Parapapapa I'm lovin' it!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Z tego wszystkiego zapomniałam wczoraj dodać! Dzisiaj przyjeżdża do mnie Mała Mi - nie mogę się doczekać! ;D
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 9:10 pm

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: sztefyn »

I jak Mała Mi? Poznała się z resztą panienek? :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Magdonald pisze:Z tego wszystkiego zapomniałam wczoraj dodać! Dzisiaj przyjeżdża do mnie Mała Mi - nie mogę się doczekać! ;D
Nadstawia ucha... a kto to? :D GMR w rozkwicie :D Dawaj szczegóły :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: ann. »

Opowiadaj co z Małą MI! migiem!
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: nff »

Odwiedzę Cię w przyszłym tygodniu. Jestem baardzo ciekawa jak się czarnula sprawuje. ;)

miziaaaj!

ej ej! od wtorku będziemy miały skompletowane stadka! :D
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

sztefyn pisze:I jak Mała Mi? Poznała się z resztą panienek?
Nie poznała się jeszcze z żadną i niestety musi jeszcze trochę posiedzieć sama. W dobrym wypadku jutro, w gorszym w ciągu kilku dni dowiem się, czy ma pasożyty, których ma niestety podejrzenie :/ Ciągle mam nadzieję, że okaże się, że jest czyściutka, a wtedy będę mogła bezstresowo oswoić ją ze mną i z pannami ::)
Megi_82 pisze:Nadstawia ucha... a kto to? :D GMR w rozkwicie :D Dawaj szczegóły :)
Pisałam już gdzieś w temacie kto to, ale przypomnę, że to panna z wrocławskiej interwencji, z której było tak dużo szczurków ostatnio do adopcji :) (czwarta panna z mojej miniaturki :D)
ann. pisze:Opowiadaj co z Małą MI! migiem!
Mała Mi jest widocznie strasznie zestresowana zmianami i przeprowadzkami, których ostatnio miała tak dużo ::) Próbuje podgryzać mi palce, gdy coś robię w klatce, nieśmiało podchodzi do palca i otwiera pyszczek :D Smakołyki wyrywa mi z rąk tak, jakbym miała jej je zaraz zabrać. Karmy je malutko, na szczęście lekarstwo (na odbudowę wątroby, po antybiotykach) je bez problemu w kaszce, także cieszę się przynajmniej z tego ;) A oswajać się powoli będziemy, ale "pełną parą" dopiero wtedy, gdy dowiem się czy ma pasożyty (od kilku dni zbieramy kupki :D).
nff pisze:ej ej! od wtorku będziemy miały skompletowane stadka! :D
Jeszcze żeby tak od razu wszystkie szczurki były w jednej klatce... ::) Już się nie mogę doczekać, bo doglądanie każdego z osobna robi się "trochę" męczące :D


Poza tym u nas prawie bez zmian. Miu dalej ma problem z nóżką, nóżkami, ja już się pogubiłam. Kulała na przednią łapkę może dzień/półtora, później na tylną prawą, przełożyłam ją więc do chorobówki. Nagle po kilku dniach przestała kuleć na prawą, a kulała na lewą, też tylną. Nie wiem już co to może być, teraz już chodzi prawie normalnie. Jutro jadę do Warszawy z Szarlotą, ale wezmę też Miu w takim razie, i Kirę (znów z ropniem na oczku :/ ).

Ogólnie jutro czeka mnie męczący dzień... Jadę do Warszawy, w Pulsvecie umówiłam Kirę i Miu, poza tym tam odbieram Łysego (która jest już praktycznie całkowicie wygojona ;) ). Za to późnym wieczorem mam wizytę z Szarlotką w Ogonku u okulistki, będziemy robić USG oka i może w końcu dowiemy się czegoś więcej, bo na razie sprawa oczka stoi w miejscu.

Jeśli chodzi o mnie, wczoraj dzięki sztefyn miałam okazję uszyć swoje pierwsze hamaczki na maszynie do szycia :D Wyszły mi całkiem nieźle (tak myślę), dzisiaj je powiesiłam i baby chyba je polubiły :D Musiałam się trochę "dohamaczkować" (a nie tylko doszczurzać :D), żeby mi panny nie spadały i żeby nie było już takich sytuacji jak z Miu (mam wrażenie, że mogła spaść i przez to mieć teraz problem z nóżkami). W każdym razie w klatce wisi teraz więcej hamaczków, na różnych wysokościach tak, żeby nie było możliwości, że ześlizgując się np. z tarasu któraś spadnie na spód klatki ::)

A teraz dość zanudzania, wstawimy trochę fotek O0

Poznajcie Małą Mi (jest troszkę nieśmiała):
Obrazek

Rozkwitła w klatce nowa przyjaźń ;)
Obrazek
Obrazek

Wygrzebałam zdjęcie Kiry jeszcze z czasu łączenia jej z Łysym. Jak widać, też była "poszkodowana", tyle, że Kira ma grubszą skórkę, a Łysy delikatniejsze pazurki ::)
Obrazek

Czy te oczy mogą kłamać? :)
Obrazek
Obrazek

Na mizianko zawsze pora :D
Obrazek

Porzeczkowe oczka ;)
Obrazek

Nocne pyszczki:
Obrazek

Śpioch:
Obrazek

Wycieczka :)
Obrazek
Obrazek

Na wybiegu też się trzeba umyć ;)
Obrazek

Szarlotkowo:
Obrazek
Obrazek

Przyłapana Miu :D
Obrazek

Męki w chorobówce:
Obrazek

Ładne, zdrowe oczko (drugie już nie :< )
Obrazek

Drzemka (jak zwykle):
Obrazek

Kto zamawiał placka? ;)
Obrazek

Kąpanko:
Obrazek

A tak dziękujemy cioci nff za legowisko, które bardzo lubimy ;D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: ann. »

fooootkiiiiiiiiiiiii <3 <3 <3
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: kaka958 »

Magdonald pisze:Próbuje podgryzać mi palce, gdy coś robię w klatce, nieśmiało podchodzi do palca i otwiera pyszczek :D
Nooo to uważaj bo Niiya robiła tak samo. Teraz się mnie nie boi i krew leci :/ Przez kraty bo jak ma całą moją rękę przed to podgryza jak wyczuje chwilę nieuwagi.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: nff »

Jakie foteczki! Lubię lubię! ;D
Magdonald pisze:Wygrzebałam zdjęcie Kiry jeszcze z czasu łączenia jej z Łysym. Jak widać, też była "poszkodowana", tyle, że Kira ma grubszą skórkę, a Łysy delikatniejsze pazurki ::)
Obrazek
Musiałaś nie? ::)
Magdonald pisze: A tak dziękujemy cioci nff za legowisko, które bardzo lubimy ;D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bardzo się cieszę, że legowisko się sprawdza. U mnie było dosłownie olewane (żeby tylko ::) ) , więc dobrze widzieć, że Twoje ślicznotki robią z niego pożytek jak należy. :)

MIZIANKOO DLA PANIENEK! ;D
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: xiao-he »

Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Śnieżynka moja :-* Co za oczęta :D
Wszystko cudowności :) Kiry oczka wycałuj, i Szarlotowe oczko, i nóżki Miu... ja też ostatnio mebluję tak, żeby łapacze były - mam trochę uraz do wszelkich możliwych upadków ;)
A placuszek mój! :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: unipaks »

http://i1305.photobucket.com/albums/s54 ... d2ae8c.jpg jak się ładnie Mała Mi prezentuje ;) :D
Mizianko dla stadka ślemy i życzenia zdrowia dla potrzebujących :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

ann. pisze:fooootkiiiiiiiiiiiii <3 <3 <3
To też moja ulubiona część we wszystkich tematach ::)
kaka958 pisze:Nooo to uważaj bo Niiya robiła tak samo. Teraz się mnie nie boi i krew leci :/ Przez kraty bo jak ma całą moją rękę przed to podgryza jak wyczuje chwilę nieuwagi.
Na szczęście u nas jedynie na początku Mała Mi była chyba trochę zestresowana. Teraz obawiałabym się dziabnięcia jedynie przy jakimś gwałtownym ruchu, strasząc ją. Poza tym bez problemu pozwala mi się podnosić i głaskać :) Jeszcze trochę, a zrobię z niej przylepę :D
nff pisze:Musiałaś nie? ::)
Niestety, zaskoczę Cię, ale prowokatorką rzeczywiście okazała się jednak Łysy, co dziś wyszło na jaw ;D Ona ma straszne ambicje na alfę, czym Kirę i kilka innych dziewczyn drażni niesamowicie ::)
Dziś je łączyłam, na neutralnym terenie i w małej klatce nie było żadnej przepychanki. Dopiero w dużej klatce zaczęło się ganianie. Nie dostały żadnych hamaczków, siedzą w niej cały dzień "na pusto", a i tak mają się o co kłócić :D Jednak nie ma żadnych poważniejszych ran ani kłótni jak na razie, same krótkie przepychanki, także trzymajmy kciuki, żeby poszło gładko.

Megi_82 i xiao-he, nie dziwię się ani trochę, bo na takiego placucha, to skusiłby się chyba każdy :D

unipaks, dziękujemy, przyda się naszemu stadku zdrówko, bo ostatnio coś słabiutko u nas. Gdyby ktoś obcy wszedł teraz do pokoju, pewnie nie wiedziałby co pomyśleć, widząc stół pełen lekarstw i wydzielone działeczki "białego proszku" :D


Poza tym...

Mamy nową gromadkę, a dokładniej szczurzą rodzinkę na DT :) Trafiła do mnie mama z siedmioma maluszkami, którymi zajmować się będę do czasu wyadoptowania ich wszystkich ;) Przedstawiam (tym, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać) Jagodę i "jagodzianki":
Obrazek

W poniedziałek, jak już pewnie wspominałam, byłyśmy razem z Szarlotką, Miu i Kirą na "wycieczce" do Warszawy. Odebrałyśmy też Łysego po sterylce ;)
Szarlota najprawdopodobniej nie będzie miała usuwanego oka, jeśli stan się jakoś tragicznie nie pogorszy, za to do końca życia może nie widzieć i mieć powiększone oczko. Póki co, leczymy, próbujemy, damy radę :) W ogóle, to Szarlotka jest bardzo grzecznym szczurkiem, czym musimy się pochwalić. Udało się zrobić USG oka, maleńką głowicą bez jakiegokolwiek znieczulenia ;D Jestem dumna!
Mamy też zdjęcia rentgenowskie nóżek Miu. Okazało się, że wszystko "w środku" jest w porządku, a to, że kulała na prawą nóżkę, było, jak podejrzewa pani doktor, efektem jakiegoś stłuczenia/obicia. To, że kulała później na lewą, było prawdopodobnie wywołane przez to, że podczas bólu prawej łapki, Miu hasała nieustannie na lewej i ją obciążyła ::) Dostałyśmy leki przeciwbólowe, bo gdyby nie one, mała mogłaby tak zmieniać nóżki bez końca :D
Kira oczywiście miała czyszczone ropnie na powiece, niestety obawiam się, że widzę pojawiające się już kolejne :( Albo po prostu jestem już przewrażliwiona... ::)
Łysy po sterylce jest już wygojona. Przy okazji wizyty Szarlotki u okulisty, zbadałyśmy też oczko Łysego (uszkodzone nie tak dawno w bójce z chłopakami nff :D). Niestety panna jest okropną wiercipiętą i cudem udało nam się jakoś ją zbadać, po milionie prób utrzymania jej w choć chwili bezruchu :D

U Małej Mi niestety jednak wykryto lamblię (na którą miała podejrzenie). Najgorsze jest to, że leczenie będzie trwało tak długo (5 dni lekarstwo i po 2 tygodniach kolejne badanie kału, jeśli wyjdzie, że coś zostało, znów pewnie podobna powtórka) i nie mogę jej z nikim w tym czasie połączyć... Sama też muszę zachować do małej trochę większy dystans, bo pasożyt jest zagrożeniem też dla ludzi. Ja, jak to ja, panikuję i non stop myję ręce, wyparzam wszystko, co miało kontakt z Małą Mi i jej rzeczami, bo mam teraz za dużo szczurów (i ludzi :D) w mieszkaniu, by ryzykować rozniesieniem tego świństwa.

Z tego wszystkiego ciężko jest mi ogarnąć te wszystkie lekarstwa, które teraz panny podostawały... Musiałam zrobić w excelu tabelkę z "grafikiem" i ją sobie wydrukować, bo bez tego chyba bym się pogubiła ::)

Oczywiście na dobranoc PORCJA FOTECZEK! :D

Tak śpi Śnieżynkowy "kurczak" :D
Obrazek
Obrazek

Erza wciśnięta w kraty (tak, tak spały ;o )
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Spanki i przytulanki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prawie rodzinne zdjęcie, bo jeszcze tylko Małej Mi brakuje :)
Obrazek

... która dzielnie wcina leki, by dołączyć do stadka ;)
Obrazek
Obrazek
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: ann. »

http://s1305.photobucket.com/user/Magdo ... 8.jpg.html
zabiło mnie. mogę ukraść na tapetę? :D


http://s1305.photobucket.com/user/Magdo ... a.jpg.html
wycalować wszystkie szczuryyyyyyyyyyyyy <3


zdrówka życzymy. :*
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: nff »

AAAAAAAAAAA FOTECZKI ŚLINIĘ SIĘ ;D
to cudeńko to moja nowa tapeta. :D

takie widoki lubięęę!

Rozkoszne stado, uwielbiam wszystkie panny i tak się cieszę, że moja bezbronna, niewinna, kochana, drobniutka, malutka dziewczynka ;) znalazła w nim swoje miejsce. :D

Wytarmoś, bo ja najprędzej w przyszłym tygodniu to zrobię. :)
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”