Witam ;))

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bogna13131
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 03, 2013 2:28 pm

Witam ;))

Post autor: bogna13131 »

Czesc...Jestem dostepna na tym forum od paru dni, ale dopiero dziś zakupiłam dwa małe szczurki ;)) Mam 16 lat , wiec zanim podjelam decyzje opieki nad innym gryzoniem, czy też zwierzakiem, zastanawiałam się parę dni, w czasie których przeczytałam prawieee całe to forum ;) Widzę, że jest tu dobra atmosfera, że można liczyc na pomoc < czego bede potrzebowac juz teraz ... ;/> i ogólnie jest to chyba najlepsze forum o małych ogoniastych ;) moim problemem jest jakby strach... mam już chomiczka , któryś już z kolei bo niestety moja mała Daisy i Pscotka umarły [*] teraz od juz prawie 2 latek mam Fifi, za każdym następnym chomiczkiem bałam się na początku ich... bałam się że mnie ugryzie lub coś zrobi , teraz to samo mam z szczurkami ... są to wieksze gryzonki od chomiczka więc mój niepokój jest jeszcze większy , czy macie jakieś propozycje jak ja mogę sie do nich oswoic i jak mogę je oswoic do siebie ?? ;)) Z góry dziękuje za pomoc ... Odbiegłam od tematu ... Więc witam wszystkim, mam nadzieje ze mnie cieplo przyjmiecie ;)) Całuski Bogna ;))
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Witam ;))

Post autor: madziastan »

bogna13131 pisze:..w czasie których przeczytałam prawieee całe to forum ;)
Aż nam przykro że nie czytałaś o tym że nie popieramy kupna szczurów w zoologach...
...są to wieksze gryzonki od chomiczka więc mój niepokój jest jeszcze większy , czy macie jakieś propozycje jak ja mogę sie do nich oswoic i jak mogę je oswoic do siebie ?? ;))
Nic dziwnego skoro brałaś ze sklepu - z forum bierzesz już na 100% oswojonego niegryzącego szczura.

Na forum mamy dział o oswojeniach - wystarczy poszukać.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam ;))

Post autor: unipaks »

Witaj na forum :)
Znajdziesz tu odpowiedzi, pomocne wskazówki, skorzystasz z wiedzy i doświadczenia innych forumowiczów; wierzę, że szczurki przyzwyczają się do Ciebie i zbliżycie się wzajemnie :) Na początek przydałaby się wizyta u weta, ewentualnie ivermektyna na kark w przypadku świerzbu czy innych pasożytów (bardzo częsta przypadłość u szczurków sklepowych lub z pseudohodowli :( )
Następnego ogonka adoptuj z forum, jest wiele potrzebujących i nie powinno się nakręcać tego chorego biznesu sklepom. Niech szczuraski zdrowo rosną! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Witam ;))

Post autor: Morgana551 »

Ja mam szczurka z zoologa reszte adoptowałam. Tak jak już było wspomniane lepiej przygarnąć ogonka, ponieważ raczej będzie oswojony. Oskarka ze sklepu oswajałam metodą "na siłę" czyli szybko go wyciągnąć z klatki i hyc do bluzy. Boi się , że Cię ugryzą? Mały szczur nie zrobi Ci dużej krzywdy a małym dzieckiem to Ty juz nie jesteś. Zawsze jest jakieś ryzyko to zależy od charakterku szczurka. Gdy miałam ok. 9 lat ugryzł mnie dorosły szczur. Prawie odgryzł mi opuszek palca. Powód był błahy - dłonie pachniały mi szynką.

Kermit i Gizmo miały kontakt z ludźmi od urodzenia więc od pierwszego dnia same wychodziły z klatki na ręce albo na kolana.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”