Gorzów Wlkp- polecam

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 81
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:16 am
Lokalizacja: Gorzów

Gorzów Wlkp- polecam

Post autor: Ysabell »

Centrum Zdrowia Małych Zwierząt
ul. Myśliborska 38
tel. 095 728 22 55

Czynne:
Pn- Pt 8:00- 21:00
sobota 10:00- 18:00
Niedziela i święta 11:00- 14:00

Lecznica polecona przez panią, która chodzi tu z pieskami. Ja byłam ze szczurkiem u pani Gabrielii Podleśnej. Wyleczone objawy mykoplazmozy i udana operacja.
Może komuś się przyda ten adres ;)
" A ja stoję - dzieciak teraz z otwartą gębą
Czuję jak czarnieje moje małoletnie tętno "

;]
mefiek
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 17, 2012 11:46 pm
Numer GG: 13815156
Lokalizacja: Lubuskie -> Skwierzyna

Re: Gorzów Wlkp- polecam

Post autor: mefiek »

Witam. Niestety o weterynarzach z Gorzowa jest tylko jeden post na forum, i ja musialem szukac opinii na forach o innych gryzoniach, więc chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami, może ktoś z okolicy będzie szukał weterynarza i mu się przyda.

Chciałbym więc polecić gabinet "Cztery Łapy". Ponad 2 tygodnie temu moja szczurka zaczęła wydawać dziwne dźwięki przy oddychaniu, postanowiłem więc udać się do tej kliniki. Szczurkiem zajęła się pani Izabela Barłóg, osłuchała, podała antybiotyk w zastrzyku i witaminy, przepisała antybiotyk do podawania doustnego w domu, szczurek wyzdrowiał :) Ogólne wrażenia pozytywne, wszystko robione na spokojnie, pani wszystko mi wytłumaczyła, miałem to miłe wrażenie, że zwierzak nie jest tylko jednym z wielu, ktorego trzeba odbębnić, tylko zajęto się nim w odpowiedni sposób :)

Nietety do lecznicy musiałem jechać ponownie 5 dni temu, gdyż u szczurci pojawił się ropień na policzku, tym razem zajęła się nią pani Magdalena Zielony, która z tego co pisało na plakietce jest w lecznicy na stażu :) Wrażenia jeszcze bardziej pozytywne, naprawdę super podejście do zwierzaka, który mimo, iż na codzień kochany i spokojny, badaniom poddać się zbytnio nie chciał :) Szczurcia została uśpiona(nie znam się na narkozach, ale to chyba jakas "lepsza", bo po jakis 20 minutach wrocila już przytomna, tylko trochę ospała), ropień został wyczyszczony, Pani wszystko sprawdziła, dowiedziałem się też, że zwierzak ma problemy z ząbkami, dostała znowu antybiotyk(tym razem na ropnia), znowu wszystko zostało dobrze wyjaśnione, wróciłem ze szczurkiem do domu :)
Dziś nadszedł dzień kontroli, ropień nie nawraca, dodatkowo powróciliśmy do tematu pojawiąjącego się od czasu do czasu w sumie od kiedy mam szczurke(9 mies.) kichania, Pani osłuchała płucka i serce, jednak wszystko zdaje się być OK i mam wrócić, gdyby znowu pojawiły się jakieś niepokojące odgłosy :)

Wadą może być jedynie to, że na wszelkie badania, czy zabiegi zwierzęta są zabierane do pokoju zabiegowego, a właściciel czeka w poczekalni, cóż, mi to zbytnio nie przeszkadzało, bo już po pierwszej wizycie nabrałem zaufania do weterynarzy zajmujących się moją szczurcią :)
LUBUSKA LECZNICA WETERYNARYJNA
Szpital - Lecznica - Centrum Diagnostyczne

lek.wet. Bartłomiej Kurosz i lek.wet. Katarzyna Wach

ul. Papuszy 6/8a, 66-400 Gorzów Wlkp.

tel. 95 720 84 83

http://www.weterynarzgorzow.pl
Lecznica otwarta jest 24h na dobę.


W "Centrum Zdrowia Małych Zwierząt" na Myśliborskiej byłem kiedyś, nie chcę się wypowiadać na temat kompetencji tamtejszej kadry, szczurcia dostała wtedy antybiotyk, który nie bardzo chciał działać, no ale podobno u szczurów czasami trzeba wypróbować kilka, bo nie każdy chce w danym przypadku działać, więc chyba nie do końca sprawiedliwym byłoby wyciąganie negatywnych wniosków na tej podstawie, jednak lepsze wrażenie zrobili na mnie lekarze z "Czterech Łap" :)
asika100
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 02, 2012 12:30 pm

Re: Gorzów Wlkp- polecam

Post autor: asika100 »

Witam
Muszę wypowiedzieć się na temat kliniki weterynaryjnej "Cztery Łapy".
Mam dwa chore ogonki,Basię i Zosię.Mają zapalenie płuc.Owszem,klinika jest super wyposażona i w zespół weterynarzy i w sprzęt jaki posiadają,ale cennik to mają kosmiczny!!! Za wizytę w piątek z lekami za dwa szczurki zapłaciłam 112zł,miałam przyjść na drugi dzień czyli w sobotę na kolejną dawkę leków,koszt to 80zł,w niedzielę również czekała mnie wizyta za 80zł.Z racji z tego,że w tygodniu mnie nie ma,miałam przyjechać w kolejny weekend i znowu wizyta 80zł w piątek,80zł w sobotę i 80zł w niedzielę.Nie mam pojęcia za co aż tyle pobierają,skoro Pani Doktor sama mówiła,że dawki dla szczurków są mikro.W Gorzowie nie ma więcej specjalistów od gryzonii,tylko w tej klinice jest jedna Pani,która naprawdę się zna i tak naprawdę to nie mam innego wyjścia jak pozwolić szczurkom umierać w męczarniach,bo kogo stać przy takich zarobkach jakie mamy w Polsce na tak drogie leczenie?? Jestem załamana,bo moje zwierzaczki cierpią,a ja nie moge im pomóc :(
Jak dla mnie to nie jest pomoc zwierzaczkom tylko zarabianie dużej kasy.
Bardzo to przykre
mefiek
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 17, 2012 11:46 pm
Numer GG: 13815156
Lokalizacja: Lubuskie -> Skwierzyna

Re: Gorzów Wlkp- polecam

Post autor: mefiek »

Witam.
Ja nie mam porównania z innymi klinikami, jednak faktycznie, u Ciebie ceny wydają się strasznie wysokie, ja byłem z jednym szczurkiem, więc było taniej, ale antybiotyki nie są chyba tak drogie, żeby przy 2 szczurkach cena rosła aż tak :'( Ja za pierwszą wizytę, na ktorej szczurcia była zdiagnozowana, miala podany antybiotyk w zastrzyku, i dany do wypicia do domu(enrobioflox) zapłaciłem 55zł.
Druga wizyta: diagnozowanie guli, która okazała się ropniem, wyczyszczenie jej, antybiotyk w zastrzyku + do domu - 89zł(w cenie narkoza wziewna, czy jakoś tak, bo szczurka nie chciała za bardzo dać się badać, a trzeba było sprawdzić też wnętrze pyszczka).
Trzecia wizyta: kontrola gojenia się ropnia + osłuchanie serca i płuc - nieco ponad 30 zł z tego co pamiętam.

Mnie nie kazali przychodzić codzień do lecznicy, może z racji tego, że mieszkam 30km od Gorzowa, i jestem młody, więc można się domyśleć, że groszem nie śmierdzę, i po prostu stracą klienta ^-^

Jeżeli nie masz już pieniędzy na leczenie u nich, możesz też sprawdzić tę lecznicę: www.weterynarz-gorzow.pl Czytałem jakiś czas temu opinie na jakimś forum o bodajże królikach, i jest tam podobno weterynarz, który zna się na chorobach zakaźnych gryzoni, jednak osobiście tam nie byłem, więc nie mówię nic na pewno :p Możesz też spytać wprost, o antybiotyk doustny, do podawania w domu, chociaż weterynarzem nie jestem, i nie wiem, czy może w tym wypadku zastrzyki nie są konieczne, najlepiej jakbyś zapytala o to tutaj:http://szczury.org/viewforum.php?f=171, bo szkoda szczurków :(
Ufoska
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 09, 2013 8:17 pm

Re: Gorzów Wlkp- polecam

Post autor: Ufoska »

Byłam w "Cztery Łapy", ogólnie jestem zadowolona. Mój ogonek dostał 2 zastrzyki, antybiotyk + jakieś badania pod mikroskopem sierści i coś jeszcze, dałam za to prawie 70zł. Za wizytę kontrolną, gdzie dostał kolejny lek i zastrzyk (czy 2) już niecałe 30zł. Czeka nas jeszcze jedna wizyta, mam nadzieję ostatnia. Co najważniejsze: widzę poprawy stanu zdrowia ogonka, weterynarz jest spokojny, wszystko świetnie tłumaczy i ponoć jest najlepszy w mieście do gryzoni. Nie byłam nigdzie indziej więc nie mam porównania, ale nie mam zamiaru zmieniać kliniki :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”