Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: nienazwana »

Zieleninka z młodej marchewki? Samo zdrowie. Pod warunkiem, że dokładnie wymyta a najlepiej nie pryskana. Podobno to bulwy i korzenie warzyw (czyli np korzeń marchwi) chłoną wiecej pestycydów i innych świństw niż to, co "nad ziemią". Moim zdaniem natka marchwii jest bardzo dobra, pod warunkiem że ogony będą ją łaskawie chciały jeść ;D
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Arau »

Ja natkę z młodej marchwi stosuję wiosną zamiast natki z pietruszki do potraw i kanapek, ale moje szczury mają w poważaniu :) Nawet posiekaną do gerberka wyplują :P
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: nienazwana »

No właśnie, moje też ;D
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Saaa »

a ja swoim dałam no i troszkę poskubały zobaczymy co zrobią dalej;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Muszka
Posty: 11
Rejestracja: czw cze 27, 2013 3:21 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Muszka »

Moje aż się trzęsą za zielonym b. lubią liście rzotkiewek, aczkolwiek samych rzodkiewek bym nie podawała mogą być za ostre
Awatar użytkownika
Selka
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:31 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Selka »

Ryby surowe czy gotowane na parze/ pieczone (bo smazone chyba zs ciezkie?) czy i takie i takie?
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Arau »

Surowych bym nie dawała, ze względu na sposób hodowli dzisiaj (syf, antybiotyki etc), smażone odpadają, ale gotowana i z pary jak najbardziej, tylko uwaga na ości :) Moje uwielbiają rybkę, tylko z kuwety potem daje :P
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
ihateloveless
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 09, 2013 3:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: ihateloveless »

Można dać na spróbowanie maluchom psią karmę Animonda GranCarno?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: nienazwana »

Trzeba pamiętać, że zdrowa dieta szczura powinna zawierać ok 12-15 % białka, nie więcej. Kiedyś kupiłam tą karmę dla psa i z tego co pamiętam zawiera ok 10 % białka. Sprawdź. Firma jest dosyć dobra, więc należy założyć, że składniki są niezłej jakości. Myślę, że niewielka ilość w charakterze przysmaku np. 2 razy w tygodniu po pół łyżeczki na łeba z pewnością nie zaszkodzi. Będzie urozmaiceniem diety. Moje szkrabki dałyby się z futra obedrzeć za takie psie (lub kocie ;) ) przysmaki, dlatego czasem dostają, ale nie często. Z informacji praktycznych (oby się nie przydały): nawet najbardziej paskudny i gorzki lek z tym wchodzi!
Awatar użytkownika
ihateloveless
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 09, 2013 3:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: ihateloveless »

Ok, dziękuje. c:
KaeSiak93
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 13, 2013 3:34 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: KaeSiak93 »

Witam. Mam pytanie- czy szczurkom można podawać kolby?
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Megi_82 »

Zależy, jakie - jeśli czytasz skład i nie musisz się zastanawiać, czy podane składniki są jadalne, to tak ;) Z umiarem oczywiście. No i ja mam taką zasadę, że jeśli na jakimkolwiek produkcie spożywczym nie ma podanego składu, to odkładam i więcej do tego nie podchodzę.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: nienazwana »

W kolbie "bekonowej" znalazłam "aromat dymu wędzarniczego"! Podpisuję się wszystkimi kończynami pod wysuniętym przez poprzedniczkę argumentem konieczności czytania składu. Choć z tymi produktami dla zwierząt nie zawsze jest tak, że są dokładnie składowo opisane. Ale jak nie są lub skład zawiera nazwy specyfików, których nie potrafię wymówić albo dużo kolorków i E to po prostu nie biorę. Te świństwa kolorowe "dla zwierząt" lubią być czasem o wiele droższe niż np produkty eko (suszone owoce, płatki, musli itp) świetne dla zwierzaków (i dla nas ;D ).
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Megi_82 »

nienazwana pisze:Choć z tymi produktami dla zwierząt nie zawsze jest tak, że są dokładnie składowo opisane.
Jak nie są, to też nie biorę :) Składniki typu "produkty mleczne" czy "produkty piekarnicze", to nie jest dla mnie skład i takich producentów olewam. Albo ktoś podaje normalnie składniki, albo coś kręci...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
nebulka
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 9:34 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: nebulka »

Ogonków swoich, niestety, jeszcze nie mam, ale już się zastanawiam czym będę je karmić. Ostatnio wpadłam na pomysł, że posieję jakieś zioła (przy okazji sama skorzystam ;) ). Powiedzcie mi, jakie roślinki będą najlepsze? Mięta, melisa? Czy ogonki mogą jeść bazylię, oregano i inne zioła tego typu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”