Boguś i Fez

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bloody_mary
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 04, 2013 5:45 am

Boguś i Fez

Post autor: bloody_mary »

Witajcie!
Zostałam opiekunką dwóch wspaniałych szczurzątek Bogusia i Feza.Mimo iż decyzja o zakupie szczura była podjęta bardzo szybko,powiem wam...warto było :-) Chciałabym stworzyć jak najlepsze warunki do życia,chce żeby były szczęśliwe.
Bogusia przez przypadek zobaczyłam w sklepie zoologicznym.Nie planowałam zakupu.Ale następnego dnia obudziłam się z tym uczuciem ,że muszę go kupić,że to właśnie ON.On będzie moim towarzyszem.I tak się stało.
Tydzień później dołączył do niego Fez.Z tego samego zoologicznego akwarium.Siedział smutny w kącie...ostatni..
Tak więc jestem szczęśliwym posiadaczem szczurków
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Boguś i Fez

Post autor: IHime »

Witamy serdecznie, czytaj forum, pytaj i baw się dobrze. :)
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Boguś i Fez

Post autor: xkuubi »

Witamy witamy! ;D
Wycałuj chłopaków porządnie od nas ^^

I na przyszłość. Nie kupuj - adoptuj. Kupowanie szczurków w sklepach zoo to napędzanie biznesu kosztem zwierzaków, które często żyją przez to w tragicznych warunkach. Nie popieramy tutaj tego ;)
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Boguś i Fez

Post autor: nienazwana »

Początkującym szczuromaniakom, zwłaszcza kupującym ogony w zoologiku, polecam zawsze kontrolną wizytę u znającego się na rzeczy weta. Osłucha serce i płuca, sprawdzi czy nie ma pasożytów (wielu nie widać!), poradzi w sprawie diety. Taka wizyta niewiele kosztuje. Szczury z zoologicznego bardzo często mają pasożyty (świerzb, wszoły), miewają grzybice lub problemy z układem oddechowym/ z sercem. Leczenie jak choroba się rozwinie jest o wiele droższe i nie zawsze możliwe. A objawy są czasem niezauważalne, przynajmniej na początku. Mam nadzieję, że Twoje szczurasy będą zdrowe! Ja nie miałam takiego szczęścia i razem z moimi obecnymi ogonkami (co prawda nie kupionymi w zoologicznym ale uratowanymi od węża więc też z "hodowli" :-\ na sprzedaż) przywlokłam mnóstwo robactwa, zapalenie płuc, ropnie w płucach i jeszcze parę innych ciekawostek!
Jedynie w ciąży nie były (pocieszenie ;) ), co również często się zdarza no i obydwie były samiczkami (uff, określenie płci jak są malutkie nie jest takie oczywiste). Dużo ( w sensie kasy, czasu i zaangażowania) kosztowało mnie uratowanie i wyleczenie ich.
Jak przekonasz się że są zdrowe będzie można cieszyć się z nowych członków rodzinki ;D
bloody_mary
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 04, 2013 5:45 am

Re: Boguś i Fez

Post autor: bloody_mary »

Już Drugiego dnia byliśmy na wizycie u weterynarza,bo Boguś kichał.Ale teraz jest wszystko OK.
Dwa wesołe pełne życia szczurki :-D

Cieszę się ,ze do was dołączyłam O0
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Boguś i Fez

Post autor: xkuubi »

My też się cieszymy :D Im więcej szczuromaniaków tym lepiej!
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”