Chorowity szczur - spadek wagi, "zmiarniał", jak mu pomóc?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Chorowity szczur - spadek wagi, "zmiarniał", jak mu pomóc?

Post autor: marryjuana »

Witajcie,
wypowiadałam się tu jakiś czas temu, gdy tylko zaczynałam swoją przygodę ze szczurkami. Wciąż mam wspaniałe stado, składające się z trzech samców i samiczki (wysterylizowana), jednak z jednym z samców mam spory problem.

Samczyk jest najstarszy, był samcem alfa, jednak, ponieważ w 8 miesiącu swojego życia zaczął być dość mocno agresywny, zarówno w stosunku do nas, jak i reszty stada, co narastało z tygodnia na tydzień, postanowiliśmy go wykastrować.

Generalnie od samego początku miał problemy z drogami oddechowymi, po enroxilu wszystko mijało, jednak nawracało za ok.3 miesiące. Teraz znów przypałętało się gruchanie i dostał sumamed. Przy okazji pani doktor wykryła u całego stadka sam początek świerzba (są już po drugim zastrzyku).

Leczenie odbiło się na naszym samczyku, z najbardziej dorodnego, najcięższego samca, schudł tak, że teraz z całej czwórki jest najlżejszy (nawet samiczka jest od niego cięższa), stał się jakiś taki ospały, zawsze ostatni przychodzi do przysmaku, czasem w ogóle nas nie wita, gdy wracamy do domu, podczas gdy pozostała trójka już wisi na kratkach. Ożywia się poza klatką, jednak wydaje mi się, że zmarniał nam po prostu.

Zastanawiam się jak go "zreanimować". Dostają to, co dostawali zawsze całym stadem, tj. Rat nature, gerberki, warzywa, owoce, nie wiem co mam jeszcze zrobić, żeby nasz Minionek odżył.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chorowity szczur - spadek wagi, "zmiarniał", jak mu pomó

Post autor: Paul_Julian »

Jesteś z Warszawy, najlepiej jak pójdziesz do Pulsvetu, do dr Ani Rzepki. Być może to gruchanie to nie jest z płucek, ale np. od serca ? Sercowcy własnie często mają spadek aktywności, bo po prostu szybciej się męczą.

Trudno coś poradzić ( wg mnie takie zmarnowanie to własnie wpływ jakiegoś choróbska, oby nie guz) , szczególnie, że masz dr Rzepkę blisko.

http://www.pulsvet.pl/mapa_dojazdu_do_p ... ej_pulsvet
lecznica jest czynna w niedzielę ( nie wiem czy ceny w niedzielę sa normalne, czy wyższe), ale zadzwoń i zapytaj czy możesz przyjść jutro albo w poniedziałek ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorowity szczur - spadek wagi, "zmiarniał", jak mu pomó

Post autor: marryjuana »

Za parę dni idziemy na kontrolę do Oazy w sprawie świerzba (od samego początku biegam tam z moim stadkiem), przedyskutuję jeszcze sprawę spadku wagi i aktywności u Minionka. Jeżeli nic się nie zmieni, to zobaczę, co na to powiedzą w innym miejscu. Szczurek jest w kwiecie wieku, w lipcu skończył rok.

Swoją drogą nie mam pojęcia, skąd ten świerzb, od zawsze wysypuję im do kuwety Pinio, żadnych trocin, siana, właśnie w obawie przed pasożytami, a i tak się dziadostwo przypałętało. No nic, grunt, że wyłapaliśmy to na samym początku, zaraz właśnie będę im dezynfekować klatkę po tym drugim zastrzyku.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chorowity szczur - spadek wagi, "zmiarniał", jak mu pomó

Post autor: Paul_Julian »

Czasem się przyplącze z drewnianym żwirkiem, albo z karmą.
I rok, to nie jest " w kwiecie wieku" ! To jest dorosły ogon, ale żadne tam " w kwiecie wieku".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorowity szczur - spadek wagi, "zmiarniał", jak mu pomó

Post autor: marryjuana »

Inaczej rozumiem "w kwiecie wieku", mówię tak o osobach dojrzałych :). Wiem, że to dorosły szczur, a nie podlotek, chodziło mi o to, że roczny szczur to jeszcze nie staruszek i chciałabym, żeby był ze mną przynajmniej drugie tyle, w pełnym zdrowiu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”