[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: xiao-he »

Na 2 szczurki są idealne :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
SzczurekNiunia
Posty: 47
Rejestracja: czw sie 16, 2012 7:28 pm

Którą klatkę kupić?

Post autor: SzczurekNiunia »

Kupuje szczurasom nową klatkę i zastanawiam się nad tymi dwoma. :D http://superpreis.pl/klatki/Klatka-70x40x80-z-hamakiem http://superpreis.pl/klatki/Klatka-70x40x95-Mega . Nie ma aż takie dużej różnicy w cenie ale za to w wielkości. :D Szczurkom byłaby idealna ale czy nie zajmuję za dużo miejsca? Sama nie wiem co o tym myślicie?

Połączone z istniejącym /Malachit
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Którą klatkę kupić?

Post autor: dominiszka »

W sumie w wielkości różni się tylko 15 cm wysokości... Przy tak małej różnicy brałabym większą ;D Miałam taką, metr wysokości - jest duża i trzeba mieć trochę miejsca, ale warto.
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: noovaa »

MEGA zmieści 4 szczurki, ale ta mniejsza ( na 3 szczury ) ma zdecydowanie większe i wygodniejsze drzwi. Jakościowo są takie same poza tym. Sama jako pierwszą szczurzą klatkę, kupiłam MEGA i długo mi służyła.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
suzy88
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 01, 2013 12:26 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: suzy88 »

Zamierzam mieć 2 szczurki, ale najpierw chcę kupić klatkę, stąd moje pytanie która klatka będzie lepsza:

http://allegro.pl/klatka-60x40x70-dla-s ... 97114.html
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szcz ... 83168.html

Wiadomo, że im większa tym lepsza ale w tej większej są drewniane elementy, a czytałam, że to nie najlepsze rozwiązanie. Bardzo proszę o pomoc ;)
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Moim zdaniem lepsza jest ta druga. Zawsze można wymienić drewniane deseczki na plastikowe,ale czekaj na odpowiedzi innych ;)
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
suzy88
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 01, 2013 12:26 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: suzy88 »

Dzięki, chyba właśnie kupię większą są i tak w tej samej cenie najwyżej później będę kombinować z jakimiś plastikowymi koszykami czy coś ;D
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: gosja1 »

suzy88, z pierwszej i tak będziesz musiała wyjąć te kratkowe pięterka, bo są niezdrowe dla łapek.
Brałabym drugą, bo:
- jest większa,
- tak czy inaczej zostaniesz bez pięterek i będziesz musiała jakieś dokupić / zrobić, a druga ma taką zaletę, że zanim już wymierzysz wszystko, to na pierwszy tydzień, czy dwa, będziesz miała pięterka ;) potem będą śmierdzieć, ale na start może warto mieć.
- mam klatkę z tej serii od tego sprzedawcy i te miski, które są dołączane do tych klatek są super :P
W przypadku obu klatek wadą są małe drzwiczki.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
suzy88
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 01, 2013 12:26 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: suzy88 »

Dziękuję bardzo już zakupiłam większą ;) co do półeczek czytałam właśnie o tym że drewniane to zły pomysł, ale myślałam, że wytrzymają dłużej niż tydzień czy dwa no trudno, jak ją dostarczą to będę kombinować co dalej jakieś hamaczki itd. Szkoda, że w zestawie nie ma poidła, ale w sumie to najmniejszy i najtańszy problem ^-^
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Osna »

Jeśli nie masz gryzących szczurów, to nawet nie musisz wyjmować tych drewnianych półek. Wystarczy kupić okleinę i starannie drewno okleić. U mnie sprawdza się to bez zarzutu.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
SzczurekNiunia
Posty: 47
Rejestracja: czw sie 16, 2012 7:28 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: SzczurekNiunia »

A ja mam pytanie co sądzicie o klatce Ferplast Furet Plus ? Zastanawiam się nad kupnem :D
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: falabella »

Ja mam i polecam gorąco :) Malowana, farba nie odpryska, duże drzwiczki :)
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: karolaina »

witam zauważyłam, że na zooplusie pojawiła się mniejsza wersja klatki perfect http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... tek/384165 od dłuższego czasu na nią polowałam:) tylko znów mam wątpliwości czy przez otwory 2,5 cm 2 dorosłe szczurzyce nie wyjdą sobie same na spacer??

no i chyba bardziej zależy mi na tej większej wersji, bo w planach jest powiększenie stada do 4 sztuk:P jest na niemieckim zooplusie, tylko.... niestety nie znam niemieckiego. także mam pytanie - czy ja dobrze rozumiem, że wysyłka jest darmowa od zamówienia powyżej 69 euro?? http://www.zooplus.de/content/shippingcosts
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ssylvusia »

karolaina, tak jest darmowa. Co nie zmienia faktu, że cena Perfecta BARDZO podskoczyła. W polskim zooplusie płaciłam za dużą wersję 290zł (w tym samym czasie w niemieckim wychodziła jeszcze taniej), a teraz ta mniejsza kosztuje 330zł :-\ Osobiście radziłabym poczekać z miesiąc - dwa, aż zaoferują ją w lepszej cenie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: karolaina »

no, właśnie też mi się wydawało, że była tańsza. i rzeczywiście chyba trochę poczekam - 400 zł za klatkę to trochę dużo.
i sorry za głupie pytanie, ale jak się płaci w przypadku niemieckiego zooplusa? da się zwykłym przelewem zagranicznym? paypallem? kurde, nigdy takiej operacji nie przeprowadzałam:P

i te 2,5 cm odstępy - czy laski mi się przez to nie przecisną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”