Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Post autor: devlish »

Moja Czika dziś zjadła zdechłą muchę, dokładniej to jakiś kawałek muchy :-\ Jakimś cudem skądś ją wygrzebała jak biegała po parapecie. Mam nadzieję, że nic jej nie będzie...
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Chita
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 05, 2009 7:40 pm

Re: Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Post autor: Chita »

Na pewno część z was jest obrzydzona taką dietą, ale pragnę zauważyć, że na wolności szczury często jedzą owady i są zdecydowanie dla niech zdrowe (na pewno znacznie zdrowsze od sklepowych gerberków i nabiału). Jednak trzeba pamiętać, żeby były to robaki z sprawdzonego źródła. Odradzam larwy much z wędkarskiego! Moi drodzy, zanim producent wsadził je do pojemniczków z trocinami to te larwy żerowały na zgniłym mięsie... rybie na haczyku nie zaszkodzą, naszym szczurom... sami sobie odpowiedzcie. Ja tego świństwa nie podaje nawet moim modliszkom (jedynie już przepoczwarzone muchy które karmię miodem). Mieszkam w Gdańsku i jeśli ktoś miałby ochotę spróbować dać pożywnego robaczka dla swojego pupila to zapraszam mogę dać kilka świerszczy bananowych, które trzymam jako karmówkę dla modliszek. Świerszcze są sprowadzane z dobrej hodowli (pod nadzorem weterynaryjnym), a u mnie jedzą podobną karmę jaką dajecie swoim szczurom (płatki z 6 zbóż oraz sucha karma dla psa) oraz świeże owoce.
bloody_mary
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 04, 2013 5:45 am

Re: Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Post autor: bloody_mary »

Moje szczury wręcz przepadają za drewnojadami :-)
moczek742
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 27, 2013 7:24 pm

Re: Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Post autor: moczek742 »

Ja trzymam ptaszniki i karmie ich żywym pokarmem wiec szczurom też czasem dam po np.mączniku młynarku
One to bardzo uwielbiają mogłyby jeść je bez końca :-) . Ale najlepszą radoche mają gdy podam im wielkiego karaczana madagaskarskiego >:D
bloody_mary
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 04, 2013 5:45 am

Re: Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Post autor: bloody_mary »

Wczoraj dałam im guniaka czerwczyka ale zainteresowanie było średnie :-D
Myślę ,że drewnojady na stałe zawitają do szczurkowego jadłospisu.
Awatar użytkownika
Majkelowa
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 12, 2013 1:54 pm

Re: Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Post autor: Majkelowa »

Ja dawałam raz świerszcze.. ubiły i zjadły :'D

Polceam można nabyć w zoologu
Rylec666
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 8:43 am

Re: Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Post autor: Rylec666 »

moczek742 pisze:Ja trzymam ptaszniki i karmie ich żywym pokarmem wiec szczurom też czasem dam po np.mączniku młynarku
One to bardzo uwielbiają mogłyby jeść je bez końca :-) . Ale najlepszą radoche mają gdy podam im wielkiego karaczana madagaskarskiego >:D
Również hoduję ptaszniki i karaczany madagaskarskie,szczurki dosłownie dostają pier...ca jak wiedzą co się święci ale najbardziej lubia polowania :) wypuszczam z wieczora karaczana,normalnie na pokój i po jakimś czasie moje dziewczynki :D ,prędzej czy później go dopadną. Oczywiście szkoda mi karaczanów bo to bardzo ciekawe stworzenia no ale ... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”