Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: nixia »

Witam. Parę tygodni temu zakupiłam szczurzycę, która jak się okazało była w ciąży. Urodziło się 11 maluchów, z czego chciałabym zostawić jedną samiczkę. W związku z tym mam do oddania 10 małych szczurków, urodzonych 19.08. Niestety nie mam na tyle doświadczenia żeby rozróżnić płeć maluszków. W każdym razie jakby był ktoś chętny proszę o kontakt.

Zdjęcia: http://imageshack.us/g/11/ub0q.jpg/
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: limomanka »

nixia, wrzuć zdjęcia podwozia każdego z maluchów do tematu o rozpoznawaniu płci. Będziesz wiedziała, jakie szczurki są do adopcji :)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: madziastan »

I maluszki wydają się jakieś chudziutkie - sprawdź czy mają pełne mleczko - na brzuszku widoczny ma być półksiężyc.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Veve
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 04, 2013 1:29 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: Veve »

Cześć, jestem zainteresowana adopcją dwóch samczyków :) Oczywiście niech najpierw odpowiednio podrosną, bo ze zdjęć widzę, że to jeszcze maluszki :)
Dzisiaj zakupiłam klatkę (wys. 65, dł.70, szer.40) i muszę jeszcze trochę popracować nad jej wyposażeniem :D
Jeśli chodzi o doświadczenie w obchodzeniu się z ogonkami, miałam wcześniej samczyka (wtedy jeszcze nie wiedziałam, że powinnam mieć min.2 szczurki) niestety odszedł za TM po ciężkiej chorobie :(
Jeśli będziesz miała więcej pytań, to pisz, czekam na wiadomość :)
Szczurze miłości ze mną: Rysiek i Maniek
Za TM: Karol
Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: nixia »

Zrobiłam tak jak napisała koleżanka wyżej - wrzuciłam zdjęcia do tematu o rozpoznawaniu płci - po wstępnym rozpoznaniu jednej z forumowiczek podobno (zdjęcia wrzuciłam kiedy szczurki miały 11 dni) jest 8 samców i 3 samiczki.

Link do zdjęć: http://imageshack.us/g/1/10296925/
Odpowiedź forumowiczki:
"1.chłopak
2.chłopak
3.chłopak
4.chyba dziewczynka ale nie jestem pewna
5.chłopak
6.chłopak
7.chłopak
8.chłopak
9.dziewczyna
10.dziewczynka
11.chłopak
Ale niech jeszcze ktoś się wypowie co do dziewczynek ;) Bo chłopaki 100 % tam gdzie pisałam ;) "

U części szczurków widać mleczko. Jeden niestety jest szczególnie malutki, ponieważ mama przez pierwsze dwa dni w ogóle nie chciała się nim zająć. Teraz na szczęście zajmuje się wszystkimi.

Maluchy w poniedziałek skończą 2 tygodnie, także postaram się wrzucić jakieś nowe zdjęcia. :)
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: Magdonald »

Nie wydaje mi się, by płeć była dobrze przez forumowiczkę określona. Owszem, przy niektórych się zgadza, ale do kilku miałabym spore wątpliwości ;)
Już szczurek spod numerka 1. wydaje mi się być panienką :) Ale nie będę pisać "po swojemu", bo co do niektórych też nie jestem pewna. Lepiej, gdyby wypowiedział się ktoś z dłuższym "stażem" w określaniu płci :D
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: paula14s »

Właśnie chyba walnęłam gafę bo pod 1 raczej samiczka ;) No ale wszystko niedługo sie okaże ;) Wrzucaj zdjęcia jak będą miały 2 tyg ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: nixia »

Zdjęcia były dość słabej jakości, więc wszystko możliwe. Jutro postaram się wrzucić jakieś wyraźniejsze. :)
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: paula14s »

Dobra będę czekać ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: nixia »

Cześć. Porobiłam nowe zdjęcia, są w innej kolejności niż ostatnio, bo szczurki brałam losowo. Mam nadzieję, że wyszły wyraźniejsze niż wczesniej... Aa i numer 11 to ten maluszek, o którym pisałam wyżej. Praktycznie sama skóra i kości, aż się bałam go brać :( Da się mu jakoś pomóc? :(

Link: http://imageshack.us/g/1/10301427/
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: limomanka »

nixia, możesz spróbować go dokarmiać. Tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12009 znajdziesz wskazówki czym i jak.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Ebiana
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 08, 2012 1:23 pm

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: Ebiana »

nixia nigdy nie miałam miotu, ale czytałam, że niektórzy próbują też podkładać młode do sutka.

I przede wszystkim karm dobrze mamusię wysokowartościowym pokarmem (warzywka gotowane z kurczakiem, jajko, kawałek rybki, sinlac, dobrą karmę), żeby ją wzmocnić, bo wszystkie maluszki wyglądają na chudzinki. Mocne kciuki. Niech się szczęśliwie odchowują
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: noovaa »

To jest duży miot, może mama nie wyrabia? Dbaj o mamę, podkładaj jej maluszka, a jeśli go nie dokarmia, dokarmiaj go sama.

Mamy mu nie zastąpisz, człowiek nie wykarmi takiego maleństwa, ale możesz pomóc.
Zarówno dla mamy, jak i maluszków możesz dawać mleko dla kociąt ( nie dla kotów z marketu, a dla kociąt np. od weta ) wymieszane z żółtkiem jaja.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: nixia »

Próbowałam podkładać małego, ale mama jest bardzo ciekawska. Gdy tylko ktoś przejdzie koło klatki ona wstaje z przyczepionymi do siebie maluchami przez co roznosi je po całej klatce. Sąsiadka ma koty, także użyczyła mi trochę mleka dla nich, mały próbował pić, ale nie da się ukryć, że jest już strasznie wycieńczony. Do tego jest bardzo słaby, cała reszta tak jakby wypycha z gniazda. Zaglądałam do nich przed chwilką, to leżał osobno, futerka jako tako nie ma także nie ma co go grzać i jest strasznie zimny, mimo tego rusza się jeszcze. Jednak wydaje mi się, że nie dożyje do rana. :((((((
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Zabrze i okolice - 10 maluchów do oddania

Post autor: limomanka »

nixia, przykro mi z powodu małego - ale faktycznie, to duży miot dla tak młodej mamy i część maluchów może nie przeżyć.
Mleko dla kotów to nie to mleko, o które chodzi - u weterynarza dostaniesz specjalne mleko dla kociąt (młodych kotków), które należy zmieszać z żółtkiem.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”