Początki dojrzewania.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Początki dojrzewania.

Post autor: Szczurówka »

Witam.
Mój Fred i Stefan mają już 6 miesięcy. Wcześniej się bili dla zabawy, iskali nawzajem i razem spali ze sobą. Lecz od
niedawna zaczęli się częściej bić i przeganiać i coraz częściej słyszę ich piski, najczęściej w nocy kiedy są aktywni.
Śpią po kątach klatki a nie razem tak jakby się izolowali od siebie. Wczoraj w dzień jak miałam w rękach moje szczury
to zauważyłam u Stefana policzek lekko brudny z krwi. I jak ich wczoraj wypuściłam na wybieg to jak Fred podchodził do Stefana
lub był w jego pobliżu to Stefan co chwilę stawał na tylnych łapkach jakby był zaniepokojony czymś. Myślę nad tym aby na jakiś czas rozłączyć ich do osobnych klatek i po jakimś czasie spróbować ich połączyć. Czy to już czas na kastracje? Nie chcę ich kastrować ale jak będzie trzeba to zrobię to :(
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Początki dojrzewania.

Post autor: Wilczek777 »

Do momentu jak nie leci sierść i krew bym się nie przejmowała. Są w takim wieku, że gdzieś energię trzeba rozładować więc nawet zabawa może wydać się bijatyką a poza tym hormony szaleją i trzeba to przeczekać. Miałam szczurka który mocno dawał się we znaki przez 2 miesiące po czym hormony się unormowały i stał się kochanym przytulakiem bez kastracji. Jeśli szczurki nie dają się we znaki Tobie a sobie nie robią krzywdy (fizycznej i mentalnej) to na razie bym poczekała.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Początki dojrzewania.

Post autor: Morgana551 »

Nie rozdzielaj ich, tak jak pisano we wcześniejszym poście gdy nie pojawiają się rany nie ma się co przejmować. Ponadto szczurki mogę się stresować.
Ten okres może trwać od 6 miesiąca życia nawet do 10. Czasem agresja wgl. nie minie wtedy trzeba niestety kastrować. W tym wypadku trzeba znaleźć bardzo dobrego lekarza. Już nie raz słyszałam, że szczurek umarł po tym zabiegu. Trudno dzisiaj o dobrego weta specjalizującego się gryzoniami, szczególnie w małych miastach.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: Początki dojrzewania.

Post autor: Szczurówka »

No i Stefan dostał kolejnego dziaba...
I miał brudne z krwi z dwóch stron na pyszczku...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”