie czerwono-brunatny)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
frackowjah
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 07, 2005 6:24 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: frackowjah »

ehh..rzeczywiście psika i troszke popiskuje...je wydaje mi sie że normalnie..mam go dopiero od tygodnia...jest bardzo plochliwa i bojazliwa, ale to chyba nic zlego..przeciez kazdy szczurek ma inny charakter... :?
LOve Yep...
ze mną:
<:3 )~ Admirał
<:3 )~ i Roots
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yep »

To byłam ja...Yep ten poprzedni post...tylko z innego konta...kumpla...zapomniałam się przelogować :)
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: limba »

Kup małej echinacee i wit Vibovita...faktycznie moze byc to objawem stresu a co za tym idzie osłabienia...trza zmocnić ściurcia :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”